Jump to content

Baitrunner


Recommended Posts

Sta ima veze baitruner stime dal pecas komerciale ili divlje vode ili dali razvlacis ili ne.Kad razvlacis otvoris preklopnik i kolega ti kontrolira odmotavanje najlona.Baitruner je samo jedno resenje kod masinice koje omogucava da riba bez opterecenja povuce najlon.To kako znamo kod drugih masinica je reseno na drugi nacin(bajt shpulna,QD i sl).

Ja licno uvek bi odabrao klasicni baitruner sistem jedan okret rucice i igra pocinje.Ali losa stvar je sto ovakve masinice odavno gube igru i sve vise na pazar ima klasicne masinice sa QD spilnu ili sl.Ovo se vise primecuje posebno kod malo jeftinije klase.Kad ovako pogledas na pazar imas BBLC stari i novi model i Daiwa infiniti.Mozda za manje masinice ima vise izbora ali kad su u pitanje Big Pit masinice izbor se svodi na ta dva modela.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Za druge neznam ali ja da pecam šaran bez baita kalsičnog  mi je nazamislivo  probao sam i an špulnu ali stari dobri bait je  prava stvar jedan okret ručice i akcija špuna popuštena koliko treba i uživanje počinje qd mi se lično nesvidja .Moje mišljenje

Link to comment
Share on other sites

davno sam prestao sa upotrebom klasicnog baitrunera ali bas davno. kad se pojavio bait na spulni i kad sam prvi put probao zaboravio sam na baitrunere jer sam sa qd brzi  svakako. znaci po meni je bezveze dali je komercijala ili velika voda nema veze, to nema veze . jer kad mi riba udari pri kontriranju ruka je na spulni i eto ti kontre a malo okrenem leptir i eto stegnutog drila, a kad recimo bude riba blizu i opet udari u beg lakse je i brze sa malim pokretom leptira osloboditi dril nego ga juriti iza masine. to je moje iskustvo i svodi se na ono stvar navike. 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam na samom početku ove vrste ribolova koristio baitrunner male masinice. Ali ubrzo sam kupio shimano ultegra xsa big pit sa instant drag, i mnogo brzo sam se navikao da fatam špulnu rukama i onda okreneš kočnicu pola kruga i imaš potrebno opterećenje. Za to mi je trebalo par ribolova da se naviknem na taj način rada sa mašinicem, i do dan današnji pecam na taj način. Tako da sve je stvar navike i ono što ti se tebi dopada. Ako imaš priliku da probaš sve vrste mašinice, probaj pa tako ćeš odlučiti šta je najbolje za tebe. U sprotivno šta i da odabereš, mislim da za sve je stvar navike.
Link to comment
Share on other sites

davno sam prestao sa upotrebom klasicnog baitrunera ali bas davno. kad se pojavio bait na spulni i kad sam prvi put probao zaboravio sam na baitrunere jer sam sa qd brzi  svakako. znaci po meni je bezveze dali je komercijala ili velika voda nema veze, to nema veze . jer kad mi riba udari pri kontriranju ruka je na spulni i eto ti kontre a malo okrenem leptir i eto stegnutog drila, a kad recimo bude riba blizu i opet udari u beg lakse je i brze sa malim pokretom leptira osloboditi dril nego ga juriti iza masine. to je moje iskustvo i svodi se na ono stvar navike. 

A sta tu ima da juris iza masinice?Pretpostavljam mislis na kocnicu koja na neke modele baitruner masinice je iza,ali vecina kao kod BBLC kocnica je na spulni isto kao kod svake masinice sa QD.Razlika je samo u onaj prvi trenutak ili zavrtis rucicu ili zavrnes sraf,sve ostalo isto.

Link to comment
Share on other sites

ovaj filip je Boga za muda uvatio....Nisam rekao da ti baitrunner treba da bi razvlacio nego kada pecas na cistom sprudu da riba moze da vozaaa...
Ali posto si toliko drzak i najpametniji kazem da nisam u pravu nego ti....
da li ce jedna tema da prodje bez izdizanja pojedinaca spustanjem drugi....mislim da ne!

filipe najaci si!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Baitruner za komecijale je po meni neprevazidjena stvar moze da izvlaci najlon nema riba gde da zakaci uzivanje nemoze da odnese stap ukoliko nije isklipovan i ostalo.

Sto se tice divljih voda inace pecam u krsu na Dunavu iskreno nekoristim baitruner iz razloga sto pecam na ivici grana i krsa.

Medjutim znam i kolege na Dunavu koji koriste baitruner dosta jako stegnu i imaju rezultate desi se da ribu ujutru izvade ali nekad im i uvuce u krs.

QD spulna im aisti princip kao i bajt razlika je u tome da li ces gore pola kruga da ukrenes ili ces prstom prebaciti bait ili pola kruga okrenuti masinicom...

Link to comment
Share on other sites

ovaj filip je Boga za muda uvatio....Nisam rekao da ti baitrunner treba da bi razvlacio nego kada pecas na cistom sprudu da riba moze da vozaaa...

Ali posto si toliko drzak i najpametniji kazem da nisam u pravu nego ti....

da li ce jedna tema da prodje bez izdizanja pojedinaca spustanjem drugi....mislim da ne!

 

filipe najaci si!

Nisam ja nikog za nista uhvatio i ne uzdizem nikog nego samo dajem komentar,a to sto ti jedno mislis drugo pises nije moj problem vec tvoj.Ja sam samo dao moje licno misljenje na tvoj post i nastavio na temu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ajde nesvadjajte se  drugari .Nebih menajo mašinicu sa baitom ni za pedeset sa qd  probao i jedno i drugo i sto reče kolega u  postu  ruke su mi slobodne  A prednost kod baita je to što  nemoram da stezem špulnu nego, namestemi dril na kočnici na špulni gore i  zabacim aktiviram bait i kada ribu zategnem ima dril već naštelovan pa nemoram da stezem i otpuštam dril  nego samo  uzivam jedna ruka na štapu druga na ručici za motanje i laganini.Predhono naštelovan dril i štap odradjuju svoje .Bog blagoslovio lika koji je izmislio bait runer

:good:

Link to comment
Share on other sites

A sta tu ima da juris iza masinice?Pretpostavljam mislis na kocnicu koja na neke modele baitruner masinice je iza,ali vecina kao kod BBLC kocnica je na spulni isto kao kod svake masinice sa QD.Razlika je samo u onaj prvi trenutak ili zavrtis rucicu ili zavrnes sraf,sve ostalo isto.

da neispadne da uzdizem sebe kao ti  sto kaze srkijan , kod amura pogotovo na divljim vodama kad ga dovedes blizu zna da napravi takve begove imao sam slucaj kada mi je amur iz meredova tj. mom drugu koji je meni drzao meredov izasao kao delfin e da mi tad ruka nije bila na spulni i da nisam imao qd ostao bih bez amura a da sam imao sa zadnjim baitrunerom isto su velike sanse da bi otiso jer trebam otkaciti bait otpozadi. imao sam takvih situacija dosta a u ovom slucaju je meni uvek ruka na spulni pa cak i kad ubacujem ribu u meredovu i ako mi je labavija spulna ja je pridrzavam rukom da ne otpusta  i uvek je na srafu e ta je razlika . 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

da neispadne da uzdizem sebe kao ti  sto kaze srkijan , kod amura pogotovo na divljim vodama kad ga dovedes blizu zna da napravi takve begove imao sam slucaj kada mi je amur iz meredova tj. mom drugu koji je meni drzao meredov izasao kao delfin e da mi tad ruka nije bila na spulni i da nisam imao qd ostao bih bez amura a da sam imao sa zadnjim baitrunerom isto su velike sanse da bi otiso jer trebam otkaciti bait otpozadi. imao sam takvih situacija dosta a u ovom slucaju je meni uvek ruka na spulni pa cak i kad ubacujem ribu u meredovu i ako mi je labavija spulna ja je pridrzavam rukom da ne otpusta  i uvek je na srafu e ta je razlika . 

Ganicu  uz duzno poštovanje molim te pojasni mi  što bi otpuštao zadnji bait ako  imaš  na špulni  tj gore na mašinici  opciju za podešavanje drila ? Barem mi šarandzije preko tastature smo to naučili tako da dril uvek bude podešen  i da bez obzira na bait  ima svoj hod koji omogućava ribi da i ako pred samim meredovom  "zabode" kao amur što ima  običaj a napecao sam im ih se prošle godine bar 12 komada. A u životu  podosta   i nijednog nisam izgubio  jer mi je dril podešen uvek .Da ako riba krene u beg  može da izvlači najlon sa špune do duše ne lagano kao sa bajtom uključenim ali vuče .Ja samo iznosim svoje  iskustvo do duše sa tastature 

Link to comment
Share on other sites

Ovo ispade ozbiljna rasprava , vidim da ljudi podjednako kosriste mašinice sa i bez bait runnera, lično prvi put sam prošle sezone koristio mašinice sa bait-om i dopao mi se sistem, mada mislim ne postoji neko univerzalno podešavanje mašinice jer je svaka voda i riba drugačija.
Link to comment
Share on other sites

Ganicu  uz duzno poštovanje molim te pojasni mi  što bi otpuštao zadnji bait ako  imaš  na špulni  tj gore na mašinici  opciju za podešavanje drila ? Barem mi šarandzije preko tastature smo to naučili tako da dril uvek bude podešen  i da bez obzira na bait  ima svoj hod koji omogućava ribi da i ako pred samim meredovom  "zabode" kao amur što ima  običaj a napecao sam im ih se prošle godine bar 12 komada. A u životu  podosta   i nijednog nisam izgubio  jer mi je dril podešen uvek .Da ako riba krene u beg  može da izvlači najlon sa špune do duše ne lagano kao sa bajtom uključenim ali vuče .Ja samo iznosim svoje  iskustvo do duše sa tastature

 

pa meni se i cini da ti mnogo i volis tastaturu ali nemogu da razumem da neke stvari pitas i trazis da ti se objasne a nakon par nedelja ti vec predajes o tim istim stvarims. Ja tebe nemogu da razumem ama bas nikako. Ja sam izneo svoje misljenje zasta i sluzi forum a ne da bi sebe uzdizao. a to sto si ti namestio dril da kad ti riba bude blizu i krene u beg i dril ti radi onako samo malo i ne kao kad je na baitu to kod ogromnih riba u 90% slucajeva kida ili se cepa riba . I da dobro iskustvo imas na tastaturi
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

BAIT RUNNER je praktičan i kada recimo hoćes da ukradeš štap nekome dok spava,nemoras da odvrćes dril da drmaš rod pod i aktiviraš pištalice. :diablo:

Po meni praktičan je jedino kod takmičarskog ribolova da nemoraš da podesavas kočnicu svaki put kod stap stavljaš na pod.

Link to comment
Share on other sites

BAIT RUNNER je praktičan i kada recimo hoćes da ukradeš štap nekome dok spava,nemoras da odvrćes dril da drmaš rod pod i aktiviraš pištalice. :diablo:

Po meni praktičan je jedino kod takmičarskog ribolova da nemoraš da podesavas kočnicu svaki put kod stap stavljaš na pod.

mozda i jeste tako ali ipak mislim da je stvar navike i sto kaze milance sa baitom zadnjim su vece i teze masine a meni znaci puno da mi je masina laka

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...