Jump to content

Koja Masinica Je Bolja


Recommended Posts

Ako mora biti jedna od te dve onda svakako Okuma iz razloga koji je Gedza naveo. A ako mozes dodati jos sasvim malo, mislim da ces se i duze i lepse napecati sa RYOBI Proskyer Carp ili MITCHELL Avocast 8000. 

Link to comment
Share on other sites

Moja preporuka bazirana na trogodišnjem iskustvu ide na stranu ove mašinice.

 

http://www.freetime-ribolov.com/components/com_virtuemart/shop_image/product/Scepter_GF_9000_4f7feb4b77cdb.jpg

Po cenovnom rangu nešto jeftinija dok kvalitativno po meni ide u rang sa dosta skupljim mašinicama. Trošku treba pridodati prepravku na QD od nekih 5 eur-a po komadu i onda postaje sjajna opcija za šaranski ribolov.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

To su i moje masinice vec 3 godine (i siju po svemu sve prethodno pomenute!) ali je nisam predlagao jer ne znam da li i gde moze da je nabavi. Ranije je bila frka da se nadju a sada ih mozda i ima negde....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Od kada sam ih nabavio nije mi vise bilo interesantno da gledam da li ih ima ili ne. Ja sam ih dovukao iz Slovenije. Strasne masinice - u tom cenovnom rangu, po kvalitetu izrade, osobinama i izgledu daleko najvise sto se moze dobiti za tu sumu.

Link to comment
Share on other sites

Moja preporuka bazirana na trogodišnjem iskustvu ide na stranu ove mašinice.

 

http://www.freetime-ribolov.com/components/com_virtuemart/shop_image/product/Scepter_GF_9000_4f7feb4b77cdb.jpg

Po cenovnom rangu nešto jeftinija dok kvalitativno po meni ide u rang sa dosta skupljim mašinicama. Trošku treba pridodati prepravku na QD od nekih 5 eur-a po komadu i onda postaje sjajna opcija za šaranski ribolov.

Ako je kocnica odradjena kao kod modela abbys mozes i sam da preradis na qd, rasklopis zvezdu i samo izvadis oprugu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako je kocnica odradjena kao kod modela abbys mozes i sam da preradis na qd, rasklopis zvezdu i samo izvadis oprugu.

Nije mi se dalo da petljam oko toga, platio čoveku, on odradio i QD funkcioniše besprekorno.

Link to comment
Share on other sites

Ma ok, samo sam hteo da kazem da nije komplikovano, tipa lepljenja, ubacivanja platni i drugih zajebancija kao kod nekih modela, pa ko je sklon majstorisanju moze lako sam da uradi, a u svakom slucaju ako neko ne zeli da se bakce sa tim, tu je majstor da odradi. ☺
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da kod njih bas mora da se razlepi, izvadi opruga, pa ponovo zalepi?!
Bar je kod mene tako bilo...

 

I moj glas ide za ove masinice, jer tokom koriscenja (2-3 godine) nikakav problem niti zastoj nisam imao, a evo, posle mene, vec 4-5 godina ih koristi moj kum (iste te moje), bez ikakvih problema!

 

@Doca

Ko ti je predlozio ove masinice?  :shok:

Link to comment
Share on other sites

Ja koristim tucu scepter gf vec 4-5 godina i takodje tvrdim da za te pare nema bolje.ali juce sam bio u ovoj novoj radnji u naselju stepa stepanovic i video ovu novu ticu galant.po meni jos bolja od scepter-a,ima isti QD (iliti bajt na spulni) kao simano.mnogo lepo radi,i cena joj je 7200din.moja preporuka
Link to comment
Share on other sites

Mislim da kod njih bas mora da se razlepi, izvadi opruga, pa ponovo zalepi?!

Bar je kod mene tako bilo...

 

I moj glas ide za ove masinice, jer tokom koriscenja (2-3 godine) nikakav problem niti zastoj nisam imao, a evo, posle mene, vec 4-5 godina ih koristi moj kum (iste te moje), bez ikakvih problema!

 

@Doca

Ko ti je predlozio ove masinice? :shok:

Moguce da mora da se lepi, mislio sam da je isto uradjeno kao kod abys-a, ista firma, slican model, ali eto, razlicito su napravili...

Sto se Tice tice, odlican kvalitet i ja dajem glas za ovu firmu. Nije preterano zastupljena kod nas sarandzija, mada zasluzuje paznju. Imam abbys (4kom) vec 4-5 godina,uz dosta izlazaka na vodu i prezadovoljan sam, kako kvalitetom, tako i performansama. Jedina stvar koja mi se desila kod jedne masine je to da je vremenom oslabila opruga preklopnika, stavio jacu i resio problem. Inace izuzetno cvrsta i utegnuta masina da moze rame uz rame sa dosta skupljim. Pecam i sa bblc xta, sto se cvrstine tice nema neku prednost u odnosu na Ticu, a svi znamo da je bblc tenk medju masinama.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Isto kao da si pitao koji je auto bolji - onaj sa motorom pozadi ili sa motorom napred?!

Ima strasnih auta i u jednoj i u drugoj varijanti a zavisi i sta tebi prija tj. na sta si navikao. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...