Jump to content

Fluo Dip


Recommended Posts

Imam neke fluo boje koje sam dodavao u mix za boile ako na to mislis ali nikada ni priblizno ne mozes dobiti tu boju,boja brasna preovladava i uvek promeni boju koju si dodao...jedino ukoliko imas mix potpuno bele boje 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Imam neke fluo boje koje sam dodavao u mix za boile ako na to mislis ali nikada ni priblizno ne mozes dobiti tu boju,boja brasna preovladava i uvek promeni boju koju si dodao...jedino ukoliko imas mix potpuno bele boje 

Jesi mozda CCmoore boje koristio?

Link to comment
Share on other sites

Krle ti si dobro opisao vec u prvom postu svom. Ne moze se dobiti fluo boja boile uz bilo koje farbe iz prostog razloga sto mix nije takav. Nema te boje koja ce obojiti smedjkasto riblje brasno ili crveni robin red ili krill koji je narandzast i sad zelis da obojis to sve u fluo zelenu ili fluo zutu boilu? 

Proizvodjaci koriste kod pop up boila izuzetno bijele komponente i onda im je lahko obojiti bilo kojom bojom takav mix.
Ustalom pop up-ovi se rade tako da atraktuju, a ne da se sa njima hrani i onda je lagano obojiti takav mix i samo dodati atraktore u isti.
A pokusavati obojiti mix sa kojim cemo hraniti moze se samo na nacin koji si ti vec opisao. Dakle, samo sto svijetlije komponente. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Imam neke fluo boje koje sam dodavao u mix za boile ako na to mislis ali nikada ni priblizno ne mozes dobiti tu boju,boja brasna preovladava i uvek promeni boju koju si dodao...jedino ukoliko imas mix potpuno bele boje 

izbaci zumanca i neces imati problema ,a da nesmes staviti n butric

Link to comment
Share on other sites

jarkim bojama neces mnogo postici......ubedljivo naj bolje grize na braon i zelene boile,probao sam sa svim mogucim nijansama boja farbajuci mikseve farbom iz Galenike i Nestlea,sto Krle kaze,miks odvlaci vecinu boja a kad ofarbas ruke 5 dana se ne pere :-D
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

pre_1423862751__boje_trofej.jpg

skinuto sa neta

Neka vas ne buni što se na 10 metara boje jače vide nego na 5, a na pet metara jasnije nego na 2 - snimano je u avgustu, kad je pri i na površini bilo planktona i algi.

Takođe, primećujete da se boje menjaju, a da srebrnasta ne blješti. No, to je u mutnom jezeru, u bistrom moru ili na planinskoj reci srebnasti dekori i te kako reflektuju svetlost.

Evo kako pod vodom vidi boje čovek - kroz objektiv fotoaparata. Naravno, ljudsko oko nije što i riblje. Naše oko funkcioniše tako što odbijenu svetlost od objekta pretvara u električne impulse i šalje u mozak. Ali, pošto se svetlost menja prolazeći kroz vodu, ono što vidimo je promenjeno. Svetlost se u vodi menja usled: zamućenosti, rasipanja, apsorpcije, i refrakcije.
Zamućenost vode usled planktona, mulja i slično, sprečava prodor svetlosti u dubinu.
Rasipanje svetlosti dovodi do poptunog gubitka senki pod vodom. Ako je ustalasana površina, zraci se raspršuju i slabije prodiru. Po sunačanom danu u podne najdublje prodiru - vertikalno. U svitanje i sumrak vidljivost je 10 puta manja - kosi zraci delimično prodiru (zavisno od ugla) a delimično se odbijaju od površine. Pola sata nakon zalaska sunca vidljivost se smanjuje na hiljaditi deo podnevne, pa čak ni pun mesec značajnije ne povećava vidljivost vaše varalice. Tada se boje naziru kao nijanse sive.  
Apsorpcija svetlosti dešava se sa dubinom. Zbog asporpcije  glavni faktor raspoznavanja pod vodom nije toliko samao boja, već i kontrast predmeta.

po sastavu ribljeg oka ribe kao i svi kicmenjaci vide priblizno isto kao i covek stim da je prelamanje svetlosti pod vodom drugacije pa zbog toga na odredjenim dubinama ribe vide samo odredjene boje druge nisu vidljive za njih ali srecom po nas ribe imaju jos mnogo receptora koji im govore gde se nalazi hrana ....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kako se koja boja vidi i da li se vide uopste to samo ribe znaju. Ovo sto je Bane postavio je gledano kroz objektiv kamere i takoreci nasim okom.

 

A nikad niko nije ,a mislim da niti nece potvrditi da li ribe razaznaju boje,na kojim dubinama i kako ih one i u kojem spektru boja uopste vide.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...