Jump to content

Baitrunner


Recommended Posts

100 ljudi-100 misljenja, 100 zena-200 sisa...

 

Ko sta voli, nel' se time sluzi!

Po meni licno, masinice sa baitom za komercijale, bez baita za sva druga, ozbiljnija pecanja...

Odnosno, ko nema i "ovo' i "ono", na komercijali ukljucis bait, pa nek zvizdi dokle ima baterije, a na ozbiljnijem pecanju (legendarna "otvorena voda"), dotegni spulnu i zaboravi bait!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kada imas bait mozes da ga ne koristis u situacijama kada ti nije potreban....a kada nemas bait onda imas problem u situacijama kada je potreban i olaksava rad....ono cega nema bez njega se MORA....

Potpuno se slazem kada imas bait ne moras da ga koristis ali kada ti zatreba imas ga...ja konkretno imam masine za baitom (mada imam komplet i sa QD) i koristim ga uvek ma gde pecao samo je negde podesen na meko a negde je pritegnut zavisi od situacije gde pecam...Sada sta je prakticnije QD ili bait mislim da je stvar licnog opredeljenja ne verujem da je nesto bolje u odnosu na drugo

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

100 ljudi-100 misljenja, 100 zena-200 sisa...

 

Ko sta voli, nel' se time sluzi!

Po meni licno, masinice sa baitom za komercijale, bez baita za sva druga, ozbiljnija pecanja...

Odnosno, ko nema i "ovo' i "ono", na komercijali ukljucis bait, pa nek zvizdi dokle ima baterije, a na ozbiljnijem pecanju (legendarna "otvorena voda"), dotegni spulnu i zaboravi bait!

A sta npr. ako pecas komercijalu poput Ade Safari ili Mike i bacas tik do granja koje viri iz vode? Ukljucices baitrunner? I gde ce da zavrsi saran?

Link to comment
Share on other sites

pa meni se i cini da ti mnogo i volis tastaturu ali nemogu da razumem da neke stvari pitas i trazis da ti se objasne a nakon par nedelja ti vec predajes o tim istim stvarims. Ja tebe nemogu da razumem ama bas nikako. Ja sam izneo svoje misljenje zasta i sluzi forum a ne da bi sebe uzdizao. a to sto si ti namestio dril da kad ti riba bude blizu i krene u beg i dril ti radi onako samo malo i ne kao kad je na baitu to kod ogromnih riba u 90% slucajeva kida ili se cepa riba . I da dobro iskustvo imas na tastaturi

Nevidim čemu ovj post niti ja predajem nit se uzdižem samo sam izneo svoje iskustvo a to dali je na tastaturi ili na vodi mogao bi da prosudiš tek kada bi seli da pecamo zajedno ja nisam  profesor ribolova i  još učim .Nikog nisam podcenio  niti bilo šta  samo sam te pitao i nadao se odgovoru neznam u kom sam kontekstu ja bilo kome predavao ???? Ja sam kao i svi izneo svoje  mišljenje i skustvo al aj de bože moj Od vas paraozbiljnih šarandžija mi virtuelni nemožemo da upecamo ribu .Vidimo se mi lepi  na vodi .Ima stvari koje zanm ja  a iam stvari koje bih mozdamogao da naučim.

Link to comment
Share on other sites

@Srkijan

 

Adu Safari retko pecam, pre bi se moglo reci da je i ne pecam... ;)

Kad sam napisao komercijale, uopsteno sam mislio sam na vode na kojima nema previse, ili uopste prirodnih prepreka...

Na Miki vazi prica "pod sajlu", mada ja retko kad pecam na toj daljini, tako da licno JA nemam bojazan od odlaska u granje.

Inace, ja uglavnom pecam na QD spulnu, tako da sa njom stelujem sta mi i kako odgovara?! 

 

Imam i jedan kompletic (u pravom smislu te reci) sa baitom, ali on vise sluzi za igranje i uzivanje, pa nije previse ni merodavan?!

Kao sto rekoh, kako kome sta odgovara, i na sta je navikao, ili, sto rece Krle, stvar licnog opredeljenja!
I jedan i drugi nacin imaju svojih prednosti i mana...

 

Ja cak i kad pecam na bait, UVEK rukom pridrzim spulnu, dok riba ne izvuce u prvom cigu koliko je naumila, pa tek onda iskljucujem bait! Navika, ili sta, jbm li ga...

Link to comment
Share on other sites

po meni najveci promasaj i glupost u ovom MODERNOM SARANSKOM RIBOLOVU  su te masinice sa baitom, zato sto i kad sam pecao sa takvim masinicama nikad nisam zamotao pa kontrirao  nego sam rukom zadrzao spulnu pa tek onda kontrirao i naknadno zamotam da zatvorim bait. 

Link to comment
Share on other sites

Totalno besmisleno raspravljati sta je kome bolje......ja licno sam koristio dugo godina samo masine sa bajtom ali sve dok nisam probao i kupio bolje i kvalitetnije masine bez bajta....bajtaner nikad vise :-D
Link to comment
Share on other sites

Do pre koju godinu svi smo se kleli u bait a sada  ga plju pojedini dali može neki dobar argument  po čemu  je bait loš ? 

Pa  bblc  je ostala neprevazidjena mašina sa baitom   ljudi je jako dugo koriste  i nisam čuo nek zamerke  sem težine a meni ni to nesmeta jer nedržim mašinu u rukama sat vremena 

.Aj da se lepo argumentuju razlozi po čemu su bolje mašinice bez baita od ovih sa baitom a da to nepreraste u raspravku itd ? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Imam tri saranska kompleta. Na stapovima duzine 3,3 m imam masinice sa "micro control dragom". Na drugom kompletu duzine stapova od 3,6 m su masinice sa baitom. Na trecem kompletu stapova duzine 3,9 m su masinice sa QD. Mogu Vam reci da nema velike razlike na drugom i trecem kompletu, brzo se covek navikne dal na bait ili na QD posto se spulne steluju od napred, ali ovaj micro control drag se steluje nazad na masinici pa je malo komplikovanije. Kao sto je neko vec napisao samo nek sarani udaraju vec cemo se snaci nekako. 

Link to comment
Share on other sites

Totalno besmisleno raspravljati sta je kome bolje......ja licno sam koristio dugo godina samo masine sa bajtom ali sve dok nisam probao i kupio bolje i kvalitetnije masine bez bajta....bajtaner nikad vise :-D

 

Nista nije besmisleno, posebno sto svi mi ovde pisemo o tome...da je besmisleno, tema bi mirovala....ako si koristio bait masine i presao na kvalitetnije bez baita sta mislis da li bi imao isto misljenje da si sa bait masina presao na kvalitetnije bait masine...i ako bi nam mogao reci koje su to bait masine bile a koje su kvalitetnije bez baita sada sto koristis.....

 

Ja sam koristio nekada masine bez baita (sa baitom su postojale cele dve i bile naravno nedodirljive), i desavalo mi se da ne mogu da zaustavim ribu, sto zbog stapa sto zbog masine tj spulne..kasnije sam kupio prve baitranere, shimano naravno i svi problemi su nestali...nikada mi nije saran pustio a da ga ne stignem, nikada nisam zakasnio i kada sam bio dalje od stapova, nije bilo da ne mogu da zaustavim ribu (cak i vecu) i efikasnost mi je nekada bila 100% (na takmicenju) a na divljim vodama i preko 80%.....gledao sam ljude koji love sa masinama bez baita...navikne se covek na sve ....to sto ja koristim bait masine ne kazem da su one bez baita neupotrebljive i da su svi budale koji ne misle kao ja....dajte ljudi malo tolerancije...neko voli plavuse neko crnke.....mada ni jedni ni drugi ne odbijaju nista....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

u principu ima i jedan procenat pomodarstva pri koriscenju qd ili bajta.

npr... zika je uvek bio u trendu sa svetskim desavanjima... jao zika ima bait to mora da je nesto super... i neki urade samo copy paste.... ne znaju zasto je to bolje.... zika koristi qd... jao moramo to imati.... zika peca na sneska belica... itd itd...

Link to comment
Share on other sites

Koja velika vecina prelazi na QD.....koliko ja primecujem veci broj ljudi koristi BBLC...to i sami oglasi kazu....nisam bas pri kinti da sada nesto izvoljevam ali kada bi kupovao nove masine  i da budzet ne predstavlja prepreku svakako da bi uzeo  Shimano Big Baitrunner Ci4 XTR-A LC......jeste da je recimo vrhunska masina ST ali odvrni zavrni...otpusti dotegni....posle 26 riba da li mozes da legnes u krevet da ne proveris da li je sve ok...da ne bude neki stap iscupan iz poda....ovako samo pogledas preklopnike i ende...da ne pricam o tome kako na pocetku pecanja stelujes spulne i VISE IH NE PIPAS.....

 

 

Jos nesto...neko pomenu za komercijalu nesto a za slobodno pecanje nesto drugo...meni je pecanje pecanje...svako pecam isto...i komercijalu i divlju vodu i takmicenje i slobodno pecanje...riba je riba...samo promenis sistem, rig, ovo ono i eto run...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Upravo to kolega Predrag ue  Ja sam  dosta slično gore pojasnio   da naštelujem dril jednoM i nediram ništa više  . 

 Samo od svoje 10 -te godine pecam šarana   a na ovaj  moderan način  par godina u nazad  Mada  isti klinac drugo pakovanje samo što  sada bog dao pa neko izmisli bait runere  .Pre ravno 20 godina pecao sam sa pokojnim dedom na tisi šarane sa orpuštenoj špunom  na   robijeve velike mašinice.  I sada mi  Neki likovi koji su  videli da je nešto skupo i da to mnogi koriste drže predavanje o  pecanju sa  dotezanjem i otpuštanjem špulne  .Nevolim da se eksponiram i  više voilm da pitam i  gledam  koliko danas ima pametnog  sveta  koji je naučio preko neta  kako se vezuje udica za šarana i video negde olovo  da svi takvo koriste pa i on kupio .Pokušavam da naučim nešto  jer očito neznam twe copi paste fazone ali nije to  ona  drž .S dužnim poštovanjem ali  ono staro dobro pecanje    je izgubilo čar i pretvorilo se u pametovanje  i lupanje prazne slame   sada svako ko ima para i kupi štapove i mašinice je šarandzija  znaju  stare kuke  o čemu pričam  po pet dana smo nekad hranili i čekali    da lupi karika ili potone paunovo pero  a ako nije bila otpuštena špulna  ode germina i robi mašina .   A sada  imamo sve na gotovo i još  umesto da edukujemo mladje mi se raspravljamo i zmišljamo vruću vodu a ona već  vekovima postoji  .Neznam  čemu sve to umesto da  lepo  se družimo i pecamo mi smo sami sebi neprijatelji netreba nam niko da bi nas zavadio .Pre se zanalo   na vodi  dase ispomaže kolega   koliko sam samo ko klinac udica pokidao i dobio od strih pecaroša   pa kada neće na  jedan mamak komšija dolazi donosi svoje neokle kkoje su lovne .E sve više zalim za tim vremenom  i  pokušavam od ovih Visoko obrazovanih   pecaroša da naučim nešto što ne znam  A neznam očigledno mnogo  i onda se pitam  gde sam   i n a kojoj vodi potrošio  24 godine svog života u neznanju .Izvinjavam se na ofiranju teme svima ali više nisam mogao dase suzdržim jer svaku temu pokvare pojedinci svojim  sarkastičnim upadicama  i  pametovanjem . Ovo je jedinstven forum gde se samo priča o šaranolovu  i zato sam došao ovde da naučim nešto i da edukujemo svi zajdeno početnike   u koje po svemu sudeći mnogo nas spada .Ajde drugari da se  lepo družimo da pričamo opecanju da nepametujemo punu nego iskreno da  pišemo o onome  o čemu znamo i pitamo onome o čemu neznamo . :pivopija1:

Link to comment
Share on other sites

Prvu Shimano baitrunner sam video 1990 ili 1991 godine....i odmah sam znao da je to to....ipak je daiwa napravila to dosta kasnije....

Tako je brate moj  a sada  sve izmišljaju cicano a skupo sada cena diktira kvalitet  a pre je bilo obrnuto .

D pre par godina nisam  ni sanjao da ću pecati na bait runer mašinice pecao sam na robi mašinice  one velike plave i na germine   koje još stoje kao nove .To čuvam da ostavim sinu  da ostavi svom sinu   i tako da se ćuva  da vide  sledeće genracije na šta se pecalo uspešno da nije bilo   signalizatora nego smo  kačili svetleće ampule i zvonca na štapove Ma o tome bi mogao  roman da napišem ali nije tema.

Link to comment
Share on other sites

Upravo to kolega Predrag ue  Ja sam  dosta slično gore pojasnio   da naštelujem dril jednoM i nediram ništa više  . 

 Samo od svoje 10 -te godine pecam šarana   a na ovaj  moderan način  par godina u nazad  Mada  isti klinac drugo pakovanje samo što  sada bog dao pa neko izmisli bait runere  .Pre ravno 20 godina pecao sam sa pokojnim dedom na tisi šarane sa orpuštenoj špunom  na   robijeve velike mašinice.  I sada mi  Neki likovi koji su  videli da je nešto skupo i da to mnogi koriste drže predavanje o  pecanju sa  dotezanjem i otpuštanjem špulne  .Nevolim da se eksponiram i  više voilm da pitam i  gledam  koliko danas ima pametnog  sveta  koji je naučio preko neta  kako se vezuje udica za šarana i video negde olovo  da svi takvo koriste pa i on kupio .Pokušavam da naučim nešto  jer očito neznam twe copi paste fazone ali nije to  ona  drž .S dužnim poštovanjem ali  ono staro dobro pecanje    je izgubilo čar i pretvorilo se u pametovanje  i lupanje prazne slame   sada svako ko ima para i kupi štapove i mašinice je šarandzija  znaju  stare kuke  o čemu pričam  po pet dana smo nekad hranili i čekali    da lupi karika ili potone paunovo pero  a ako nije bila otpuštena špulna  ode germina i robi mašina .   A sada  imamo sve na gotovo i još  umesto da edukujemo mladje mi se raspravljamo i zmišljamo vruću vodu a ona već  vekovima postoji  .Neznam  čemu sve to umesto da  lepo  se družimo i pecamo mi smo sami sebi neprijatelji netreba nam niko da bi nas zavadio .Pre se zanalo   na vodi  dase ispomaže kolega   koliko sam samo ko klinac udica pokidao i dobio od strih pecaroša   pa kada neće na  jedan mamak komšija dolazi donosi svoje neokle kkoje su lovne .E sve više zalim za tim vremenom  i  pokušavam od ovih Visoko obrazovanih   pecaroša da naučim nešto što ne znam  A neznam očigledno mnogo  i onda se pitam  gde sam   i n a kojoj vodi potrošio  24 godine svog života u neznanju .Izvinjavam se na ofiranju teme svima ali više nisam mogao dase suzdržim jer svaku temu pokvare pojedinci svojim  sarkastičnim upadicama  i  pametovanjem . Ovo je jedinstven forum gde se samo priča o šaranolovu  i zato sam došao ovde da naučim nešto i da edukujemo svi zajdeno početnike   u koje po svemu sudeći mnogo nas spada .Ajde drugari da se  lepo družimo da pričamo opecanju da nepametujemo punu nego iskreno da  pišemo o onome  o čemu znamo i pitamo onome o čemu neznamo . :pivopija1:

nista licno nemam protiv teba ali ja sam jedan od retkih koji mogu da precute. Pa iskreno da ti kazem ko bude procitao kompletno ovaj tvoj post ima da shvati da ti pecas 24 god sarana i tebi niko nista nema da objasni vec sve znas. Pa tebi onda forum i netreba. Bez ljutnje ali ovo si tako napisao i sa toliko neke ironije da ja stvarno nemogu da te razumem. Ti omalovazavas sa ironijom i sarkazmom kako neki tu kvare i oni naucnici visokoobrazovanih pecarosa da od njih naucis.a na kraju zelis da se druzis???????
Link to comment
Share on other sites

A pre simano pedjo je bio cormoran josh 1985 sa bajtom I robi I balzer, pa je izashlo da za vecu sumu novca moze I zasebno da ti ugrade na neke cormoranove masine, al to nije tema.....

 

peaco na obicne, pecao sa standardim bajtom, pecao na qd I pefao sa bajt spulnom.na sve se covek navikne I svaki put je najlakse.svako voli svoj sistem pecanja.iskreno svi imaju svoju stvar al iz iskustva za mene nepostoji nesto brze I preciznije od bajt spulne.trinzupca I gotovo.ne uzivam u velikom uzimanju najlona .

 

opet idemo da svako svoga konja hvali, pisite da je za vas najbolje a ne za sve nas

Link to comment
Share on other sites

A pre simano pedjo je bio cormoran josh 1985 sa bajtom I robi I balzer, pa je izashlo da za vecu sumu novca moze I zasebno da ti ugrade na neke cormoranove masine, al to nije tema.....

 

 

 

Znam ja da je bio i kormoran i jos par ali shimano je prvi napravio to onako kako treba....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...