Jump to content

Trakker Termo Odelo Odrzavanje


ceronimus

Recommended Posts

Goretex se ne impregnira !!!

 

Nijedan materijal koj ima disucu membranu se ne sme prati u omeksivacu niti u jakom rastvoru standardnog praska...pise na odelu kako se pere, a pozeljno je da prasak bude tecni...temp strogo prema uputstvu....i manje...

Link to comment
Share on other sites

Ako je oprano u omeksivacu sjebe membranu tj udje omeksivac izmedju materijala i membrane kasnije se razlepi i usuce....posto je materijal spoljni iz vise slojeva...min 2....

 

Ako je prasak onda udje u pore membrane i kada se osusi smanji ili skroz zacepi pore membrane i vise ne postoji sposobnost disanja, i skracuje mu vek trajanja....

 

Za pranje goretexa imaju posebni praskovi koji su manje vise skupi, ali nije problem ako se odelo opere u blagom rastvoru tecnog praska i na temp manjoj od preporucene...iz razloga sto je temp preporucena od proizvodjaca na gornjoj granici a masine imaju razlicite termostate, pa moze da se dogodi da temp upropasti materijal.....nije greska postupati prema uputstvu proizvodjaca na odelu....

 

Ja sam jednu jaknu prao mozda 7-8 puta za 10ak godina i jos uvek je koristim i ne  propusta vodu ni na najjacoj kisi, jedino sto sam u jednoj fabrici zamolio prijatelja da mi zameni trake koje cuvaju savove, od tada nema uopste propustanja vode spolja....ima i do proizvodjaca tj robne marke po principu koliko para toliko muzike...

 

http://www.mtb.ba/forum/index.php?topic=3825.0

 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=849072

 

Ipak su iskustva korisnika bolja od preporuka proizvodjaca....

Link to comment
Share on other sites

Da se razumemo, ja ga nisam nosio (konkretno zimsko ribolovacko odelo) na hemijsko, samo sam postavio pitanje, ali:

Nosio jesam lovacke jakne, pantalone, ski opremu... koje su takodje impregnirane na neki svoj nacin, i nikakvih problema nisam imao!

Verujem da nikakav problem ne bi bio ni sa ribolovackim?!

Link to comment
Share on other sites

Pa od lovaca je i uzeto to odelo pod ribolovacko.........ali kako god prao odelo ili takve materijale ta nepropusnost se vremenom trosi,provalio sam po mojoj vreci,nije pustala vodu a sada vec pocinje da upija kapljice,znaci da se mora tretirati nekim sredstvom,secam se price kada sam prvi put oprao odelo u masini i tada mi je covek iz Carpologije rekao da Prologic preporucuje tretiranje odela na 2 ili 3 godine,ne secam se tacno.........

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Ljudi kako oprati trakker tundru ili f32 . Mislim da to nisu goretex a bitno mi je da ne sjebem vodopropustivost a za disuce svojstvo me briga. Jel ima neko sredstvo da se kupi kod nas za pranje ne na ebay ili strane sajteve?
Link to comment
Share on other sites

imam ja taj sprej ali on je za nepropustivost - uzeo sam nek sedi ali mislim kod najlon platna da je taj sprej dzaba , on je uglavnom za goretex i disuca platna. nego sam mislio preporuku ako je neko prao bas ta odela koja su najlon ispod platna.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...