Jump to content

Srbian Carp Cup


Recommended Posts

Velika razlika je pecati situ ribu koja zivi u izobilju prirodne hrane i izbezumljenu od gladi u sterilnim barama.Problem je sto je gomila ljudi prihvatila tovarenje kao jedinu taktiku u svom nacinu pecanja pa kad dodje na ovakvu vodu(Deliblato)tom svojom ''taktikom'' upropasti par ekipa oko sebe.Da svi pecaju onako kako treba da se peca divlja voda i ulov bi bio mnogo bolji.Sto vise ovakvih takmicenja i vrlo brzo bi sve doslo na svoje mesto,jos nesto-da je neko vodio evidenciju koliko riba nije bilo moguce izvuci na obalu zbog granja,trske,iznenadili bi se sigurno.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Tacnije preko  50 riba nije moglo biti izvuceno zbog uslova na pozicijama i u samoj vodi. A 7-8 riba je ribolovcima pokazala da i oprema nije svemoguca, kakva god bila, nego je riba mocnija od same opreme i ribolovca. Kad dodate pomenute izgubljene i uhvacene ribe, na takvoj vodi, napadnutog rezima ribolova, to nije malo ribe.

Koliko ja znam samo Kemba je izgubio 15tak riba zbog prepreka u vodi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Velika razlika je pecati situ ribu koja zivi u izobilju prirodne hrane i izbezumljenu od gladi u sterilnim barama.Problem je sto je gomila ljudi prihvatila tovarenje kao jedinu taktiku u svom nacinu pecanja pa kad dodje na ovakvu vodu(Deliblato)tom svojom ''taktikom'' upropasti par ekipa oko sebe.Da svi pecaju onako kako treba da se peca divlja voda i ulov bi bio mnogo bolji.Sto vise ovakvih takmicenja i vrlo brzo bi sve doslo na svoje mesto,jos nesto-da je neko vodio evidenciju koliko riba nije bilo moguce izvuci na obalu zbog granja,trske,iznenadili bi se sigurno.

mislim da si u pravu jer ko peca divlje vode  zna sta ga ocekuje na vodi poput deliblata , ja inace nikad nisam bio na deliblatu ali iz price sam skontao o kakvom je  jezeru rec. i   zao mi je posto sam kasno saznao za takmicenje sto se nisam prijavio a sto se tice upropastavanja ekipa si sto posto u pravu jer kad krene da puca raketa ne u susednom boxu da remeti ribu vec u naredna tri boxa tako da verujem da ako je krenulo sa reketiranjem od strane 15 ekipa onda je celo jezero poremeceno . 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

na prste jedne ruke moze da se nabroji ko nije bacao raketu.... Boban je izvukao mesto na kojem je bio desetak dana pre samog takmicenja i opet nije nista uradio, jednostavno u "A" sektoru ribe nije bilo. Jos sta vise i vetar je isao u prilog sektoru "B" i "C". Rumuni na poziciji 1 i 2 su hranili non stop, i dzabe. ja sam licno potrosio kantu kukuruza za 100 sati pecanja, a samo cu reci da sam pravio pauzu u hranjenju preko 40 sati i opet nista... a sto se organizacije tice, mislim da ti sto tupe k...c samo su zavidni sto nisu mogli da pecaju, mada i veliki broj ljudi je bio skeptik sto se tice organizacije na tako velikom nivou , ali ipak ROSS HONEY  je bio u Srbiji kao i ostali svima nama dobro znani, koji su maximalno ispostovali svakog ribolovca... pozz 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

npr. svabe pored nas koje pecaju za anakonda carp tim su bili surovi profesionalci,ljudi koji verovatno  samo to rade u zivotu....
oni su u cetvrtak bacali 2.5h bez prestanka kugle praskaste pa su onda seli pola sata odmorili i onda bacali jos 3h kugle,znaci ja tako nesto nikad nisam video ljudi ko masine....

ljudi su  na pocetku takmicenja merili ph vrednost vode i bacali ttermometar merili temperaturu pa onda brckali i pravili praskastu na osnovu toga...
ja pitam svabu u nedelju u 16h jel kraj a on kaze nije ima jos 2minuta... ima jos dva minuta a 5 dana nema ni liz....

spred restorana kad pitam hoce na pice izvinjava se i kaze da ne moze posto pravo iz deliblata gde je pecao od srede do nedelje ide na balaton gde je u odma u ponedeljak izvlacenje i peca se 120h....

samo jedan detalj o ekipama koje su i kakve su bile tamo... a siguran sam da skoro svako ima neku slicnu situaciju sa komsijama

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

90% ucesnika nikada nije ni videlo Deliblato a kamo li da je pecalo na tom jezeru.

E to je problem.Neke od ekipa su sedele na top pozicijama a da to nisu ni znali.

Mnogi su se izivljavali sa raketama,a tamo nikada od kad postoji jezero nije bilo toliko stapova I ljudi u isto vreme.

Do pre 4-5 godina retko ko je I pecao tamo,sem nas par stalnih ekipa I mestana(Zapca  starijeg I mladjeg,caplje,Nese pilicara itd).

Daleko od toga da krupnih amura I sarana ima kao ranije jer je voda pripala pod drzavnu dozvolu(a svi znamo kako se I sta radi u tom slucaju),ali ima tu jos dosta lepih riba da se upeca.

 

Pozdrav

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Citam ove postove i lepo je sto svako iznosi svoje iskustvo pecao na takmicenju ili bio pre na istoj vodi.Iskustva su razlicita a mislim da je svako u svom boxu pravio taktiku sebi primerenu ili pokusavao sve da bi upecao ribu.Ne verujem da je neko zeleo da napravi kontra efekat ali u svim pokusajima bilo je i promasaja kao i dobre taktike.Slazem se da je jezero dosta neispitano za mnoge ribolovce i ja sam se iznenadio kad sam licno video tu lepotu jezera.Tesko je pecati a lako se moze izvuci sad kako i sta  bi bilo najbolje za probati ali uspeh opet nije zagarantovan.Vlada bg je otpecao rutinski kao na Dobrodolu jer je ovo slicno jezero,a zna se da nije lako uhvatiti divlju ribu.

Moj licni zakljucak je da su svu pokusavali da uhvate ribu,e sad da li je to pokvario vetar a jeste,da li je losa raketa bila i nije,da ne pricamo o raznoraznoj hrani koja se koristila.Sve je to car pecanja i ucestvovanja na ovom takmicenju koje je bilo jako lepo iskustvo za sve kao i za organizatore kao i same ribolovce.Mnogi nisi smeli da se  ukljuce u ovo sve misleci da je lakse gledati sve ovo sastrane ili kritikovati.Pohvalno je za sve i cestitam svima na ovom velicanstvenom dogadjaju koji je bio u Srbiji.

Iskren da budem nadam se da ce biti jos ovakvih manifestacija kod nas!!!

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Organiziro sam cupove na divljoj vodi al ne u ovolikom razmeru i mogu reci da je veoma mukotrpan posao.Niste svesni koliko je to posla uraditi nesto najblize da se takmicari svi osecaju odlicno.Vladabg i josh neki znaju kako je jer su bili.U ovolikom razmeru postici ovo je nesto neverovatno i svaka cast,samo to mogu reci.

 

To sto nema ribe,Pa i kod mene na takmicenju nije bilo ribe al su se ljudi proveli odlicno,i nepostoji divlja voda gde cete se na takmicenju napecati ribe,pogotovo sto stalno ima razlicitih ekipa i razlicitih taktika

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ja po prici mogu da zakljucim da je to PRAVI ali PRAVO   takmicenje kakva bi inace trebala da budu i sto se tice jakih takmicenja i lige. da se ne lazemo ima drazi i u tonama kada se mere ali ovo je pravi izazov i bilo bi extra kada bi savez za ligu birao ovakva takmicenja mislim da bi bilo vise ljudi prijavljeno. nasi susedi makedonci organizuju sve na divljim vodama eto jane zna i moze vise o tome a ne jbg kome je voda blizu i poznaje vodu on dobija ovako totalno divlja voda pa ko sta ume , to je moje misljenje i zao mi je sto nisam bio na ovom takmicenju.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...