Jump to content

Mika Alas


ivan bk

Recommended Posts

A gde nije trosak da odem i ja malo tamo. Pecanje ispod 20e nemas nigde i to za jedan dan u stvari treba i mnogo vise ako hoces malo bolje da prolazis. Stapovi i masine su jos najmanja investicija, kupis i imas a ovo ostalo...

Malo sale nije na odmet...ali neki ne kapiraju :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 5 weeks later...

Culi i mi da se uradili nesto na Miki pa krenuli da pecamo u nedelju. I eto razocarenja...

Ajde prvo da pohvalim ideju za ostrva, to je ok, lepo i mnogo korisno za prolaz ribe. 

Samo me zanima zasto ste dirali sajle? Da li je sada uredu da izmedju sajle 1-13 ima 30-tak metara, a izmedju 7-8 oko 100m???????

Cemu i zasto?

Zar nije bilo logicno i bolje da imamo samo jednu salju sa bovama po sredinu izmedju ova tri ostrva i ono granje da bude u tim prolazima? Tako bi sa obe strane gadjli te kosine ili pecali na pola vode, ili kako god.

i treca stvar je ta sto ste bukvalno gurali mulj sa 10,11,12,... ka sredini i napravili ostrva i tako na toj strani je dobijena dubina 2,20m na 20m, 3,40m na 50m i na 70m dubinu od 2,5m. A sa druge strane 3,4,5,6... nabili mulj sve u obalu pa da tako sada ni sak nema gde da se pusti jer je plitko. 

Totalno besmisleno ili ostavljen posao na pola posla.

Vec sam cuo mnogo losih utisaka ozbiljnih pecarosa(takmicaraca), i to vam i nece ici u korist!

Moje misljenje je da je za Miku najbolja solucija sledeca,

da se postavi samo jedna salja izmedju ostrva i granje pomeri na tih pet prolaza kako bi kosine bile ciste. Da se ocisti mulj sa prve obale i produbi. i da se naprave bagerom , tj prokopaju sprudovi, kanalai, rupe... da imamo nepravilno dno za raznim dubinama kako bi i ribolov bio zahtevniji i kako bi riba bila lukavija i korsitila takvo dno.

i naravno restoran da konacno proradi sa hranom. Pa vikendom prase, jagnje ili riba... to bi bilo puno svakog vikenda garantovano. toliko od mene! pozdrav

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sajle su postavljene(pomerene) iz jednog jedinog razloga-da sprece masakriranje ribe....deo oko ostrva sa potopljenim granjem je sada veci nego pre sto je bio i samim tim ribi je dato vise prostora za skrivanje.....da bi upecao i prevario ribu potrebno je izvuci je iz granja na cistinu da uzme tvoj mamac......tu do izrazaja dolaze tvoje pecaroske vestine.

Kad bi imali tu jednu sajlu sa bovama kako ti kazes onda bi bio cirkus....mogu samo da zamislim kako bi riba prosla koja je ionako iscepana i izbodena....a skoro videh da ima raznoraznih sampiona koji pecaju na jezeru koji nemaju obzira prema ribi niti znaju kako se postupa sa kapitalnim primercima......ako pronadjem sliku postavicu je

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sajle su postavljene(pomerene) iz jednog jedinog razloga-da sprece masakriranje ribe....deo oko ostrva sa potopljenim granjem je sada veci nego pre sto je bio i samim tim ribi je dato vise prostora za skrivanje.....da bi upecao i prevario ribu potrebno je izvuci je iz granja na cistinu da uzme tvoj mamac......tu do izrazaja dolaze tvoje pecaroske vestine.

Kad bi imali tu jednu sajlu sa bovama kako ti kazes onda bi bio cirkus....mogu samo da zamislim kako bi riba prosla koja je ionako iscepana i izbodena....a skoro videh da ima raznoraznih sampiona koji pecaju na jezeru koji nemaju obzira prema ribi niti znaju kako se postupa sa kapitalnim primercima......ako pronadjem sliku postavicu je

Druze u pravu si ali kad pogledam one slike kad su praznili jezero kako su bacali onu ribu pa to je da te muka uhvati . Ono je katastrofa . Kako su ih bacali u onu kamionsku prikolicu veruj mi da mi kao ribolovci smo smesni . Pola riba su im bez ociju i repova greota ziva da gledas ono i onda kao smeta kad neki malo neiskusniji ribolovac ispusti ribu  na mekan dusek . Ta riba sta je prezivela taj jedan pad joj i nece bas mnogo smetati 

Link to comment
Share on other sites

Samo me zanima zasto ste dirali sajle? Da li je sada uredu da izmedju sajle 1-13 ima 30-tak metara, a izmedju 7-8 oko 100m???????

Cemu i zasto?

Zar nije bilo logicno i bolje da imamo samo jednu salju sa bovama po sredinu izmedju ova tri ostrva i ono granje da bude u tim prolazima?

 

 

Pa kako bi pojedine ekipe sa Ade Safari došle da pecaju takmičenja,zato su i vraćene sajle.A prošli vikend za takmičenje koje je organizovao Boban je bilo 'svega' tri ekipe.Šta se sve neće dozvoliti pojedincima

Edited by spejdermen
Link to comment
Share on other sites

ljudi su tako odlucili i to je to nekome se svidja nekome ne i to je to.. ko hoce on ce doci i pecati...ko nece ima drugih voda pa uzivajte. niko vam nam nece reci zasto i zbog cega su pomerene sajle a i iskreno da vam kazem i ne interesuje me mika je mika i uvek cu ici tamo da pecam bile sajle na 130m ili 80m...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...