Jump to content

Riba-Jagoda


rudy

Recommended Posts

t

Treba mi savet.U pitanju je klasican fish mix sa tri vrdste ribljeg brasna ,e sad mene muci hemija.Ja sam ga radio ovako,kolicina za tri kg mixa:Robin red 75gr,Robin gold 75gr,betain 2 kasike,,glm 2 kasike ,,,The edge extrakt 2 kasike,,,off.secret s&o 1 kasika,,nutramino 30ml,,, ppc amino 20ml,red salmon oil 10ml,,liver puder 2 kasike,,,zasladjivac 7ml,,,aroma Salmon nutra 3ml,,,aroma jagoda solar 10ml,,,aroma brusnica nutra 7ml.E to je to,peca i ovako ali me interesuje,sta bi trebalo da uradim da ga malo ubrzam,da mi pocne da da ribu malo brze,inace u pitanju je klasicna komercijalna voda koja je dosta napadnuta pecarosima.Ako imate neki savet bio bi jako zahvalan.Hvala unapred

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pojacaj malo hemiju. Ovo su minimalne kolicine za 3kg mixa. Salmon ulje 10 ml je malo i za kg mixa a kamoli za 3. Pojacaj i to da bolje otvoris boilu a dobro bi bilo da dodas i malo pticije hrane. Opredeli se ili za glm ili za liver powder. Zajedno ne idu. Po meni bolje glm sa ovom salmon kombinacijom

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Rudy, kao sto je kolega Shoga rekao u mix dodaj jos sitne pticje hrane, grubo samlevene i nesto celih zrna. Ja bih pored pticje hrane obavezno dodao jos neki brzo topivi mlecni protein.

Sto se hemije tice meni je ovo skroz korektno s tim da bih pojacao tecne komponente a ponajvise amino. Isao bih 40ml/1kg, pola unutra, pola spolja nakon kuvanja. Takodje Salmon oil za toplije vreme 30ml/1kg mixa, za hladnije 10ml/1kg mixa. Sto se aroma tice ovo je po meni ok, ali mozes probati za nijansu da pojacas, mada to je diskutabilno i varira od vode do vode, kao i od vremenskih uslova. Najbolje da sam eksperimentises.

Kolega Shoga, ne vidim zasto glm i liver powder ne idu zajedno? Ja sam prosle godine tokom cele sezone pravio boilu koristeci ove dve komponente i pokazala se izuzetno dobro, pogotovo na takmicenjima, i imali smo fantasticne rezultate. Slobodno mogu da kazem najbolja boila koju sam napravio, a pravio sam ih dosta.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na brzom odgovoru, bas me zanimalo ovo zasto ne idu zajedno. Eto, iskustva su razlicita, eksperimentisao sam i ja dosta sa tom svojom boilom i dobio dobitnu kombinaciju kad sam spojio glm i liver (uz korekciju jos nekih komponenti), s tim da glm stavljam u duplo vecoj kolicini od preporucene.
Link to comment
Share on other sites

Po meni jagoda je univerzalni mamac samo je pitanje koje doba godine pecas najvise i u zavisnosti od toga doziras i hemiju . Pitanje je i tu gde pecas na sta je riba naviknuta mozda jede samo napucane boile a mozda i skroz lajt varijantu . Ja bih uvek imao sa sobom tu proverenu varijantu koja peca a i napravio bi test varijantu ove druge i onda utvrdis koja je bolje pecala . Ja sam napravio jednu test varijantu jagode koju nije hteo da pipne tokom proleca , medjutim kako je pocelo leto i vece temperture ja se stvarno lepo napecam sa tom jagdodom , sto ce reci nije za hladnu vodu .

Link to comment
Share on other sites

Svakako da ne mora da znaci da ce pojacavanjem hemije uvek da proradi brze ali ono sto bih prvo uradio je atraktor boila. Ako se dobije kontra efekat onda trazim drugo resenje. Sto kaze Jeyde sve je do vode i do navike ribe. Ako je to komercijala gde se cesto odrzavaju takmicenja ne bi trebalo da atraktor boila da kontra efekat

Link to comment
Share on other sites

Nemoze bas na svim jezerima isto da peca , na nekom jezeru se napecas ko gospodin covek a na nekom sedis i razmisljis dali valja uopste boila :) . Ja sam probavao svoju jagodu u proloce i nije htela i mislio sam da nije dobra posto sam se igrao malo sa hemijom , medjutim sad letos sasvim slucajno je okacim na dlaku , rekoh aj da probam i ispostavi se da je skroz okej boila i lepo je prepoznaje riba pa sam otisao i na drugu i trecu komercijalu i hranio i pecao sa njom i skapiram da je skroz korektna boila ali nije za hladne dane 

Link to comment
Share on other sites

Mozes pucati kemijom kolko oces ako je boila zatvorena opet ce sporo raditu.najbitnije je koliko brzo boila oslobadja to sto si napuco.koji su nosaci aroma u mixu.sta je to u mixu koji brzo reaguje.

osnovne stvari.

sto se ostaloga tice natopi gotove boile hemijom I eto ti brzi rad.nesto sto sam napisao davno a pola se smijali.

Link to comment
Share on other sites

Mozes pucati kemijom kolko oces ako je boila zatvorena opet ce sporo raditu.najbitnije je koliko brzo boila oslobadja to sto si napuco.koji su nosaci aroma u mixu.sta je to u mixu koji brzo reaguje.

osnovne stvari.

sto se ostaloga tice natopi gotove boile hemijom I eto ti brzi rad.nesto sto sam napisao davno a pola se smijali.

Sad nerazumem bas najbolje prvo govoris o zatvorenoj boili i nosacima arome u miksu ,a zatim o gotovoj boili ( pretpostavljam da mislis na kupovnu ) koju prelivas hemijom i dobijes sta ?

Link to comment
Share on other sites

ni ja ne razumem šta znači gotova boila?! ako je jane mislio na kupovne boile mnogi od nas ih ni ne koriste zato što su kao plastika i slabo se otvaraju, gotovo nikako. pune su konzervansa i arome a o ostalom ne treba ni pričati

Link to comment
Share on other sites

Opet se sve pretvara u beskrajnu raspravu i pametovanje. Opet svako sve shvata na svoj nacin. Limar prelistaj forum o tome sta ubrzava a sta zatvara boilu ako ne znas a ako znas onda lepo coveku objasni. Zanimljivo je da niko nece da pomogne nekom ko postavi pitanje ili zatrazi savet ali zato pljuste replike cim mu neko odgovori jer uvek neko zna bolje i vise

Link to comment
Share on other sites

A najjace od svega je sto covek ima odlican miks samo je pitao za hemiju sta dodati sta oduzeti nebi bilo lose da mu neko od iskusnijih kolega lepo objasni sta tacno da uradi . Ja konkretno delim misljenje da je premalo hemije za 3kg miksa 

Link to comment
Share on other sites

Pitam jer me interesuje.........po ovoj prici Red Hering je zatvorena boila po izgledu a kad pecas na nju vata ribu u roku od malo brze ali ne peca dugo a nasuprot njoj imamo Trigu koja je na izgled vec kakva je a treba joj 1 dan da pocne da peca a kad propeca nema kraja.......tako da izgled miksa nema veze nikakve! zapitajte se sta peca u npr. Ricvortovim boilama? ili jos bolje od VDE one od 20mm? miks?

Link to comment
Share on other sites

Hemija je ta koja ubrzava boilu i dodaci miksu koji omogucavaju hemiji da se brze oslobodi. Dipovanjem, pa i prelivanjem nakon kuvanja se isto ubrzava boila

Ajde pojasni mi malo kako to hemija (koja hemija) moze da ubrza boilu ako ti je miks sitnije granulacije i ako si kuvao boilu malo duze da bi bila tvrdja da je recimo ne bi sitna bela riba i cverglan razbili?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...