Jump to content

Shimano-Ultegra-Xsb-Pitanje


Recommended Posts

Gledao sam on line ove masinice,nisam imao priliku da je drzim u ruci pa me interesuje vase misljenje o njima?

Takodje me interesuje sta se podrazumeva pod pojmom SHIMANO INSTANT DRAG SISTEM?????

Da li je to slicno QD sistemu ili ne?

Link to comment
Share on other sites

Ja imam xtb znaci baitrunner spool sistem, mislim da je bolje imati xsb jer sa mojima je kratak hod i moze u nekim slucajevima spulna da ispadne. Sa druge strane xsb je precizniji pri drilu jer ima duzi hod. Preporucujem ih.
Link to comment
Share on other sites

Ja imam xtb znaci baitrunner spool sistem, mislim da je bolje imati xsb jer sa mojima je kratak hod i moze u nekim slucajevima spulna da ispadne. Sa druge strane xsb je precizniji pri drilu jer ima duzi hod. Preporucujem ih.

Gledao sam obe masine on-line i razmisljao se koja je bolja investicija......mozda ima logike u tvom obrazlozenju.....ali opet dolazim u nedoumicu da li izdvojiti toliki novac za shimano???

Evo drugar juce kupio lepe okume-Okuma Distance Carp Pro INTG DCI60-8400 RSD po komadu....masine su extra,jake,precizne kocnice,bez imalo lufta igde,poseduju converter-slican bajtu.......u poredjenju sa cenama :

 

Okuma Distance Carp Pro INTG DCI60 8400rsd

SHIMANO-Ultegra-X-SB-17424rsd

velika je razlika u ceni-pitanje kolika je razlika u kvalitetu...........opet napominjem da nisam imao prilike da uzmem u ruku shimanovu ultegru i namotam par okreta i zagledam je kao okumu

 

Jedina mana ovih okuma je sto nemaju standardnu rez.spulnu nego mora da se dokupi originalna za oko 30eur po komadu........

 

Mozda je nezahvalno porediti ove dve masine,jer kako kazu.....svaka masinica bi volela da postane SHIMANO KADA PORASTE  :yahoo:

 

Ukoliko ti imas misljenje slobodno mi kazi i ukazi na moje greske u razmisljanju a takodje i ostali forumasi koji procitaju post........

Link to comment
Share on other sites

U principu shimano je shimano. Ja imam xsa više od 5 godine, i do dan današnji rade besprekorno, jezda u zadnjem vreme manje idem na pecanje, ali redovno pdmazivanjem do sad ni sam imao ikakav problem. Šta se tiče instant drag, sa odprilike pola okreta kočnice,zategneš spulnu. Sve je to stvar navike. I ja sam imao problem par ribolova na početku, pošto pre toga sam imao baitrunner, ali zato sada kad ponekad stavim masinicu sa baitrunner, ja fatam spulnu.

Ja navijam za shimano.

Link to comment
Share on other sites

Imam okumu spod godinama a i lovio sam njima. Mogu reci da su odlicnog kvalitet i da stvarno traju (pricao o seriji od pre 5 godina) verujem da je i sada tako. Poenta je zapravo sledeca recimo reno automobili su zaista dobrog kvaliteta, bmw je za nijansu bolji, lepsi ali zato kosta duplo skuplje... mislim da je sve sada jasnije i svodi se na to koliko treba novca uloziti a to je individualno ipak.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Poenta je zapravo sledeca recimo reno automobili su zaista dobrog kvaliteta, bmw je za nijansu bolji, lepsi ali zato kosta duplo skuplje... mislim da je sve sada jasnije i svodi se na to koliko treba novca uloziti a to je individualno ipak.

Toga se slažem, ali ipak reno ide 190 km/h, a BMW 250; ovo na tu brzinu se trese, a BMW spava na cesti; sa renoa prođeš 200000, a sa BMW 500000. Pa ti odluči.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...