Jump to content

Potrosnja boila


Recommended Posts

posto pecam na divljoj vodi DTD interesuje me koliko je potrebno dnevno hraniti mesto, ja sam od proleca do kasne jeseni svako poslepodne na vodi. Kako bi vi hranili, sta, kako i koliko, molio bih za savet.
Link to comment
Share on other sites

da jesam druze ne bih postavljao ovde pitanje, ja sam hranio sa oko 300g boila i oko 1,5kg kukuruza tretiranim melasom, to je bila dnevna doza a boile su bila trigga i neki moj mix skinut sa neta. Citajuci na forumu kampanje npr. na reci Lici gde momak baci par desetina kila bola ovo moje je stvarno smesno ali me zanima neko vase iskustvo.
Link to comment
Share on other sites

Guest kristijansombor

Najosnovnije je da kolicinu hranjenja prilagodis kolicini riba tamo gde lovis i godisnjem dobu!!! Sad malo je nazahvalno da ti bilo ko kaze koliko boila treba da bacis, kad se ne zna kakva je konkretna situacija tu gde lovis, koliko ima ribe, koja je prosecna velicina ulova, da li ima drugih koji love ozbiljno(citaj na boile) itd. Sve su ovo neke stvari koje moras da napises ako zelis konkretan odgovor!

Momak na Lici lovi kampanje, znaci nema stalnu prihranu kao ti, jer sam kazes da si na vodi svaki dan, to je onda skroz druga stvar, on mora velikom kolicinom mamaca da namami ribe da dodju kod njega i da se zadrze tu tih par dana koliko lovi. Kada se radi konstantna kvalitetna prihrana, nisu potrebne tolike kolicine od jednom, ali ako bi izvukao statistiku i uzeo u obzir cinjenicu da bacis, kako kazes, 300gr dnevno puta koliko dana ima u sezoni, nije ni to bas malo. Ja da sam na tvom mestu, probao bih da bacam npr pola kile dnevno, ali samo to, bez qqruza!!!

Jos jedna stvar, trigga ko trigga, odlican mamac nema sta, dokazao se milion puta, ali ipak mislim da su divlje ribe prosecne velicine, pogotovo te kanalske, vise raspolozene za neke slatkaste stravi kao npr jagoda, tutti frutti i sl. Da sam na tvom mestu pre bi na trigga trazio kapitalce, negde okolo, na samce(indijance) a osnovnu prihranu bi koncentrisao na neke slatkaste boile, pogotovo na pocetku sezone

pozzzz

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

da jesam druze ne bih postavljao ovde pitanje, ja sam hranio sa oko 300g boila i oko 1,5kg kukuruza tretiranim melasom, to je bila dnevna doza a boile su bila trigga i neki moj mix skinut sa neta. Citajuci na forumu kampanje npr. na reci Lici gde momak baci par desetina kila bola ovo moje je stvarno smesno ali me zanima neko vase iskustvo.

Na Trigu ces tesko sta uraditi na nekoj takvoj vodi...smeo bi ti preporuciti VDE miks Jagoda,malo boila,malo kukuruza i 105% garantovan uspeh :D

Link to comment
Share on other sites

Zavisi gde pecash na DTD kanalu ali plumshellfish se pokazao kao veoma lovna aroma,Slazem se ,malo boili i dosta kukuruza i pre svega dodbro odabrano mesto na kome pecash (izmarkirano)i uspeh je siguran.
Link to comment
Share on other sites

posto pecam na divljoj vodi DTD interesuje me koliko je potrebno dnevno hraniti mesto, ja sam od proleca do kasne jeseni svako poslepodne na vodi. Kako bi vi hranili, sta, kako i koliko, molio bih za savet.

 

Ovde si postavio drugachije pitanje.

Link to comment
Share on other sites

Kanal je bogat rakom,tako koliko god bacis to je malo,kad bih imao vremena kao ti i ziveo negde blizu kanla,promenio bih sistem hranjenja.

Kilogram i po kukuruza i cini mi se da rece trista grama boila su ti previse ako ih bacis kad dodjes na pecanje,treba ti nekoliko sati da pocne riba da peca.

Problem kanala je sto riba migrira,tako da taj nacin hranjenja tesko da ce dati neki dobar rezultat,sto bi trebalo da znaci da saran koji je jeo na tom mestu vratice se tek za nedelju dve a mozda i duze.

Nemora da znaci da je ovo dobar nacin ali pokusao bih ovako,barem pet kilograma dobro namirisanog kukuruza,naprimer jagodom,

ponedeljak bacis to i nekih pola kilograma boila,mozes pecati ali tesko da ces imati rezultat,preskocis jedan dan i onda opet ponovis isto hranjenje,znaci svaki drugi dan.

razlog,nateraces ribu da smanji polje kretanja,tj. migracije,neko ce reci da riba nemenja prirodne nagone ali ja mislim da je moguce to odraditi,bitna je kolicina hrane da je ima uvek i onda moze da stvara naviku da jede na jednom mestu.

E sad druga je prica dali se to isplati,moras racunati na raka koji jede nenormalno mnogo boile,kukuruz pomlati bela riba zato je bitna kolicina

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...