Jump to content

Baitrunner


Recommended Posts

  • 1 year later...

Neznam zašto se ljudi prepucavaju oko toga dali je bait ili qd. I dali neko ima para ili nema pa kupuje skupe ili jeftinije mašinice,svako prema svojim mogućnostima.Hajde da uživamo u onome što najviše volimo,nebitno ko sa čime peca i koje su vrednosti te opreme.

Uživajmo u ribolovu i prirodi koja ga okružuje.

 

B  I  S  T  R  O. :saran: :saran: :pecanje1: :pecanje1: :good:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pun forum ovakvih svadja. Vecina ljudi koje znam bi ubila za 3 kompleta od po 100 eura a ovde se olako daju ocene o masinicama koje vrede 200+ eura proglasavajuci ih smecem. Sto se tice polemike Baitrunner vs QD princip rada je identican i nema nikakve razlike po onome za sta je namenjena. Ukljucis slobodan hod i po udarcu ga iskljucis. E sad, ko kako voli tvrdi pazar. U granju i jedna i druga mogu bez slobodnog hoda, moze biti nastelovan i ovako i onako. To nisu karakteristike i cinjenice vec navike. Cinjenice su da je Baitrunner jednostavniji (za vecinu, nastelujes jedno i drugo i pali) a da su masinice bez njega jeftinije 15-20% i mozda se manje kvare, sto neko rece ipak je to jedan deo vise.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ma ja bih platio nekom da odradi, nego nisam siguran dal ima ona dva srfcica na poklopcu..a treba ovih dana da kupujem masinice, pa da ne uzimam njih ako ne moze..hvala

kad daiwa crosscast-s 5000ld moze a ona je na klik uradjena bez srafica i bez utapanja lemilicom stojim iza toga da moze svaka saranska masinica da se preradi na qd

Link to comment
Share on other sites

Ajde nesvadjajte se  drugari .Nebih menajo mašinicu sa baitom ni za pedeset sa qd  probao i jedno i drugo i sto reče kolega u  postu  ruke su mi slobodne  A prednost kod baita je to što  nemoram da stezem špulnu nego, namestemi dril na kočnici na špulni gore i  zabacim aktiviram bait i kada ribu zategnem ima dril već naštelovan pa nemoram da stezem i otpuštam dril  nego samo  uzivam jedna ruka na štapu druga na ručici za motanje i laganini.Predhono naštelovan dril i štap odradjuju svoje .Bog blagoslovio lika koji je izmislio bait runer

:good:

Uz duzno postovanje kolega '' dril na kocnici na spulni gore '' sto ja zovem borbeni dril podesavas u zavisnosti od velicine ribe,daljine na kojoj pecas,daljini na kojoj ti se riba nalazi i slicno,a ti kazes ja namestim (nastelujem) gornji dril,zabacim stap i ukljucis bait. Pa te ja pitam kako zabacis na 100+ metara ako ti je gornji dril popusten,tj ne prokliza ti spulna,ne ostanes bez jagodice na prstu? Mozes nastelovati bait na odredjenu tvrdocu i tako da ga koristiti a borbeni dril treba podesavati u zavisnosti od situacije. Ja licno prednost dajem baitrunner spulni ili QD spulni iz dva razloga i to zato sto je bar meni lakse,jednostavnije i brze i drugi razlog je kao sto je Kristijan rekao samo jedan deo vise na masini. Bez obzira sto ima bait ti moras stelovati borbenu kocnicu ili polako kociti spulnu rukom u toku borbe sa ribom,tj ruka ti je uvek '' gore na spulni''. A i slucaju da ti je borbeni dril tvrd kao kamen posle udarca ribe na 100+ metara imas dovoljno vremena da popustis borbeni dril nakon sto je bait odradio svoje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne razumem vezu izmedju zategnutosti drila i zabacivanja na 100+m....a sto se tice samog udarca ribe na 100+m ako je zategnut qd ili iskljucen bait...samo ako smo blizu stapa mozemo zadrzati ribu i stap...ako smo dalje..pitanje je....na komercijali moze kako god, ali na divljoj vodi vec ne znam..slabo lovim po divljim vodama.... :pardon:

Link to comment
Share on other sites

Ne razumem vezu izmedju zategnutosti drila i zabacivanja na 100+m....a sto se tice samog udarca ribe na 100+m ako je zategnut qd ili iskljucen bait...samo ako smo blizu stapa mozemo zadrzati ribu i stap...ako smo dalje..pitanje je....na komercijali moze kako god, ali na divljoj vodi vec ne znam..slabo lovim po divljim vodama.... :pardon:

Procitaj poslednju recenicu u mom postu pa ces videti da nema potrebe juriti stap po vodi.  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Procitaj poslednju recenicu u mom postu pa ces videti da nema potrebe juriti stap po vodi.  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:

Procitao sam..i....

 

samo ako si kraj rod poda...ako nisi, onda sledeci put 100% jesi.....ili si ukljucio bait ili si popustio qd...samo sto sledeci put  pecas na 2 stapa..... 8)

Link to comment
Share on other sites

Procitao sam..i....

 

samo ako si kraj rod poda...ako nisi, onda sledeci put 100% jesi.....ili si ukljucio bait ili si popustio qd...samo sto sledeci put  pecas na 2 stapa..... 8)

Procitao jesi ali razumeo nisi. Napisao sam ako je borbeni dril tvrd,stegnut ili kako god,a bait ti ukljucen i kada ti riba uzme uzimas stap u ruke i nakon kontre,iskljucivanja baitrunner-a,vracanja poluge bait-a ili prelaskom iz slobodnog hoda spulne imas dovoljno vremena da podesis borbenu kocnicu na spulni!!! Mesas borbenu kocnicu i baitrunner. A sto se zabacaja tice popusti borbenu kocnicu - spulnu stavi 105,120g olovo pa zabaci 100+ metara pa javi sta se desava.  :unknw:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...