Jump to content

Uskoro Novi Izgled Exyucarp Portala


exyucarp

Recommended Posts

U narednom periodu postavicemo novi exyucarp portal.

Izgled ce biti potpuno drugaciji i naravno daleko funkcionalniji. U ovoj temi cemo vas obavestavati o promenama na sajtu i kada cemo biti offline. Gledacemo da sve promene radimo nocu kako bi sto manje bili neaktivni.

 

Do tada, zamoli bi sve koji na raspolaganju imaju slike u dobroj rezoluciji sa pecanja sto pejzaza, sto slike ulova da ih postave u ovu temu.

 

Uskoro i konkurs za nove moderatore i urednike foruma.

 

 

Pozdrav i bistro

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Jedna od prvih stvari koja ce biti uradjena novom implementacijom portala je da ce biti pobrisani svi dupli, trostruki, itd...nikovi sa istih IP adresa.

Obzirom da je to veoma cesta pojava da isti korisnici imaju po nekoliko razlicitih nikova i da obicno sa jednog nika pisu sve i svasta uglavnom negativno, novim forumom ce ovaj proces biti automatizovan i takvi korisnici ce se brisati iz baze po automatizmu, a novi korisnici nece moci da koriste dva korisnicka imena.

 

Namera nam je da uposlimo jos nekoliko moderatora koji ce voditi racuna i atmosferi, brisati sve neprimerene postove i vratiti sajt dve godine unazad korenima i nasoj osnovnoj ideji, a to je druzenje, razmena iskustava, edukacija...

 

 

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Jedna od prvih stvari koja ce biti uradjena novom implementacijom portala je da ce biti pobrisani svi dupli, trostruki, itd...nikovi sa istih IP adresa.

Obzirom da je to veoma cesta pojava da isti korisnici imaju po nekoliko razlicitih nikova i da obicno sa jednog nika pisu sve i svasta uglavnom negativno, novim forumom ce ovaj proces biti automatizovan i takvi korisnici ce se brisati iz baze po automatizmu, a novi korisnici nece moci da koriste dva korisnicka imena.

 

Namera nam je da uposlimo jos nekoliko moderatora koji ce voditi racuna i atmosferi, brisati sve neprimerene postove i vratiti sajt dve godine unazad korenima i nasoj osnovnoj ideji, a to je druzenje, razmena iskustava, edukacija...

 

A recimo ako imaju dva brata i zele da svako pise pod svojim imenom, kako to prevazici?

Ili nas nekoliko u firmi koristi forum pa imamo istu IP adresu?

Link to comment
Share on other sites

ja iz pouzdanih informacija znam da kod mene u blizini ima ljudi koji dele jednu internet liniju i na vise istih foruma su i njima ce se voditi ista ip adresa a po ovom izlaganju nece moci svako svoj nik da ima ili nnece moci da budu clanovi sitog foruma. ako to tako nnece fukcionisati onda je glupo jer ljudi gledaju svi da svaki moguci nacin ustede . zasto ja svoj intyernet nebi podelio sa jos dva potrosaca .

Link to comment
Share on other sites

ja iz pouzdanih informacija znam da kod mene u blizini ima ljudi koji dele jednu internet liniju i na vise istih foruma su i njima ce se voditi ista ip adresa a po ovom izlaganju nece moci svako svoj nik da ima ili nnece moci da budu clanovi sitog foruma. ako to tako nnece fukcionisati onda je glupo jer ljudi gledaju svi da svaki moguci nacin ustede . zasto ja svoj intyernet nebi podelio sa jos dva potrosaca .

dolaziće moderatori po kućama .sedi ganić recimo krade komsiji internet kad u pola noci kroz odžak uleću ex yu carp moderatori i banuju ga na mesec dana.:-D
Link to comment
Share on other sites

dolaziće moderatori po kućama .sedi ganić recimo krade komsiji internet kad u pola noci kroz odžak uleću ex yu carp moderatori i banuju ga na mesec dana.:-D

Danas smo poslali na specijalizaciju 4 moderatora u SAS ( Special Air Service) tako da prve upade mozete da ocekujete krajem Marta, iz aviona direkt u odzak!!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Narucili smo module i osim IP adrese koja nije primarni faktor, iscitavace se jos nekoliko podataka tako da ce problem biti iskljucivo ukoliko dva razlicita korisnika uvek koriste isti racunar, u protivnom system ne bi trebalo da reaguje.

Prvo cemo obavestiti sve duple naloge I zatraziti objasnjenje, a ukoliko do istog ne dodje postavicemo obavestenje I korisnici ce biti uklonjeni iz baze. Takodje kao sto je napomenuto, prilikom registracije sa istog racunara vise nece biti omoguceno da se registruju novi nikovi. Naravno ako neko u kuci ima dva racunara, sistem ne reaguje ali cemo to proveravati na drugi nacin.

Link to comment
Share on other sites

Narucili smo module i osim IP adrese koja nije primarni faktor, iscitavace se jos nekoliko podataka tako da ce problem biti iskljucivo ukoliko dva razlicita korisnika uvek koriste isti racunar, u protivnom system ne bi trebalo da reaguje.

Prvo cemo obavestiti sve duple naloge I zatraziti objasnjenje, a ukoliko do istog ne dodje postavicemo obavestenje I korisnici ce biti uklonjeni iz baze. Takodje kao sto je napomenuto, prilikom registracije sa istog racunara vise nece biti omoguceno da se registruju novi nikovi. Naravno ako neko u kuci ima dva racunara, sistem ne reaguje ali cemo to proveravati na drugi nacin.

e ovo je pravo resenje i odgovor a ne tamo neki odzaci ja sam postavio ozbiljno pitanje a ne sprdnju a ja placam sam internet i nedelim sa nikim ali znam da ima njih nekoiliko a pogotovo po zgradama koji dele po nekoliko njih i to je ista IP ADRESA . tako da odzaci i ko ima furune neka se misli ja se grejem na struju

Link to comment
Share on other sites

To sto dvoje ili vise korisnika dele jednu liniju sa istom IP je propust dostavlaca internet usluga. Toga odavno nema, jedna linija puno IP adresa.

Kod mene su uvek ukljucena tri lap topa i svaki je sa razlicitom IP adresom, cak i tablet ili GSM kada konektiram na moju mrezu imaju razlicite adrese.

Inace za pohvalu je to sto se preduzima za poboljsanje foruma, to je odlican sistem, znam da to radi super.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam a to da se ukine vise nikova sa jedne iste adrese i da se ogranici na jedan, a eventualno uz zahtev na jos jedan....

 

A kada bi moglo da se filtriraju gluposti koje se ovde pisu (mozda bih ja prvi imao manje postova),  i da se automatski preradjuje tekst da bude bez pravopisnih gresaka i da stavlja sam zareze i tacke...ja bih bio zahvalan, ovako pet puta prepravljam jedan isti post.....stvarno mi je malo naporvno...hvala  :crazy:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

O da jezivo je komplikovano. Postavljeno je uputstvo koje niko ne cita pre mesec dana gde sliku postavite u tri koraka. Dva dana namestam ihost za postavljanje slika, objasnim sve, postavim slikice I dalje citam ''neznam ili ne znam kako da postavim sliku''

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...