Jump to content

Shimano Ultegra Xtd 14000


Recommended Posts

Nisam video mašine uživo,zanima me jel ta crna boja farma ili je materijal takav

Hoću da kažem šta ako madina padne,cese se od nešto... jel će tu da bude oguljena ili je iz iznutra materijal crn?

Nije crna iznutra Vlado,tj unutrasnja strane odlivka je tamno sive boje. Koliko se secam kad sam ih zagledao kod drugara cini me da su farbane,posto sa unutrasnje strane ima tragova "prasine" prilikom farbanja,opet kazem nisam 100% siguran.
Link to comment
Share on other sites

Nije crna iznutra Vlado,tj unutrasnja strane odlivka je tamno sive boje. Koliko se secam kad sam ih zagledao kod drugara cini me da su farbane,posto sa unutrasnje strane ima tragova "prasine" prilikom farbanja,opet kazem nisam 100% siguran.

Da, farbane su...to se moglo i videti na onim slikama rastavljenih masinica sto smo postavljali Tarik i ja

Link to comment
Share on other sites

Carbon Fiber Board 0.5 x 200 x 300 mm 17,89 evrica www.rcsrbija.rs

Nije losa ta karbonska folija, bolja je od standardnih najlonskih washera ali ne moze da zameni ove karbonsko-teflonske...ne znam tacno kako su pravljene ali su klasa za sebe i zato kostaju

Link to comment
Share on other sites

Nisam video mašine uživo,zanima me jel ta crna boja farma ili je materijal takav

Hoću da kažem šta ako madina padne,cese se od nešto... jel će tu da bude oguljena ili je iz iznutra materijal crn?

Ako padne ili se izgrebe bice joj isto sto i drugim masinicama! Sve su masinice farbane! 

Link to comment
Share on other sites

Nije losa ta karbonska folija, bolja je od standardnih najlonskih washera ali ne moze da zameni ove karbonsko-teflonske...ne znam tacno kako su pravljene ali su klasa za sebe i zato kostaju

Mislim da nije folija u pitanju, prodaje se u debljinama od 0.5 do 2 mm  navodno je u pitanju 3K karbon

Link to comment
Share on other sites

Mislim da nije folija u pitanju, prodaje se u debljinama od 0.5 do 2 mm  navodno je u pitanju 3K karbon

Nije bukvalno folija ali tako je zovu ako je to ista sto sam ja video. Jesi li probao kakva je? Jel mora da se podmazuje?

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Nadam se da mi niko neće zameriti (niti radim u dole pomenutoj firmi niti imam bilo kakvih dodirnih tačaka) ali će možda nekome pomoći:

 

http://www.bgmodelshop.com/index.php/Karbonska-platna/View-all-products.html

 

Od jednog metra (koliko kod njih košta) može da se napravi brdo washer-a

 

Nesho jesi li pravio washere od ovog platna i ako jesi koju debljinu i gustinu platna si uzeo?
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Da li je ko menjao na Ultegri xtd 14000 plastcne piksne i stavio lagere?

Ja sam promenio na rucici i wormshaftu. Onaj na vrtilici nisam jer nisam hteo da secem originalni deo.

Link to comment
Share on other sites

U principu nista posebno, jedino je mali luft u rucici nestao. To vredi zameniti a ostalo samo ako se pohabaju tokom upotrebe. Doduse zamena svih lagera na sve 3 masinice je investicija manja od 10 dolara
Link to comment
Share on other sites

U principu nista posebno, jedino je mali luft u rucici nestao. To vredi zameniti a ostalo samo ako se pohabaju tokom upotrebe. Doduse zamena svih lagera na sve 3 masinice je investicija manja od 10 dolara

Vi ste menjali i gde sta nabavili lagere?

Hvala

Link to comment
Share on other sites

Aliexpress...kod nas nigde nisam nasao lezajeve tih dimenzija

 

Aliexpress...kod nas nigde nisam nasao lezajeve tih dimenzija

Ako Vam nije problem moze link ili ovde ili na P.M

Hvala

Link to comment
Share on other sites

Ako Vam nije problem moze link ili ovde ili na P.M

Hvala

Kucaj na youtube Ultegra XTD upgrade i videces video gde covek sve objasnjava i pokazuje a ispod imas dimenzije lezajeva, gde koji ide kao i linkove. Covek je Rus pa je i video na ruskom ali imas engleski titl pa prati uputstvo
Link to comment
Share on other sites

Kucaj na youtube Ultegra XTD upgrade i videces video gde covek sve objasnjava i pokazuje a ispod imas dimenzije lezajeva, gde koji ide kao i linkove. Covek je Rus pa je i video na ruskom ali imas engleski titl pa prati uputstvo

Hvala

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...