Jump to content

Pomoc Oko Miksa


Blackcarp

Recommended Posts

Kolege sta mislite da li je ovo ok mix ili treba da dodam jos nesto ?

 

-Kukuruzno brasno 300gr

-Psenicni griz 150gr

-Sojino brasno 300gr

-Kukuruzni griz 100gr

-Mleko u prahu 100gr

-Vanil secer jedna kesica

-Aroma Ananas

-Zasladjivac 15 ml

-jaja 10 kom

Link to comment
Share on other sites

Prvo imas 850g ovde a miks se pravi na 1000g tj.racuna tako i to je mjera. Po meni ovde ti fali proteina a imas dosta zita tj.vlakna za brzu probavu i varenje.

Ona su dobra jer su dobar nosac arome i tecnih sastojaka u boili ali ne valja previse zbog granulacije samog miksa i rolanja.

Ubaci npr 150g ribljeg brasna na ovo sto ti fali i onda ce to biti bolje.

Takodje ne bi bilo lose da smanjis kukuruz/psenicu a ubacis pticju hranu.

Soju takodje smanji, 300g je previse.

Eto, nadam se da sam pomagao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zavisi druze gde ces da pecas.

To je otprilike, klasicni mix 50/50. Jedino sto ti je to malo vise soje. Smanji je a dodaj nekog psenicnog integralnog ili razenog brasna. Sa tim miksom mozes da pecas na nekoj ne komercijalnoj vodi. Ali....nekad je bas tako jednostavan miks sa obiljem ug.hidrata bas dobar i lovan i na nazescim komercijalama. Jer se i na takvim vodama desava da se prezasiti od napucanih bojla.

Ako hoces da pojacas miks sa proteinima, dodaj u njega 3-4 kasike belanca u prahu ili surutkinog proteina, ili kazeina, odnosno bilo koji mlecni protein

Link to comment
Share on other sites

Jezero Cepel,Jezero Borkovac to mi je najblize Novo Sadu . Mada sad trenutno sam bez pribora duuuga prica ali drugar ima svu opremu pa me zamoslio da mu napravim boile i ako nisam nikad pravio . tako da rado sam se prihvatio izazova

Link to comment
Share on other sites

mnogo soje , slazem se sa kolegama , ubaci rogac brasno , minimum 100 gr pticije hrane i sameljes je u masini , mislim da ti je mnogo 10 jaja . i smanji kukuruzno brasno na 200 gr a soju recimo 100 gr , ja konkretno idem 50gr soje , i netrebaju ti i kukuruzni i psenicni griz ... Mozes pored pticije hrane da dodas i jajcanu pticiju hranu 100gr (imas u pet sopovima) . Posto ti je miks za komerc. nije lose da ga malo pojacas sa 20ml multimino , i jako dobra stvar tecna melasa 20ml , pa moze i malo salmon oil pa liver puder . Eto nadam se da sam malo pomogao , a ti po materijal pa kombinuj :) u sustini zavisi za koje doba ti treba jer mozes malo i sa esencijalnim uljima da se igras bergamot , lang lang itd... Ovo je neka moja kombinacija koja odlicno radi naravno nije potpuna ... Naravno ti iskombinuj ovo tvoje i iz svakog posta uzmi po jedan sastojak i eto miksa , samo pazi na gramazu :D

Link to comment
Share on other sites

mnogo soje , slazem se sa kolegama , ubaci rogac brasno , minimum 100 gr pticije hrane i sameljes je u masini , mislim da ti je mnogo 10 jaja . i smanji kukuruzno brasno na 200 gr a soju recimo 100 gr , ja konkretno idem 50gr soje , i netrebaju ti i kukuruzni i psenicni griz ... Mozes pored pticije hrane da dodas i jajcanu pticiju hranu 100gr (imas u pet sopovima) . Posto ti je miks za komerc. nije lose da ga malo pojacas sa 20ml multimino , i jako dobra stvar tecna melasa 20ml , pa moze i malo salmon oil pa liver puder . Eto nadam se da sam malo pomogao , a ti po materijal pa kombinuj :) u sustini zavisi za koje doba ti treba jer mozes malo i sa esencijalnim uljima da se igras bergamot , lang lang itd... Ovo je neka moja kombinacija koja odlicno radi naravno nije potpuna ... Naravno ti iskombinuj ovo tvoje i iz svakog posta uzmi po jedan sastojak i eto miksa , samo pazi na gramazu :D

Sa 20 ml melase unutar mixa tijesto ce da mu bude ljepljivo i mozda cak toliko da ce morati sojinim brasnom da spasava stvar na kraju.

 

Ja bi to ovako:

 

 

200 gr Kukuruzna palenta                          

100 gr Sojino brasno                                  

100 gr Rogacevo brasno                            

100 gr Mlijeko u prahu za teliće                  

100 gr Pcenicne klice  (imas toga u DM-u) 

  50 gr Pticija biskvitna hrana (odaberes onu sa medom u sebi, zutu ili crvenu, nebitno)

  50 gr Pticija hrana za kanarince, napola mljevena

  10 gr Cimet                                                 

  30 gr Kokosovo brasno                               

  40 gr Kostovit 

  20 gr Pivskog kvasca   

100 gr Konoplje mljevene

100 gr mljevenog kikirija (uzmes obicni onaj przeni slani u prodavnici pa ga sameljes)

 

Minamino 20ml,

aromu koju hoces vocnu, po preporucenoj dozi sa bocice,

15 ml maslinovog ulja ako nemas recimo fish oil ili salmon oil,

Esencijalno ulje narandze. 10 kapi.

 

9 jaja - ukoliko ne bude dovoljno jaja, dodaj mineralne vode onoliko koliko bude trebalo da ti mix ne bude ljepljiv a da se moze rolati.

 

Bistro

 

 

 

 

                                        

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sa 20 ml melase unutar mixa tijesto ce da mu bude ljepljivo i mozda cak toliko da ce morati sojinim brasnom da spasava stvar na kraju.

 

Ja bi to ovako:

 

 

200 gr Kukuruzna palenta                          

100 gr Sojino brasno                                  

100 gr Rogacevo brasno                            

100 gr Mlijeko u prahu za teliće                  

100 gr Pcenicne klice  (imas toga u DM-u) 

  50 gr Pticija biskvitna hrana (odaberes onu sa medom u sebi, zutu ili crvenu, nebitno)

  50 gr Pticija hrana za kanarince, napola mljevena

  10 gr Cimet                                                 

  30 gr Kokosovo brasno                               

  40 gr Kostovit 

  20 gr Pivskog kvasca   

100 gr Konoplje mljevene

100 gr mljevenog kikirija (uzmes obicni onaj przeni slani u prodavnici pa ga sameljes)

 

Minamino 20ml,

aromu koju hoces vocnu, po preporucenoj dozi sa bocice,

15 ml maslinovog ulja ako nemas recimo fish oil ili salmon oil,

Esencijalno ulje narandze. 10 kapi.

 

9 jaja - ukoliko ne bude dovoljno jaja, dodaj mineralne vode onoliko koliko bude trebalo da ti mix ne bude ljepljiv a da se moze rolati.

 

Bistro

 

 

 

 

                                        

 

 

Neznam stvarno , nije mi bio lepljiv miks cak stavise koegzistencija mu je odlicna i jako lepo se rola . sad iskustva su drugacija i individualna od ribolovca do ribolovca . Uglavnom mislim da je dobio finu kombinaciju :)

Link to comment
Share on other sites

Sa 20 ml melase unutar mixa tijesto ce da mu bude ljepljivo i mozda cak toliko da ce morati sojinim brasnom da spasava stvar na kraju.

 

Ja bi to ovako:

 

 

200 gr Kukuruzna palenta                          

100 gr Sojino brasno                                  

100 gr Rogacevo brasno                            

100 gr Mlijeko u prahu za teliće                  

100 gr Pcenicne klice  (imas toga u DM-u) 

  50 gr Pticija biskvitna hrana (odaberes onu sa medom u sebi, zutu ili crvenu, nebitno)

  50 gr Pticija hrana za kanarince, napola mljevena

  10 gr Cimet                                                 

  30 gr Kokosovo brasno                               

  40 gr Kostovit 

  20 gr Pivskog kvasca   

100 gr Konoplje mljevene

100 gr mljevenog kikirija (uzmes obicni onaj przeni slani u prodavnici pa ga sameljes)

 

Minamino 20ml,

aromu koju hoces vocnu, po preporucenoj dozi sa bocice,

15 ml maslinovog ulja ako nemas recimo fish oil ili salmon oil,

Esencijalno ulje narandze. 10 kapi.

 

9 jaja - ukoliko ne bude dovoljno jaja, dodaj mineralne vode onoliko koliko bude trebalo da ti mix ne bude ljepljiv a da se moze rolati.

 

Bistro

 

 

 

 

                                       

Jako uredan jeftin i sve u svemu ok miks  :good: ,mene zanima čemu mu služi onih 30 gm kokosa ,mislim da uz cimet nema potrebe to stavljati ili ima neku funkciju po tvojoj ideji ???? I na tu kombinaciju bih išao sa konopljinim uljem

Edited by Javor Porobic
Link to comment
Share on other sites

Neznam stvarno , nije mi bio lepljiv miks cak stavise koegzistencija mu je odlicna i jako lepo se rola . sad iskustva su drugacija i individualna od ribolovca do ribolovca . Uglavnom mislim da je dobio finu kombinaciju :)

Ja sam sa samo 15ml umalo zajebao jedan dobar mix, bilo mi doslo da posutam nogama sve. Toliko je bilo ljepljivo da sam morao prekuhavat sa sojinim brasnom. Sreca pa sam se napecao kasnije na to, inace bi melasu prekrizio za sva vremena u mixevima.

 

 

Jako uredan jeftin i sve u svemu ok miks  :good: ,mene zanima čemu mu služi onih 30 gm kokosa ,mislim da uz cimet nema potrebe to stavljati ili ima neku funkciju po tvojoj ideji ???? I na tu kombinaciju bih išao sa konopljinim uljem

Vidim da hoce vocnu boilu pa od voca glava ne boli :D Malo drugacijeg smeka u boili prije svega.

Na stranu to, htio sam da mu mix bude malko porozniji i da ima u sebi sto vise tih stvari koje ce doprinijeti sto brzem otvaranju boile, a kokos uz polusamljevenu pticiju hranu i mljevenu konoplju to i jest.

Cimet sam stavio jer taj zacin ima slatkasto ljutu notu i moze pomoci pri probavi sarana nakon sto boilu pojede, a i vocna je boila pa ce sa kombinacijom vocne arome koju kolega odabere i cimeta dobiti nesto sto mozda ribe nisu osjetile i susrele se sa tim do sada, pa se mozda lakse odluce na probanje.

 

A ja se inace volim igrati experimentiranja sa raznim stvarima u mixu pa i zbog toga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam sa samo 15ml umalo zajebao jedan dobar mix, bilo mi doslo da posutam nogama sve. Toliko je bilo ljepljivo da sam morao prekuhavat sa sojinim brasnom. Sreca pa sam se napecao kasnije na to, inace bi melasu prekrizio za sva vremena u mixevima.

 

 

 

meni je melasa nezaobilazna stvar u boili , al dobro mozda to ima veze i sa tim koji miks je u pitanju . Ja konkretno obozavam bird miks sto se tice vocnih i krem aroma. meni su tajger brasno i pticija obicna i jajcana nosioci miksa upravo zbog brzog otvaranja boile .E da cimet je odlicna stvar slazem se... Nego nejavlja nam se Blackcarp da vidimo dali je zadovoljan i treba li jos nesto ? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Da neotvaram drugu temu pa cu ovde ostlo svega po malo pa sam to smikso

20%clo

10%super gold

5%predigest

5%sardine ancoy

5%lt 94

10%palenta

10%soja

10%mega blend red

5%kikiriki mleven celi

10%vitamelo

5%brasno od bundevinog semena

5%rogac

Pivski kvasac

Kostovit

Ovo cu da radim sa activatorom minline activ 8 a na kraju cu da ih dipam sa sirupom activ 8 sta mislite o ovome miksu?hvala dalibor

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...