Jump to content

Freiberger Teich Austria


Recommended Posts

Diskriminacija i fašizam na djelu!
Danas nazovem vlasnika jezera u Austriji Freiberger Teich da vidim imal slobodna pozicija za sledeci vikend da odem na pecanje i tjekom razgovora ostanem bez teksta.Kaze čovjek mjesta ima i pita odakle sam,ja mu odgovorim da zovem iz Beča,na šta se on uzbudi i reče ne pita odakle zoveš već čiji si državljan.Ja mu kažem da sam iz Bosne i Hercegovine i da imam Hrvatsko državljanstvo,a na to dobih zanimljiv odgovor:
"Meni je stvarna žao,ali za vas nema mjesta,mi imamo loše iskustvo,sa Srbima,Hrvatima,Slovencima i drugima sa Balkana tako da za vas nema mjesta na našem jezeru"
Pitam ga ja kako može tako nešto reći kad me i ne poznaje on veli da je njemu žao al svi smo mi isti,možda ti i nisi loš al ja te ne želim na svom jezeru!!!!
Hitler je umro,al fašisti nisu!!!!
Kad oni dođu kod nas na Zajarki,Šumbar,Pelagićevo i druge vode mi ih dočekamo ko ljude,a oni se ponašaju kao stoka,al za nas nema mjesta na njihovim vodama.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

E brate bas tako njih strance stavljaju na pizicije koje hoce a mi zakazemo poziciju dodjemo na jezero i ono neki austrijanci na nasoj poziciji a nama kaze ima ta a ako vam neodgovara mozete ici uhhhhh
Link to comment
Share on other sites

Kad oni dođu kod nas na Zajarki,Šumbar,Pelagićevo i druge vode mi ih dočekamo ko ljude,a oni se ponašaju kao stoka,al za nas nema mjesta na njihovim vodama.

 

Eto sad ti praviš istu grešku kao i on... Generalizuješ na osnovu ponašanja pojedinca... Pusti budalu da bude budala i izaberi neko drugo jezero za pecanje...

Link to comment
Share on other sites

Kolega paponja-carp ja razumem tvoju ogorcenost i razocaranost,ali da li si mozda pokusao celu situaciju da sagledas iz drugog ugla.

Postavimo stvari ovako.Recimo ti si vlasnik bilo kojeg od nabrojanih jezera u Bosni,Sloveniji,Srbiji...nebitno gde i nebitno kojeg.

Pozovu te ljudi iz Beca i dodju kod tebe vikend na pecanje.Ispostavi te da su to nesavesni bahati ljudi i svojom nemarnoscu recimo

ubiju dve kapitalne ribe na jezeru.Sledeci vikend dodju ti pecarosi recimo iz Linca i ukradu par kapitalnih riba.Posle njih dodju ljudi iz Freiberger Teich-a ostave sve moguce smece za sobom,prekrse sve moguce kodekse ponasanja i pravilnik na vodi.Cetvrti put zovu te ljudi i predstave se da su austrijanci i zeleli bi da pecaju kod tebe na jezeru,ne poznajes ih naravno,a to su zaista savesni i odgovorni pecarosi.Sta im ti odgovaras? U najmanju ruku govoris im ljudi zao mi je svi termini su popunjeni ili jos iskrenije i surovije kao sto si ti dobio odgovor?

Cela ova prica meni govori da smo mi diskriminisali sami sebe.Ne treba mi veca potvrda za to od 90 posto opustusenih nasih voda.

U to kolika smo mi gospoda ne bih zalazio ali i to se vidi na svakom koraku.

Ne postoji trgovac,prodavac,ugostitelj...koji ce propustiti postene i savesne musterije jer od njih treba da zivi,ukoliko kao po pravilu u vecini slucajeva nema ruzna iskustva sa odredjenom ciljnom grupom ljudi,nazalost izgleda da smo u ovom slucaju to bas mi.I ja sam se jednom prilikom pre dosta godina nasao u slicnoj prici kao tvojoj,zeleci da odem na pecanje iz najcistijih i najpostenijih namera i bio odbijen kada sam nazvao.Iz samo jednog razloga,sto su moji sugradjani ostavili vise nego los utisak tamo.Kako taj vlasnik moze da zna da li sam i ja jedan od njih ili isti kao oni,zar treba da strazari pored mene,jednostavno ne treba mu to uopste.Ne bi ni meni trebalo da sam vlasnik.Samo se stavi u ulogu vlasnika vode i nista drugo.

I ja sam bio veoma povredjen kao i ti ,nikada vise nisam nazvao da pitam za pecanje na toj vodi.Ko je kriv za tako ruzan razvoj dogadjaja ti i ja? vlasnik jezera? ili neko treci?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Po meni ovo je samo jos jedan dokaz da Svabo ostaje Svabo. Za njega su svi stoka koji su dosli da zive u njihovoj "lijepoj " zemlji.

E sad razlika je samo u jednom, jedni ce to priznati javno kao ovaj nesrecnik a drugi ce cutati i isto to misliti.

Izuzetaka naravno ima i bice njih, ali mislim da je to mali procenat ljudi.

Oni imaju genetski usadjeno to da su svi "auslanderi" sljam i manje vrijede od rodjenih Svaba i to se nikada nece promjeniti.

 

Limun-Ruma

Ne slazem se s tobom ali nikako.

Za sta ti na jezeru sluze cuvari nego da prate ponasanje ribolovaca i reaguju na svako krsenje pravila.

Ne stoji ti ta logika nikako, ako Paponja Divkovic prekrsi pravila i napravi neku glupost onda je kriv Paponja a ne svi hrvati koji bi dosli na jezero.

Link to comment
Share on other sites

Ni ja se nikako ne slažem sa Limunom i nisam za kolektivnu krivicu. Gde god sam pecao nisam doživeo ni jednu kritiku i sad treba da odem u Austriju i da me švabo uči ponašanju i pecanju samo sto što sam došao iz Srbije.?! Na kraju, mi u exyu, imamo toliko lepih jezera da nemamo potrebe ići u Austriju. Ljubav treba da bude obostrana, ne volu oni nas ali zato ne volimo ni mi njih ????

 

Послато са M83G уз помоћ Тапатока

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Naravno kolege da vas shvatam,ne mozemo svi ni deliti isto misljenje i ziveti pod istim ubedjenjima.Ja samo stvari sagledavam cinjenicno,a u vasem pisanju osetim dozu odredjenog naboja,koju ja ne nosim u sebi,sto ne znaci da sam ja u pravu a vi ne.Samo kazem da ste vi vlasnici jezera kod nas bilo gde i da ste od deset problema na vodi sa gostima pecarosima imali osam problema bas sa nemcima ili austrijancima, kao sto je verovatrno vlasnik imao tamo problema sa nasim ljudima,kao biste reagovali pri sledecem pozivu nekog nemca ili austrijanca?Mirno i domacinski ga primili nadajuci se da nije kao vecina? Kulturno ga odbili? Jasno mu stavili do znanja da zaista ne znate kakva je on osoba ali da ljudi vise odande nisu pozeljni na vasoj vodi,jer dosta vam je sranja i zajebancije sa njima?Primili ga i pojacali cuvarsku sluzbu samo zbog njega ili njih vise?

Ja ne znam kakva je taj covek tamo imao iskustva sa nasim ljudima,ali iz svega ovoga i po nacinu na koji je odbio naseg kolegu,zakljucujem da nisu nimalo lepa a ni retka.Mislim da ideoloska ubedjenja i genetska usadjenja kako vi kazete zaista nemaju nikakve veze sa ovom pricom.

Ja prvi nisam za kolektivne krivice i poistovecivanje svih ljudi na osnovu ispada nekolicine,manjine ili vecine nebitno.Taj covek je jednostavno resio da ne saradjuje sa nama zbog svojih iskustava i ubedjenja i ima pravo na to.Na nama je samo da se zapitamo zasto je to tako i da se trudimo da ispravimo to u buducnosti i da takvih situacija vise ne bude,a na njemu da to prepozna.Kolega Ducicu nisi li  i ti u svom pisanju generalizovao sve nemce kao sto je i taj vlasnik generalizovao sve nas?U cemu je razlika? 

Link to comment
Share on other sites

Kolega paponja-carp ja razumem tvoju ogorcenost i razocaranost,ali da li si mozda pokusao celu situaciju da sagledas iz drugog ugla.

Postavimo stvari ovako.Recimo ti si vlasnik bilo kojeg od nabrojanih jezera u Bosni,Sloveniji,Srbiji...nebitno gde i nebitno kojeg.

Pozovu te ljudi iz Beca i dodju kod tebe vikend na pecanje.Ispostavi te da su to nesavesni bahati ljudi i svojom nemarnoscu recimo

ubiju dve kapitalne ribe na jezeru.Sledeci vikend dodju ti pecarosi recimo iz Linca i ukradu par kapitalnih riba.Posle njih dodju ljudi iz Freiberger Teich-a ostave sve moguce smece za sobom,prekrse sve moguce kodekse ponasanja i pravilnik na vodi.Cetvrti put zovu te ljudi i predstave se da su austrijanci i zeleli bi da pecaju kod tebe na jezeru,ne poznajes ih naravno,a to su zaista savesni i odgovorni pecarosi.Sta im ti odgovaras? U najmanju ruku govoris im ljudi zao mi je svi termini su popunjeni ili jos iskrenije i surovije kao sto si ti dobio odgovor?

Cela ova prica meni govori da smo mi diskriminisali sami sebe.Ne treba mi veca potvrda za to od 90 posto opustusenih nasih voda.

U to kolika smo mi gospoda ne bih zalazio ali i to se vidi na svakom koraku.

Ne postoji trgovac,prodavac,ugostitelj...koji ce propustiti postene i savesne musterije jer od njih treba da zivi,ukoliko kao po pravilu u vecini slucajeva nema ruzna iskustva sa odredjenom ciljnom grupom ljudi,nazalost izgleda da smo u ovom slucaju to bas mi.I ja sam se jednom prilikom pre dosta godina nasao u slicnoj prici kao tvojoj,zeleci da odem na pecanje iz najcistijih i najpostenijih namera i bio odbijen kada sam nazvao.Iz samo jednog razloga,sto su moji sugradjani ostavili vise nego los utisak tamo.Kako taj vlasnik moze da zna da li sam i ja jedan od njih ili isti kao oni,zar treba da strazari pored mene,jednostavno ne treba mu to uopste.Ne bi ni meni trebalo da sam vlasnik.Samo se stavi u ulogu vlasnika vode i nista drugo.

I ja sam bio veoma povredjen kao i ti ,nikada vise nisam nazvao da pitam za pecanje na toj vodi.Ko je kriv za tako ruzan razvoj dogadjaja ti i ja? vlasnik jezera? ili neko treci?

Jednim djelom si u pravo,a to je da smo mi na dosta mjesta sami sebe diskriminirali,ali opet nismo svi isti i nemoze se sudit i dijelit covjek po vjerskoj,rasnoj ili nacionalnoj pripadnosti!!!

Ti gledas stvari iz nekog svog ugla po meni veoma cudno.Primjer na jezeru Pelagicevo prije dvije godine varalicarski kup i ekipa iz Hrvatske zarauba,Sarana i sa njim se ponasa blago receno katastrofalno po tvom tumacenju SRD Saran Pelagicevo je automatski trebalu zabranit svim ljudima iz RH da dolaze na to jezero!A bilo je slucajeva i sa ljudima iz Srbije,Bosne,Austriji raznih problema na tom jezeru i isti su sankcionisani,a nikako sva nacija.Prije par dana je covjek na autoputu u Hrvatskoj od mjesta Kutina izasao i vozio suprotnim smjerom te napravio udes gdje je i sam pogino i ubio jos dvojicu ljudi,taj ne svjesni vozac je drzavljanin Njemacke i zamisli sad na ulazu u RH policija kaze,a nekom Njemcu,a neee za vas nema ulaska u nasu drzavu jer vi pravite udese i neznate vozit po nasim cestama,vi ste divljaci za volanom,a mi kulturna nacija.Neide to tako prijatelju moj.Ja zivim i radim na zapadu 20 godina i svakakva iskustva sam dozivio,da nasi ljudi rade dosta problema ovdje to stima,ali nismo svi isti.Sta je falilo tom covjeku da je meni ljubazno odgovorio "na zalost jezora nam je popunjeno i nemamo slobodnog mjesta"??Ja bi bio zadovoljan sa njegovim odgovorom i smatrao ga dobrim covjekom i ako me slagao,a ne ko si,sta si i na ktraju ja ne zelim na svom jezeru strance sa Balkana,ja imam lose iskustvo sa Srbima,Hrvatima i drugim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jednim djelom si u pravo,a to je da smo mi na dosta mjesta sami sebe diskriminirali,ali opet nismo svi isti i nemoze se sudit i dijelit covjek po vjerskoj,rasnoj ili nacionalnoj pripadnosti!!!

Ti gledas stvari iz nekog svog ugla po meni veoma cudno.Primjer na jezeru Pelagicevo prije dvije godine varalicarski kup i ekipa iz Hrvatske zarauba,Sarana i sa njim se ponasa blago receno katastrofalno po tvom tumacenju SRD Saran Pelagicevo je automatski trebalu zabranit svim ljudima iz RH da dolaze na to jezero!A bilo je slucajeva i sa ljudima iz Srbije,Bosne,Austriji raznih problema na tom jezeru i isti su sankcionisani,a nikako sva nacija.Prije par dana je covjek na autoputu u Hrvatskoj od mjesta Kutina izasao i vozio suprotnim smjerom te napravio udes gdje je i sam pogino i ubio jos dvojicu ljudi,taj ne svjesni vozac je drzavljanin Njemacke i zamisli sad na ulazu u RH policija kaze,a nekom Njemcu,a neee za vas nema ulaska u nasu drzavu jer vi pravite udese i neznate vozit po nasim cestama,vi ste divljaci za volanom,a mi kulturna nacija.Neide to tako prijatelju moj.Ja zivim i radim na zapadu 20 godina i svakakva iskustva sam dozivio,da nasi ljudi rade dosta problema ovdje to stima,ali nismo svi isti.Sta je falilo tom covjeku da je meni ljubazno odgovorio "na zalost jezora nam je popunjeno i nemamo slobodnog mjesta"??Ja bi bio zadovoljan sa njegovim odgovorom i smatrao ga dobrim covjekom i ako me slagao,a ne ko si,sta si i na ktraju ja ne zelim na svom jezeru strance sa Balkana,ja imam lose iskustvo sa Srbima,Hrvatima i drugim.

Razumem te u potpunosti druze i slazem se da posmatramo u ovu pricu vecinskim delom iz drugacijeg ugla.To je naravno samo stvar gledista i misljenja.Kao sto rekoh prvi nisam za kolektivnu krivicu i generalnu kategorizaciju ljudi,mislim da se samo u tome slazemo.I dalje sam ubedjenja da nisi odbijen zbog verske,rasne i nacionalne pripadnosti,vec zbog ruznog iskustva sa ljudima iz naseg regiona,kako i sam tvrdis sto nije redak slucaj tamo.Covek je jednostavno odlucio bas zbog toga da ne saradjuje vise sa nama,njegova voda,njegova iskustva,njegovo pravo.Rekoh ti ja sam doziveo isto to,zbog kolega pecarosa iz mog grada.Svakako da se ne moze ovo uporedjivati sa primerom saobracajne nesrece i slicnim primerima,zaista nije relevantno.Ja ga ne smatram manje dobrim covekom zato sto ti je iskreno odgovorio,eto i tu nam se razlikuju gledista.

Slazem se da se na svim vodama desavaju prestupi ljudi iz svih mogucih regiona,kao i primer na pelagicevu koji navodis.Ja sam se recimo zapitao sta je tog coveka navelo da tako postupi i da ti takav odgovor kada si nazvao.Nista drugo nisam mogao zakljuciti da jednostavno veoma veliki postotak problema i neregularnosti ima upravo sa nasim ljudima i da mu je toga dosta jer smo prevrsili sve mere.Odlucio je da nas ne zeli vise za musterije i da lupa glavu ko je od nas savestan a ko ne. Da je kojim slucajem njegovo iskustvo obrnuto,da su vecinski problemi sa pecarosima austrijancima i nemcima,a da je sa strancima,odnosno nama sve besprekorno,zar ne mislis da bi mi bili dobrodosli i oberucke prihvaceni,a njegovi sugradjani,kako kazete diskriminisani? Da li bi se pitao za versku ,rasnu i nacionalnu pripadnost? Znam da ti je cudno sve ovo sto ja pisem,ali uistinu tako i mislim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A pazi sad, problem su napravili Slovenski drzavljani koji su dosli kod budale na jezero, jeli, pili, lokali rokali i pustali glasno muziku i debil nije znao da im pridje i da opali jednom ili dvojici samar i da ih iznogata napolje ako su vec toliko zasrali. Al' ne, debilko je pustio njih da smetaju drugima i kad su otisli uzeo lik staru kartu Jugoslavije i prekrizio tu zemlju na karti ribolovaca. Debil na kvadrat!

 

Kolega Limun Ruma, ti si kontradiktoran sam sebi. Kazes da nisi za generalizaciju i svrstavanje svih ribolovaca sa ex yu prostora u jedan te isti kos, al' zato podrzavas tu istu odluku od gazde da moze odlucivati na svom jezeru sta god hoce a ta ista odluka je ustvari nista drugo nego gruba generalizacija usljed nesposobnosti da rijesi problem u svom dvoristu i nedostatka muda kod istog.

Link to comment
Share on other sites

kolega carp yo yo

Od sve dosadasnje prepiske ti si zakljucio da sam ja kontradiktoran u pisanju,zato sto sam rekao za sebe licno da nisam pristalica

gneralizacije i kolektivne krivice.Tacno je da nisam pristalica toga,a i sto tako smatram da vlasnik jezera ZAdrzava to pravo da sam odlucuje 

o svom poslovanju,kako o svojim musterijama tako i o bilo cemu drugom.Nisam za generalizaciju i svrstavanje svih ribolovaca ex yu u jedan te isti kos,

ali gazda te vode svakako ZAdrzava i to pravo.Kao i ti u svojoj kuci i ja u svojoj sto zadrzavamo pravo odlucivanja ,kako mi smatramo da je najnaprednije

po nas,tu se slazemo nadam se.Ono sto je tebi verovatno najvise zaparalo usi a i drugima verovatno je to sto ja tog coveka u potpunosti mogu da 

RAZUMEM,kako god tebi to zvucalo.I dalje mislim da mi na osnovu svega ovoga treba da se zapitamo nesto drugo,a ne da li je taj covek fasista i da li onas ne voli ili mrzi zbog kojekakvih poremecenih ubedjenja.

Meni je na primer zaparalo usi kod tvog pisanja u ovoj temi sledece:

Dosli slovenski drzavljani kod BUDALE na jezero,jeli pili,lokali,rokali i pustali glasno muziku i DEBIL nije znao da im pridje i OPALI samar jednom ili dvojici i da ih IZNOGATA,ako su vec toliko zasrali,ali ne DEBILKO  je dopustio da smetaju drugima.Ne razumem svi ok samo gazda debil?

Ne znamo ni ti ni ja ukoliko nisi bio tamo,sta se konkretno desavalo i do koje mere su oni pravili sranja,niti koliko je pre njih i posle njih nazalost nasih ljudi ponovilo nesto slicno ili mozda jos nesto puno gore,pokusalo kradju ili usmrtilo ribu,u sta isto ne sumnjam,jer "pecarosi " u mom okruzenju su majstori za to nevidjeni.

Zasto je po tebi vlasnik debil na kvadrat? Sto ne ume da se samara,tuce,nema muda i na taj nacin ne resava sranja u svom dvoristu?

On ti je rekao da je uzeo kartu i precrtao Jugoslaviju posto su ti slovenski pecarosi otisli sa vode?

Ja nemam niti jedan razlog da branim i opravdavam tog coveka,niti znam gde je to jezero niti njega poznajem.

Mene u celoj ovoj prici zabrinjava njegova takva odluka,siguran sam ne nicim izazvana.Da je u pitanju njegova mrznja i netrpeljivost prema nama iz kojekakvih bolesnih i umobolnih ubedjenja ti pecarosi a i drugi nasi ljudi sigurno ne bi bili ni prvi put primljeni na jezero.

Ocito je da sam sve ovo ja malo drugacije doziveo od vas,verovatno samo stvar dozivljaja.

U svakom slucaju prodiskutovali smo i o tome

Link to comment
Share on other sites

Pogledaj prvi post ponovo, čoveka je odbio zato što je sa prostora bivše nam države! Samo to treba komentarisati, čist fašizam!

Hoću i ja tamo da pecam, kakav sam čovek, pecaroš, da li volim prirodu, da li volim ribe, ... da li možeš da proceniš? Naravno da ne možeš kada me ne poznaješ, a ne poznaje me ni švabo ali će me odbiti zato što sam odavle. To je poenta prvog posta.

Da li je tamo bilo idiota sa naših prostora koji su radili što je jojo napiso, moguće da je bilo ali ih je gazda trebao oterati i gotovo. Ko njemu sada daje za pravo da mene upoređuje sa njima, idiotima? Ko mu daje pravo da me vređa, ja sam za njega gospodin!

 

 

Послато са M83G уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Ljudi smirite tenzije,nije smak svjeta.

Kao sto sam napiso i u prvom mom postu meni licno je zasmetalo sto me doticni svrstao u isti kos sa nekim osobama koje ja ne poznajem isto kao ni on mene!!

Ja sam mu postavio pod pitanje i razlog zbog kojeg me odbija a i ne zna sa kim razgovara,a on mi je odgovorio da ne zeli da vidi na svom jezeru strance sa balkana i naglasi Srbi,Hrvati,Slowenci i ostali nisu dobro dosli jer su svi isti,svi kradu ribu,konzumiraju previse alkohola,preglasni su,prljav narod i ostavljaju smece i nered iza sebe!!!!

Ja sam i tada bio smiren i razumio ga jer sam i sam odustao nakon dugogodisnjeg pecanja na jednom jezeru bas zbog nasih ljudi.Da nas ima svakakvih brate ima,netrebamo se lagat i zavaravat da smo cvjece,ali da ima i istinskih ljudi koji se ponasaju bolje prema ribi i prirodi od mnogih Austrijanaca,a dolaze sa balkana ima bogami!

U zadnje tri godine sam upoznao dosta ljudi konkretno na jezeru Pelagicevo i to Srba,Hrvata,Muslimana,Makedonaca i svi su me oduseveli kako se ponasaju prema ribama koje plivaju u tom jezeru i takvi ljudi se nikad nesmiju stavit u isti kos sa neznam ja nekim lopovom ili sta vec.

 

On da ima i malo kulture i postovanja prema jednom narodu nije smio tako postupit.Ok jezero je privatno i on odlucuje ko ce pecat,al mogao je rec zao mi je nemamo slobodnog mjesta jezero popunjeno i to je to.Vuk sit,a ovce na broju.Al on je bas iso sa namjerom da me izvrijedja i ponizi

Link to comment
Share on other sites

Ljudi smirite tenzije,nije smak svjeta.

Kao sto sam napiso i u prvom mom postu meni licno je zasmetalo sto me doticni svrstao u isti kos sa nekim osobama koje ja ne poznajem isto kao ni on mene!!

Ja sam mu postavio pod pitanje i razlog zbog kojeg me odbija a i ne zna sa kim razgovara,a on mi je odgovorio da ne zeli da vidi na svom jezeru strance sa balkana i naglasi Srbi,Hrvati,Slowenci i ostali nisu dobro dosli jer su svi isti,svi kradu ribu,konzumiraju previse alkohola,preglasni su,prljav narod i ostavljaju smece i nered iza sebe!!!!

Ja sam i tada bio smiren i razumio ga jer sam i sam odustao nakon dugogodisnjeg pecanja na jednom jezeru bas zbog nasih ljudi.Da nas ima svakakvih brate ima,netrebamo se lagat i zavaravat da smo cvjece,ali da ima i istinskih ljudi koji se ponasaju bolje prema ribi i prirodi od mnogih Austrijanaca,a dolaze sa balkana ima bogami!

U zadnje tri godine sam upoznao dosta ljudi konkretno na jezeru Pelagicevo i to Srba,Hrvata,Muslimana,Makedonaca i svi su me oduseveli kako se ponasaju prema ribama koje plivaju u tom jezeru i takvi ljudi se nikad nesmiju stavit u isti kos sa neznam ja nekim lopovom ili sta vec.

 

On da ima i malo kulture i postovanja prema jednom narodu nije smio tako postupit.Ok jezero je privatno i on odlucuje ko ce pecat,al mogao je rec zao mi je nemamo slobodnog mjesta jezero popunjeno i to je to.Vuk sit,a ovce na broju.Al on je bas iso sa namjerom da me izvrijedja i ponizi

Zoves opet samo sa drugog broja i kazes da si iz Beca kao i sto si prvi put rekao ali potvrdis da si rodjen tamo i kada zavrsis kampanju onda mu na kraju kases u stvari odakle si mozda ce tada promeniti misljenje.... Ili jednostavno iskuliras i za svoje pare odes negde drugde gde ces uzivati i pecati kao covek! Kako god nije lep gest sa njegove strane ali to je njegovo pravo njegovo jezero i mi mozemo samo da komentarisemo i to je sve

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Upravo tako,on se ponjeo krajnje bezobrazno i drsko,a ja sam vec naso novu destinaciju i dogovorio ribolov i to par kilometara od njegovog jezera.

Inace njega sam prijavio za nacionalnu mrznju i diskriminaciju,a ovdje je to jako opipljivo tako da mu je vec jutros ugasena internet stranica i facebook grupa,a zatrpan je sa bezbroj kritika od rarnih osoba.Lako je moguce da se nadjemo zbog ovog i na sudu jer je i on mene prijavio za klevetu i nanosenje stete kako je naveo.A sad mi ostaje samo da cekam i da vidim kako ce se dalje stvari odvijat.

Link to comment
Share on other sites

Pošto živim u Sloveniji,20km od granice sa Austrijom dobro znam situaciju,puno kapitalnih šarana iz Slovenije pa i Hrvatske pliva u tim privatnim jezerima,radim i kao ribočuvar i odgovornu tvrdim da večih lopova od austrijanaca nema,pa bio to običan ribolovac ili šaranaš,valjda ima i poštenih medju njima ali ja kad sam vršio kontrolu nisam nikad našao da love po svim pravilima koja su napisana,nismo im zabranili pecanje ali čestim kontrolama i par prijavljivanja inšpekciji rešili smo problem,sad jim je glavna meta Madžarska i Hrvatska,tamo jih svugde još nisu prokužili ili jim je glavna preokupacija lova koju jim donose ali siguran sam da tu i tamo još koji kapitalni šaran ide putem za Austrijo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Da imam jezero gledao bih kako da odstranim svaku mogucu pretnju po posecenost, broj i kvalitet ribe o kojoj brinem...pa ako to znaci da nije dozvoljeno nekoj odredjenoj grupi ljudi po boji, mirisu i ukusu onda neka to znaci da nijedan od njih ne moze, makar odrastao na dvoru.....ipak sam ja vlasnik...kome se svidja svidja kome ne jbg...zivot je surov.....

 

Ipak iver ne pada daleko od klade.....i to nisam ja izmislio....

Link to comment
Share on other sites

Zoves opet samo sa drugog broja i kazes da si iz Beca kao i sto si prvi put rekao ali potvrdis da si rodjen tamo i kada zavrsis kampanju onda mu na kraju kases u stvari odakle si mozda ce tada promeniti misljenje.... Ili jednostavno iskuliras i za svoje pare odes negde drugde gde ces uzivati i pecati kao covek! Kako god nije lep gest sa njegove strane ali to je njegovo pravo njegovo jezero i mi mozemo samo da komentarisemo i to je sve

Nebi me cudilo da ti u tom slucaju zatrazi krvnu sliku i dnk analizu da se zaista utvrdi da si njihov nebili otpecao malo na tom jezeru . To je teska diskriminacija i mrzim taj svet koji donosi zakljucke na osnovu pojedinaca . Zato i jesu degenerici i ruzni su ko lopovi . A mi smo najlepsi narod sa ogromnom istorijom i svojom verom i mogu da nam pljunu pod prozor . To ih je uvek bolelo i bolece ih . Sami sebe ce pojesti samo polako . Au al se iznervirah pu bre 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Al zato kad dodju kod nas misle da su uhvatili boga za onu stvar......i budu neverovatna stoka,a tamo mirni ko bubice.....strasno je sta je covek preziveo.....
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...