Jump to content

Pomoc Kolege... Century Fmj 12F 3.5Lb Ili Century Ng 12F 3.5Lb


Recommended Posts

To su totalno dva razlicita stapa,za daleke izbacaje ti je pre FMJ ali moras uzeti u obir da je dosta krut stap...NG je prava poslastica od stapa i pravo je uzivanje pecati sa njim.Postavlja se pitanje koje su to daljine koje trebas dostici i koji teret treba baciti jer i Ng moze sing da izbaci relativno daleko

Link to comment
Share on other sites

NG stara serija,sa njime neces gubiti ribu,lepo i daleko naca.Kad kazem daleko mislio sam da je dovoljno 120-130m ako imas potrebe za toliko.Nisam rekao da je i precizan u zabacivanju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam siguran da postoji taj stap-FMJ 12'' 3,5 lbs,FMJ 12'' od 3 do 5 oza-da.Zavisi gde bi pecao,Ng je odlican za stajace vode a moze i na reci lepo da se peca sa njim.FMJ je mocuga za extremno velike distance i za reku,ako vise pecas na reci onda FMJ ali ako vise volis stajace vode onda Ng iskljucivo.

Link to comment
Share on other sites

Mozda ako vec kupujes da porucis FMA, dosta se dobro prica o njemu. FMJ 13 imam i djelu mi dosta krut i potezak je. Maksimalnu daljinu sam izbacio 150 m, uparen sa shimanoBBLC,nailon 0,30 i samim olovom od 140g. Zapinjao iz petnih zil, ali nista vise ne prebacih. Dota sam vece daljine postizao sa NG spodom.
Link to comment
Share on other sites

vidim da gledate samo bacanje.A koliko ces riba izgubiti sa toliko jakim stapovima.Pricam za one koji nisu navikli na toliko jake stapove.Onda nesmes previse tanak najlon jer nema sta da amortizira jer je batina.I red red drugih stvari a nije samo stap da bi bacio daljinu
Link to comment
Share on other sites

ako imas mogucnosti i mozes da priustis uzmi his 13 3.5lb i zavrsio si pricu sigurno za narednih 15godina...
baca gde hoces i kako hoces i sa malim pva i sa pomorandzom ili bez pva.... radi na ribi extra pravo uzivanje,sve u svemu savrsen stap 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pecao sam na FMJ ali te stapove nikada ne bih kupio.Kao da pecas na armaturu.

Moj savet His-ive ili focal. Izmedju ova dva, ja sam uzeo His-ive, bez posebnog razloga.

Isprobao sam ih prosli vikend na Pelagicevu, i ostao bez teksta. Prosto je neverovatno.Pecao sam na 125 m sa pva bez ikakvih problema, a na ribi se stapovi ponasaju savrseno.Free Spirit svaka cast.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

Pecao sam na FMJ ali te stapove nikada ne bih kupio.Kao da pecas na armaturu.

Moj savet His-ive ili focal. Izmedju ova dva, ja sam uzeo His-ive, bez posebnog razloga.

Isprobao sam ih prosli vikend na Pelagicevu, i ostao bez teksta. Prosto je neverovatno.Pecao sam na 125 m sa pva bez ikakvih problema, a na ribi se stapovi ponasaju savrseno.Free Spirit svaka cast.

 

 

125m sa pva  tazak zadatak !!!!!

Link to comment
Share on other sites

i ja se slazem sa bokijem ako ces daljinu i free spirit onda his-ive a ne his jer sa hisom nemozes da potegnes slobodno i da sa pva ides na +130 ako su ti daljine bitne. a sto se tice fmj i ng to nema nikakve slicnosti jedan je za uzivanje a drugi za lansiranje.

Link to comment
Share on other sites

12ice fmj su mekse od 13ica,opet stvar izbora po meni mana je jedino tezina stapa ali da je his ive boli lepsi meksi nije.stap za neka daleka zabacivanja mora da bude tvrd koje god firme bio.
Link to comment
Share on other sites

Jesi u pravu dule ali sam mu reko ako oce free spirit i daljinu onda ive a ne obican his. To sam reko ako ide na FS. A ako ce daljinu i centuri onda fmj a ne ng . A ako bi i lakocu i daljinu od centurya onda focala
Link to comment
Share on other sites

Mada ja sam i sa chub outcastima i sa simanovim best masterima duzine 12 ft bacao samo sa boilom preko 130m . Ocu da kazem da nije sve u stapovima sto se tice daljine. I bilo koji od pomenutih stapova da uzme nikako nemoze pogresiti i sve je samo stvar ukusa
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...