Jump to content

Solar 24/7


Recommended Posts

Ako lepo procitas nije u pitanju paypall nego nece da shalju za Srbiju.I to je kod dosta prodavnica tako.Glavni razlog ja stvarno neznam.

 

Paypall je nacin placanja a ne poshiljke

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav Dzezeri,

 

Ja kupujem 90% preko paypala i u nemackoj i u inostranstvu.Razlog zbog cega preko njih placam je zato stomi osiguravaju kupljene stvari koje su placene preko njih.Znaci platis sa paypal i oni ti osiguravaju stvari do 500€ dok ti nedodju sa posiljkom i ti predaju u ruke.Jasam imao pocetkom godine slucaj sa jednom nemackom ribarskom radnjom kod koje sam narucio 50 kg halibut pelleta u vrednosti od 110€ koje sam nakon dve nedelje ,vise pisanih mailova i pokusavanih telefonkih poziva koje je prodavnica ignorirala prijavio paypalu.Paypal ti trazi kopiju porudzbine i placanja,nakon toga kontaktiraju sa prodavcem i traze od njega kopije porudzbine i kopiju posiljke i na osnovu toga se pokrece rasprava.U mojem slucaju se tako zavrsilo sto mije prodavnica isplatila sumu koju sam ja platio za nedobienu robu nakon sest nedelja odkako sam narucio i nakon par dana sam primetio da ta prodavnica ne poseduje vise paypal oznaku dase preko nje moze platiti.Znaci takvih ne serioznih prodavaca ima svugde i moze se donekle i resiti stvari.Mislim daje stvar u tome da im je nesigurno u Srbiji da garantuju za posiljke i dabi sa tim napravili sebi vece probleme nego sto bi bili u dobitku.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je za Srbiju glavni problem carina, odnosno carinsko deklarisanje robe. Taj problem imaju i uvoznici saranske hemije, mikseva i sl. Nasi traze dlaku u jajetu, odnosno pare. I onda uvoznicima se trazi sertifikovanje robe koja ulazi u zemlju u za to ovlascenim laboratorijama, i dovoljno je da se jedno slovo razlikuje u proizvodjackoj deklaraciji, carina uvozniku trazi ponovno lab. ispitivanje.

 

Kada se ova prica prenese na fizicka lica i kupovinu te robe putem interneta (u inostranstvu) dobijete jos veci problem. Onda prodavci lepo kazu "ko vas sisa" i rade sa normalnim drzavama.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...