Jump to content

Nove Ultegre


Recommended Posts

Ultegre 5500XSB Ci4+,..su odlicne,masine su zlooooo,kolega sa ovog foruma kupio pre neki dam,juce smo isli da ih probamo na stapove,ja sam se odusevio.Tako su lake,i kako su legle dobro na moje 13ft 3,5lb +50 prvi,..ja na njih stavljam bblc pa mozete da zamislite razliku u tezini kada sam uzeo stap u ruke,mnogo mi je lako bilo da bacam sa njima,nisam verovao da ce sa 5500 da leti toliko daleko,mozda cak i dalje nego sa bblc,ja sam odlepio koliko su dobre masine!!! Prvi utisak sa Shimano Ultegrama 5500XSB Ci4+ je da su masine i vise nego odlicne.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

na konto toga što kažeš da isto ili slično leti kao sa BBLC. nedavno sam na jednom američkom surf fishing forumu čitao kako su momci testirali baš Ultegre u veličinama 10000 i 5500 i da nikakve razlike u daljini zabačaja nije bilo. Jedino što veća prima više najlona. Američki forumi su inače dosta surovi što se tiče ocenjivanja i testiranja opreme a nama te informacije mogu dosta pomoći kod odabira mašinica jer manje više koristimo iste. Imam dva seta Ultegri 10000 veličine i jedan set 5500 i nakon toga što sam čitao išao sam i sam da probam i uverio se u istinitost toga što su tamo napisali. Sa 5500 sam čak i dalje bacio :) Vezano za nove ultegre, nisam baš siguran da mogu da se porede sa starim XSA, XSB, XTA i XTB modelima po snazi ali sigurno da nisu loše. Više se malo išlo na lakoću materijala od kojeg su izrađene i da se prati moda "fensi" mašinica. Dok su stare sušta suprotnost. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Tacno tako,ja sam mislio da to nije moguce,ali probali smo par puta da napravimo test i svaki put smo bili iznenadjeni kako bacamo lakse,i dalje sa manjim spinlama konkretno 5500 nego sa recimo bblc. Jedino sto uvlace oko 103cm najlona,pa me odvalila leva ruka od motanja,a desnoj nista,a obicno me desna odvali sa bblc na stapu :) pa mi bilo neobicno,hahaha
Link to comment
Share on other sites

Tacno tako,ja sam mislio da to nije moguce,ali probali smo par puta da napravimo test i svaki put smo bili iznenadjeni kako bacamo lakse,i dalje sa manjim spinlama konkretno 5500 nego sa recimo bblc. Jedino sto uvlace oko 103cm najlona,pa me odvalila leva ruka od motanja,a desnoj nista,a obicno me desna odvali sa bblc na stapu :) pa mi bilo neobicno,hahaha

Koliko uvlaci BBLC?

Link to comment
Share on other sites

Koliko uvlaci BBLC?

119cm uvlaci BBLC,e sad to ovako u brojkama kada se covek zamisli i nije neka razlika,..103,..119,ali ja se ubi motajuci dok dovucem olovo sa 5500,sa BBLC mi je vidno lakse i brze namotavanje,propo ove price gledao sam nekad kako covek baca spomb i dovlaci ga toliko brzo kao da ima turbo onaj spomb u sebi,morao sam da odem da ga pitam cime,koliko to brzo mota,dal mu dobro,kad ono Emblem Spod na stapu,..122cm namotava jednim okretom,znaci leti kroz vodu u onosu na Ultegre 5500 XSB Ci4+

Link to comment
Share on other sites

119cm uvlaci BBLC,e sad to ovako u brojkama kada se covek zamisli i nije neka razlika,..103,..119,ali ja se ubi motajuci dok dovucem olovo sa 5500,sa BBLC mi je vidno lakse i brze namotavanje,propo ove price gledao sam nekad kako covek baca spomb i dovlaci ga toliko brzo kao da ima turbo onaj spomb u sebi,morao sam da odem da ga pitam cime,koliko to brzo mota,dal mu dobro,kad ono Emblem Spod na stapu,..122cm namotava jednim okretom,znaci leti kroz vodu u onosu na Ultegre 5500 XSB Ci4+

 

Nije bas da nije?!

Nekad i 2 cm mnogo znaci... :rofl:

 

Razlika u jednom namotaju od 15 cm daje na 100 namotaja 15 metara! 

Nije malo?!

Dal' si namotao 100 ili 115 metara!

U jednom zabacaju!!!

Pa puta xy zabacaja...

 

Ali generalno, mnogo smo se razmazili!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...