Jump to content

test fox alarma


Recommended Posts

http://img855.imageshack.us/img855/1852/31102009226.jpg #

 

 

Mali minus .......

Vrhunska slika sa vrhunskim signalizatorima u ekstremnim vremenskim uslovima. Pozdrav Leo :good:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eto da malo dolijem sol na ranu za Delkima :8P

To su jedini poznati signalizatori na svijetu koji nerade kako treba u najidealnijim uslovima za ribolov B)

Na primer na sta mislis kakvi su to uslovi u kojima ne rade? Ne zastupam ja teoriju da je Delkim najbolji nego u principu svi hvale opremu koju koriste kao najbolju i nisu bas nimalo objektivni...ne postoji nista savrseno

Link to comment
Share on other sites

Jbg ja nemam fancy model sa centralom ja imam obican EV i za cenu od nekih 60-70eur po komadu mislim da je daleko od konkurencije a i osteljivost mu se podesava s obzirom da mi je 99% pecanja na divljim vodama jos me nijednom nije izlazirao...ali sad ovoj prici nema kraja , opet smo skrenuli sa teme ...

Jane ne kazem da je Carp Sounder los samo da mi je bolji Delkim :friends:

Link to comment
Share on other sites

Ja imam Delkim plus i malo je falilo da se zaebem da ih menjam za Fox.Dobro je shto nisam ipak je zvuk Delkima charolija za ushi,a osetljivost se smanji pogotovo kod mojih koji imaju dva nivoa na prekidachu a koshtaju 85 evra a ne 150.
Link to comment
Share on other sites

Ja imam Delkim plus i malo je falilo da se zaebem da ih menjam za Fox.Dobro je shto nisam ipak je zvuk Delkima charolija za ushi,a osetljivost se smanji pogotovo kod mojih koji imaju dva nivoa na prekidachu a koshtaju 85 evra a ne 150.

Pamet u glavu i pazi sta radis :friends:

Link to comment
Share on other sites

Ja imam Delkim plus i malo je falilo da se zaebem da ih menjam za Fox.Dobro je shto nisam ipak je zvuk Delkima charolija za ushi,a osetljivost se smanji pogotovo kod mojih koji imaju dva nivoa na prekidachu a koshtaju 85 evra a ne 150.

 

E ja tebi Ne Verujem !!! Ja verujem Janetu. Jane je u pravu :p :p :p

Link to comment
Share on other sites

Na primer na sta mislis kakvi su to uslovi u kojima ne rade? Ne zastupam ja teoriju da je Delkim najbolji nego u principu svi hvale opremu koju koriste kao najbolju i nisu bas nimalo objektivni...ne postoji nista savrseno

Kao što napisah nerade dobro u savršenim uvjetima kako treba .

Znači riba ti može izvuči najlona pun kur. a da se signalizator neoglasi ili spusti swingere(hengere) do kraja.Delikim je bio namješten na najjaču osjetljivost.

Probano i viđeno na najjačoj seriji Delkima sa centralom.

Kad se peca na večim daljinama i kad ribe neide u run nego ide lijevo i desno potpuno su drukčiji signali i ponašanje najlona u vodi.

Dok kod foxa bayrona i svih signalizatora koji koriste točkić je to nemoguče koliko god polako izvaličiš ili popuštaš najlon on se oglasi na koju god ga osjetljivost namjestio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kao što napisah nerade dobro u savršenim uvjetima kako treba .

Znači riba ti može izvuči najlona pun kur. a da se signalizator neoglasi ili spusti swingere(hengere) do kraja.Delikim je bio namješten na najjaču osjetljivost.

Probano i viđeno na najjačoj seriji Delkima sa centralom.

Kad se peca na večim daljinama i kad ribe neide u run nego ide lijevo i desno potpuno su drukčiji signali i ponašanje najlona u vodi.

Dok kod foxa bayrona i svih signalizatora koji koriste točkić je to nemoguče koliko god polako izvaličiš ili popuštaš najlon on se oglasi na koju god ga osjetljivost namjestio.

 

Zabachen shtap u stranu i nema signala na vecini signalizatora sem kod Delkima,kad udari minus tochkici znaju da zakuju od leda koji se stvori od kondenzacije e tada se samo Delkimi chuju.Znachi nije nijedan savrshen stvar izbora svakog od nas a pravi izbor je DELKIM.:lolu:

Link to comment
Share on other sites

Dragi moji prijatelji, koliko ja mogu da zakljucim najbolji signalizatori su DELKIMI a, ovi sto ih kude i kritikuju vise bi voleli da ih imaju od nas sto ih imamo. :yahoo:
Link to comment
Share on other sites

Kao što napisah nerade dobro u savršenim uvjetima kako treba .

Znači riba ti može izvuči najlona pun kur. a da se signalizator neoglasi ili spusti swingere(hengere) do kraja.Delikim je bio namješten na najjaču osjetljivost.

Probano i viđeno na najjačoj seriji Delkima sa centralom.

Kad se peca na večim daljinama i kad ribe neide u run nego ide lijevo i desno potpuno su drukčiji signali i ponašanje najlona u vodi.

Dok kod foxa bayrona i svih signalizatora koji koriste točkić je to nemoguče koliko god polako izvaličiš ili popuštaš najlon on se oglasi na koju god ga osjetljivost namjestio.

Onog momenta kad mi se desi ovo o cemu pises prodajem DELKIM i kupujem nesto drugo "pouzdanije" :8P , a sto se tice najjace ili najslabije serija Delkima princip je isti kod svih najlon se krece preko senzora i najmanji pomak rezultira oglasavanjem indikatora (u zavisnosti od podesenosti osetljivosti)

DELKIM

Link to comment
Share on other sites

Zabachen shtap u stranu i nema signala na vecini signalizatora sem kod Delkima,kad udari minus tochkici znaju da zakuju od leda koji se stvori od kondenzacije e tada se samo Delkimi chuju.Znachi nije nijedan savrshen stvar izbora svakog od nas a pravi izbor je DELKIM.:lolu:

[/quote

Malo si pobrkao lončiće ovo oko zaleđivanja može da se desi a i nemora dokaz 5 dana snijega i smrzavnja kad su RX radili a na dva seta Delkima oba griza nisu javljena .

Imam i slike negdje .

A ovo sa delkimima da nereagira dobro kad je lagani griz kod starih , novih šarkopirgastih uglavnom kod svih.

Znači mana u dizajnu i moš ga slikat.

Kako misliš zabačen štap sastrane i kod drugih signalizatora nema indikacije?

Izgleda da ja onda imam neke svemirske meni još ni u jednom slučaju nisu podbacili "točkići".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Onog momenta kad mi se desi ovo o cemu pises prodajem DELKIM i kupujem nesto drugo "pouzdanije" :8P , a sto se tice najjace ili najslabije serija Delkima princip je isti kod svih najlon se krece preko senzora i najmanji pomak rezultira oglasavanjem indikatora (u zavisnosti od podesenosti osetljivosti)

DELKIM

Pa jeb. ja nemam te signalizatore a znam koje su mu mogučnosti .

Znači namontiraj set kod kuče na suhom da ga neuhvati vlaga i polako kontinuirano povlači ili naprijed ili nazad pa napiši šta se dogodilo.

Mislim da ti je vrijeme da kupiš nešto pouzdanije recimo Bayron dg 01 vodonepropustan i naravno javlja i najmanje pomicanje najlona.

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice signalizatora po meni je cs tata svih signalizatora,robustan,izdrzljiv,prost,bez preteranih podesavanja,sto se tice starijih modela,mada i ovog cs rock-a sto su uradili ,koji je havarija evo ga u akvarijumu

,delkimi su mi vise sminkerski i idu mi vise upareni sa hengerima,sta ces da radis sa njim na reci,tamis,dunav,dtd koje utezanje ces imati preko hengerablink.gif ili kada se razvaci ili baca na preko stotinjak metara,pravi se luk od najlona jos ako se peca blizu granja je totalni promasaj,Sto se tice Fox-a sx digatal je po meni tata za foxa uparen sa iluminejtedima je neprejibiva kombinacija,za reku tamis,dunav,za jezera 3 nivoa podesavanja na svingeru plus teg gdeces vise..

Fox je prvi uradio na signalizatorima da se oglasava na vibraciju nalona sto je u ono vreme bilo, kao kada je izasao bugati veron,Daleko od toga da pljujem delkima ali za tu lovu koju kosta cini mi se da ima i boljih izbora.. jedan od njih je i Ace I-3 Alarm ali je skup kao djavo..

Naravno sve je to stvar ukusa a o njima se neeraspravlja,neko voli pezoa,neko renoa,a masa se kune u nemce,sve u svemu ok,ali su cene za njih su pretereane,ali staces kad to volimo.Vise bih voleo kad bih mogao da da odlazim na pecanja cesce nego da se bakcem toliko sa opremom :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa mora nekako da nambude zanimljivije u ovoj veoma dugoj zimi-bar za mene

 

 

Bas to jane,cek nevide kome ti dajes glas nemoj samo za delkima da prkosimo nesi i krletuass.gif,malo da ih nerviramo lepo je oto postavio novi dodatak za delkima http://img825.imageshack.us/img825/8493/img0100qz.jpg cena prava sitnica,ko ima da plati vise u nerviranju nego u parama pleasantry.gif

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Malo si pobrkao lončiće ovo oko zaleđivanja može da se desi a i nemora dokaz 5 dana snijega i smrzavnja kad su RX radili a na dva seta Delkima oba griza nisu javljena .

Imam i slike negdje .

A ovo sa delkimima da nereagira dobro kad je lagani griz kod starih , novih šarkopirgastih uglavnom kod svih.

Znači mana u dizajnu i moš ga slikat.

Kako misliš zabačen štap sastrane i kod drugih signalizatora nema indikacije?

Izgleda da ja onda imam neke svemirske meni još ni u jednom slučaju nisu podbacili "točkići".

 

Nisam ja pobrkao lonchice,sam si napisao''moze da se desi a i ne mora'',a shta kad se desi??Velika vlaznost vazduha pa minus i desi se,a to povlachenje najlona lagano da Delkim ne reaguje je u domenu teorije u realnim uslovima.Rasprava nema logike,niti cete nas ubediti da koristimo neshto drugo niti cemo mi vas a tema je jako glupav test pod vodom sa fox signalizatorima-----i dalje je mnogo glupav taj test .:rofl::drinks:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...