Jump to content

Slomljeni Shtap I Reklamacija-Ne Priznata


Recommended Posts

 

Poshtovane kolege, 

HZelim da vam se svima obratim i da pripazite skime imate posla i odakle kupujete pribor.

Ukratko, platio sam 3 shtapove (na popust) oko 170 eur, PrologicTeleC1/3.6/3lbs,

nakon nekoliko pecanja shtap je puko ko da je od stakla (tko zeli mogu da poslam i slike),

a nakon kontaktiranja sa odgovornim iz Karpo....ja, dobio sam odgovore u prilog,:

 
2016-06-23 
 
Poshtovani,
 
 
nakon nekoliko ribolova desilo se ono shto nitko nezeli da se desi, a meni je ovo prvi put.
Shtapove koje sam nabavio od vas -jedan je pukao i to pukao kao da je pravljen od staklo.(drugi deo odozgo- ispod vrha)
U prilog vam shaljem slike, pa bih zeleo da pitam dali ovakav nedostatak je pod garantnom roku?
 
 
Postovani Vlade
 
Generalno cudno, jer sa tom serijom uopste nismo imali probleme-reklamacije.
 
U svakom slucaju mi ne mozemo suditi niti odobriti ili odbiti reklamaciju na osnovu slike.
Garantni rok je godinu dana od kupovine i odnosi se na fabricke greske
Potrebno je da dostavite stap sa fiskalnim racunom-ili dostavnicom kurirske sluzbe, popunite zahtev za reklamaciju a nese lice za odgovorno za reklamacije ce Vam najbrze sto je moguce odgovoriti.
 
 
Pozdrav 
Carpologija
 
2016-06-24 
 
Hteo bi josh da putam (po pretpostavci da ce reklamacija biti odbijena) dali mogu ja da kupim samo taj drugi deo i koliko koshta ?
From: Carpologija Fishing Shop
Sent: ‎6/‎24/‎2016 15:30
 
Postovani,
Stapove ste kupili u februaru 2015. god. tako da nisu u garantnom roku. Delove za teleskopske stapove nazalost ne mozemo da porucimo. Pogledacemo u magacinu da li slucajno imamo deo, mada sa tim stapom nikad nije bilo nikakvih problema.
Hvala na razumevanju,
Pozdrav.
 
2016-06-25 
Hvala na odgovoru,
Hteo bi da pitam, kad vec nisu u garantnim roku, kako to da ih vi joah prodajete a za iste ahtapove nema rezervnih delova ili nemoze da se poruci? 
Zar treba da kupum joah dva shtapa, pa da jedan cuvam za djelove, kao u mom slucaju?
Sent: ‎6/‎27/‎2016 15:38
 
Postovani,
Za teleskopske stapove u garantnom roku menja se ceo stap a ne segment. 
Hvala na razumevanju,
Pozdrav.
2016-06-27 
Zaista cemo se potruditi, ali ne mozemo da Vam obecamo.
 
2016-06-27 
Hvala na odgovoru,
Dali moze da se nadze odgovarajuci deo?
On Tuesday, June 28, 2016 10:47 AM, Carpologija Fishing Shop wrote:
 
 
Postovani
 
Proverili smo, i nemamo u magacini niti jedan deo.
Takodje kontaktirali smo servisere po Srbiji, ima jedan stap medjutim isti deo mu fali kao i na Vasem.
Nazalost nikako ne mozemo da pomognemo, probali smo sve sto smo mogli. Nadamo se da ce te nas razumeti
 
Pozdrav
2016-07-02 22:01 GMT+02:00 Vlade Trokoski :
 
Zdravo,
da budem iskren-ne mogu prihvatiti ,,to da nemate rezervne delove" za produkte koji josh ima u prodaju kod vas.
nadam se da cete se potruditi da pronadzete ovaj deo-nezanima me kako, jer sve ovo bi bilo prevecu negativnu reklamu za vas.Ja sam izgubio jedan shtap, al vi mozete da izgubite mnogo vise od mene.
Sigura sam da na forumima su bash zedni za ovakve teme !
Pozdrav iz Bitolj MKD 
 
Carpologija Fishing Shop
To
Vlade Trokoski
Today at 9:54 AM
Postovani Vlade
 
Kao sto smo Vam u predhodnom nizu mejlova objasnjavali, pokusacemo jos jednom
 
REKLAMACIJA
1.Za reklamaciju nemate osnov jer je racun stariji od godinu dana, te nacin loma stapa nismo ni razmatrali.
 
2. Prologic nema razervnih delova za teleskopske stapove, da bi nam prodao samo jedan segment. Kada dodje do fabricke greske tj loma stapa, menja se ceo stap.
 
3. Pokusali smo i kontaktirali sve servise koje poznajemo, nasli smo u Carp Servisu Bistro jedan stap ali mu fali isti segment kao i na Vasem. 
 
4. Mi te stapove imamo na stanju, oni su uredno placeni kao i takse na njih, tako da se vode na stanju firme i ne mozemo ih rashodovati i poklanjati sa obrazlozenjem da nasa musterija  "Ne moze prihvatiti" i "Ne zanima je kako"
 
UCENA I PRETNJA
U prethodnom mailu ste nam uputili Ucenu i Pretnju, mi na to sada necemo reagovati . Ako mislite da smo to zasluzili i da cete izvrsenjem pretnje Vi uciniti ljudsko i moralno delo, mi Vas necemo zaustavljati niti sprecavati.
 
Smatramo i sigurni smo da smo uradili sve sto je bilo do nas i  u nasoj moci.
 
Pozdrav 
CARPOLOGIJA 
 
______________________________
 
NAZALOST - shtapovi su josh u prodaji, a delova nema !!!- 

EH NASH LEPI BALKAN !

-Pozdrav iz Bitolj Makdedonija !

 

 

Kolega citao sam par puta ovo sto si napisao i opet mi nije jasno sta si ti mislio da ces postici ovom temom.?

Stap nije u garanciji,delova nema,ljudi se krajnje ljubazno potrude da ti nadju deo a ti ih ucenis kako ces ih oblatiti na forumima. To je toliko glupo i bezobrazno sa tvoje strane da ja nemam reci a da ne pominjem koliko nisi u pravu. Navedi mi jednog prodavca ribolovacke opreme koji na lageru ima sve delove za sve stapove i masinice koje prodaje i koje je imao u prodaji?! Da ne spominjemo da si kupio jeftin teleskopski stap za koji verovatno ni fabrika koja ih proizvodi ne pravi rez delove. Druze moj ti si ovom temom samo sebe oblatio!

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Za grejs se uvazava to garantujem iz licnog iskustva..

 

Za century necu su mene sjebali za dva stapa.pitali me za fiskalnu koju na ko života nakon 5-6 god ne cuva I bez razlike sto svaki stap ima svoj broj I tacno se zna gde je I kad kupljen napisali mi kratko I jasno nevazi garancija.josh cuvam prepisku koja je veoma kratka sa century

 

Za fs su mom drugu odma zamjenili gornji deo i ti budala pri zabacaj udario u rod pod.

 

Harrisona nisam uspjeo slomiti pa nemogu da kazem.

Za greys i chub od ove godine se više ne uvažava,novi je vlasnik i više ne uvažavaju garancije ,iz svog iskustva a imam još par kolega kojima nije uvažena, u prepiskama s njima jednostavno objašnjavaju da oni nisu dužni da snose garancije od starih vlasnika.2015 je kolega uredno dobio novi gornji segment ali više ne 

Link to comment
Share on other sites

Ako stap pukne na prvom zabacaju posle kupovine moguce je da je fabricka greska ili ostecenje u transportu pa takva reklamacija i ima smisla. E sad moje misljenje je da sve od drugog pa do 100-tog zabacaja ili vise, pucanje stapa moze biti samo zbog greske ribolovca( npr. vece olovo od dozvoljenog, silovanje stapa na velike daljine itd). U tom slucaju nema polemike o reklamaciji ili garanciji. Budimo realni. Ja da sam proizvodjac ukinuo bi bilo kakav vid garancije nebitno za cenu stapa. Ne postoji vecna stvar. I celik puca. Neko je uporedjivao sa autom ovaj slucaj pa cu dati primer: kupi neko na sajmu novog bmw-a, istera ga na put i kresne u banderu. Jel mislite da ce mu prodavac dati novog ili popraviti taj? Lomio sam stapove i mesec dana posle kupovine i godinu posle kupovine i nikad nisam reklamirao jer znam da je do mene greska. Pokrijem se usima i kupim drugi. To savetujem i ovom kolegi koji je zapoceo temu. Samo budimo realni. Pozdrav
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

kupi neko na sajmu novog bmw-a, istera ga na put i kresne u banderu. Jel mislite da ce mu prodavac dati novog ili popraviti taj? 

 

Pa hoce bez pogovora jer nije proslo 6 meseci  :rofl:  evo i ja sad bas pio kafu pa slomio solju a juce sam je kupio... Ici cu da mi zamene jer nije proslo 6 meseci od kupovine i ne moram nista da im objasnjavam...

 

Salu na stranu, ovi novinski clanci koje je milisav postavio su cista nebuloza... Lom stapa se moze tretirati kao lom bilo kog drugog predmeta i nema nikakve veze sa saobraznoscu proizvoda.

Link to comment
Share on other sites

Jos jedna stvar, sto se tice stapova sa dozivotnom garancijom, svako normalan ko da za stap 300,400 pa cak i vise evrica ima da ih i pazi i mazi a brendirani proizvodjaci su toga itekako svesni. Za cenu tog stapa on proizvede jos deset u slucaju reklamacije. Ne kazem da skupi stapovi nisu kvalitetniji ali i oni pucaju. Najveci razlog sto retko pucaju je taj sto papreno kosta pa se retko ko zeza sa njima.
Link to comment
Share on other sites

Glupo je porediti stap za pecanje sa novim Bmv-om . Svaki novi Bmv je kasko osiguran tako da u svakom slucaju dobijas pare , i ako ti ga ukradu . jedino ako slupas pijan nevazi kasko. Tako da nije bas isto stap za pecanje od 4000 din i Bmv :)

Link to comment
Share on other sites

Neko je uporedjivao sa autom ovaj slucaj pa cu dati primer: kupi neko na sajmu novog bmw-a, istera ga na put i kresne u banderu. Jel mislite da ce mu prodavac dati novog ili popraviti taj? 

Poredjenje nema veze bas sa stapovima ali,ako kupis nov auto i izadjes na put i kresnes ga u banderu jer si kucao poruku,pio pivo,ili cesko jaja neces dobiti nista

,ali ako kupis nov auto pa ga isteras na put i kresnes u banderu jer je usled greske u kompijuteru otkazala kocnica ili blokirao volan ili se desilo nesto slicno usled kvara na nekom uredjuju automobila sigurno ce ti ga i popraviti i vrlo moguce platiti da cutis o tome...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Poredjenje nema veze bas sa stapovima ali,ako kupis nov auto i izadjes na put i kresnes ga u banderu jer si kucao poruku,pio pivo,ili cesko jaja neces dobiti nista

,ali ako kupis nov auto pa ga isteras na put i kresnes u banderu jer je usled greske u kompijuteru otkazala kocnica ili blokirao volan ili se desilo nesto slicno usled kvara na nekom uredjuju automobila sigurno ce ti ga i popraviti i vrlo moguce platiti da cutis o tome...

Slazem se da se nemoze porediti sa autom ja nisam ni poredio nego je neko u rsnijim postovima dao takvo poredjenje a ja sam samo dao primer.

I dalje tvrdim da ako stap nije pukao na prvoj probi ili zabacaju nego na drugom,trecem itd., greska je u ribolovcu. Pucaju i greys i fmj i mnogi ostali kvalitetni stapovi a da nece puci jedan teleskop. Sve je u 99% slucajeva do nas. Hocu samo da na lep nacin izrazim svoje misljenje o famoznim garancijama na stapove. Nemora niko da se sa tim slozi ali vecina nas kad slomi stap u dubini duse zna da je napravio neku gresku u tom momentu. Pozdrav svima

Link to comment
Share on other sites

Najgori je bumerang efekat. Najjace udara. Druze ispisi se sa foruma koliko si se provalio sa ovim pokusajem blaćenja ljudi koji su maximalno bili korektni za prostore ex yu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Glupo je porediti stap za pecanje sa novim Bmv-om . Svaki novi Bmv je kasko osiguran tako da u svakom slucaju dobijas pare , i ako ti ga ukradu . jedino ako slupas pijan nevazi kasko. Tako da nije bas isto stap za pecanje od 4000 din i Bmv :)

Mislim da je kasko osiguranje izbor kupca a ne obaveza pri kupovini auta, nisam kupovao nov auto pa neznam ali verujem da bi neka osiguravajuca kuca osigurala mozda i stapove za pecanje jer kad mogu da se osiguraju ves masine sporeti i satovi verovatno za izvesnu sumu novca moze i ovo. Raspitacu se bas????. Ipak je ovo Srbija i ovde je sve moguce( sto moj deda ume da kaze " sve je moguce pa cak i drveni sporet"). Pozdrav
Link to comment
Share on other sites

Poshtovane kolege,

Uvazam svaku vashu rec (kad se ja pitam) i svako ima pravo na svoje mislenje.Sam sam sebe osramotio, blamirao...i shta da kad neko kupi shtap od 20 ili 200 evra, polomi se i treba da cuti?

Prodavac ne priznaje garanciju( ma kakav god bio defekt) i shta ?

Resenje nema ?

Kupimo novi shtap, mashinica i tako dalje, a dokle?

 

Hvala na pozivu da sakupite po 10 eur(oni koji su hteli da daju), pre bi reko, dajte Janetu, ionako on peca tugjom opremom jer je svoju prodao.Ja cu se nekako snaci za 50 eura jer pecam sa eftinijon opremom.

Pozdrav iz Grcke !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...