Jump to content

White Chocolate


djuki

Recommended Posts

Pa lepo kazi...nemam vise arome nash a treba mi bela cokolada od neke druge firme koja je dobra..preporucite  mi...a ne da komentarisemo ovako onako a ti nevinasce samo filtriras i na kraju dodjes do onoga sto si i trazio od pocetka a da nikoga nisi pitao....

 

Pitaj brate....ako pitas ne znaci da ne znas.....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ako hoes konkretno,ja mislim licno da ta boila mirise kao parfimerija! A evo i zasto.

- 50g aditiv vanile( ovo samo po sebi je dovoljno za ceo ovaj mix)

- 5g koncentrat vanile ( neznam o cemu se radi,ali pise koncentrat)

- 6 ml bela cokolad

- 2 ml ester krem

- 25 ml bio atrakt vde kokos

 

Pa samo po ovome za mene je licno previse,sam mix kao mix samo sa tim aditivom vanile od vde i ostalim stvarima kao sto su kokos, kikiriki,megablend,mleko i surutka vec ima tu neku kremastu notu i sa nesto malo arome ulja i sladila bi radilo a sve ostalo mislim da je preterivanje! a pogotovovo za divlju vodu.

Nista lose nemislim ali to je neko moje vidjenje kako bih ja napravio.

Pitam uopsteno,ja godinama pecam na iste boile s kojima lovim i na Debeljaci i recimo Erdeviku,iz kupovnog miksa i hemije,ne vidim razlog zasto bi nesto bilo prejako za ribe,pa i one vole lepu hranu....

Cokolada je fenonenalna iz Dairi crema i Vision arome,jednako grizu i divlje i pitome ribe,imam i Nash aroma ali meni ne radi bas kako bih ja zeleo tako da ako Djukiju zatreba resicemo to  :good:

A da dodam,Glisic1 je koliko sam upucen maher za bas tu boilu na DTD u Karlovcu 

Link to comment
Share on other sites

Predrag-eUE u mom drugom postu je napisano da je nemam i ne mogu vise naci....i to za drugog proizvodjaca.....citaj brate....

Limare hvala na svemu i svaka cast svim ljudima na komenntarima!!!

Link to comment
Share on other sites

Za mene je wch prosecna aroma. Vec desetak god. ne pecam na nju jer mi je bolje rezultate u tu svrhu davala recimo banana ili trigga ice. U toplijim mesecima vise volim jace mikseve i ostrije arome. Ali o tome ne vredi diskutovati jer ne pecamo na istim vodama niti u istim uslovima a spisak stvari koje nisu i ne mogu biti iste je podugacak. Ovde na forumu postoje miksevi koji su "mnogo para za malo muzike". Da ne budem filozof evo od mene.

20%vanila brasno

20%pticije hrane

10%mlecni proteini

10%mleko za telad

10%kokosovo brasno

10%ttx

10%sojino brasno

5%psenicne klice

5%kukuruzni griz

pivski kvasac

betain

vocni secer

boja

hemp ulje

melasa

aminokiseline

stimulator

aroma.

Moguce su varijacije na temu. Vrstu i kolicinu hemije prilagoditi vodi na kojoj pecate.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pitam uopsteno,ja godinama pecam na iste boile s kojima lovim i na Debeljaci i recimo Erdeviku,iz kupovnog miksa i hemije,ne vidim razlog zasto bi nesto bilo prejako za ribe,pa i one vole lepu hranu....

Cokolada je fenonenalna iz Dairi crema i Vision arome,jednako grizu i divlje i pitome ribe,imam i Nash aroma ali meni ne radi bas kako bih ja zeleo tako da ako Djukiju zatreba resicemo to  :good:

A da dodam,Glisic1 je koliko sam upucen maher za bas tu boilu na DTD u Karlovcu 

Nazalosta imam odgovor,prvo ti u svojim postovima kometarises samo kupovni mix i neke arome ok,drugo kupovne mikseve nekoristim tako da nisam kompetentaan da kazem da li lovi ili ne. A ja sam samo dao svoje msljenje sto naravno kako sam i rekao nemora da se prihvati.

Nazalost tvoji bilo kakvi komentari imaju veze samo sa gotovim mixevima i koliko sam shvatio sve se vrti oko arome.

A trece i sto je veoma bitno, voleo bih kao i sto sam ranije napisao koja je prosecna tezina ribe koju pecas na tu po tebi ne napucanu boilu?

Ja ti se kunem u sta hoces odmah sada,da na tu hemikaliju niste pecali duze od 1.dana u cugu garant.Ako jeste onda moje veliko izvinjenje imate odmah!

Link to comment
Share on other sites

pazi limare  bez ljutnje!

 

- 200g tiger

- 200g clo

- 100 mleko u prahu

- 200 g palena

- 100g soja

- 100g kanarinac

- 100g predigest

 

ja bih sa ovim peco bez problema na bilo kojoj vodi i to bez arome i nekih iidijotskih dodataka.

A ti sad druze moj stani pa razmisli ,i kladim se da bi sa ovim sada nalupanim miksom pecao i duze i bolje od toga!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Stvarno ne znam sta da ti kazem na to,moje pecanje i mojih drugara je recimo jezero Jarkovci godinama unazad na jednom mestu,hranim boilama identicnim sa kojima i pecam,moje naj vece ribe su od 12 do 17kg dok recimo svi drugi koji brljaju sa soja i kuruz brasnom vataju ribe 2,3 kile.........a kad spominjem aromu hteo sam reci da ako nemas pravu nisi nista radio,aroma je signal sto kaze jedan veliki pecaros iz tvog grada!

Djuki ga je ubo na Nash cokoladu i sad kad je vise nema muku muci  ;)

Link to comment
Share on other sites

E jbg Limare bas ti male ribe:D

Ma da Nash je lepo legao na moj mix,sto ne znaci da ne cu probati sa drugom aromom.

Mozda cu bas probati vision pa cu videti sta i kako....

Ako ne budem imao rezultata menjam do ne dodjem do prave

Link to comment
Share on other sites

Ja pitam ozbiljno a Sremci mecu :-D ....jedino je ovaj Yo Yo ozbiljan,gledao sam neke diskove lige 2004. pa jedan nas lisac spominje krem bananu ako se ne varam,znaci bananica,znaci banana i cokolada :-D
Link to comment
Share on other sites

Za one koji nebi hteli da ih boila mnogo kosta a kolicinski ih dosta trose na divljoj vodi  moj  mix favorit sa malom doradom je starter za pilice.

Pecao sam 2 god. na istom mestu, hranio 2 puta nedeljno  utorkom i cetvrtkom  sa ca.3kg. boili po izlasku, boila  20 i 22 mm mesano, pecao iskljucivo preko noci sutota na nedelju i konstantno sam imao ribu, sa istom boilom sa kojom sam i hranio, Jedan stap boila 20mm+16mm pop up, drugi stap 22mm boila solo. Nemogu da se pohvalim da je bilo krupnih primeraka  ali do 12kg bilo je.  vecinom su se lovili primerci izmedju 5 i 8kg.

 

100g LT riblje brasno

  70g eggalbumin

  30g pivski kvasac

100g pticija hrana

700g starter za pilice 

 

 

8-10 jaja  zavisi od velicine

2ml  monster crab 

5-7ml sladila

2 kasike soli

10ml  multimimo

 

BISTRO!!!

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...