Jump to content

Pomoc Za Recept


STEVDZA

Recommended Posts

Sta mislite za ovu kombinaciju praskastog mixa od 10 kg?

2kg sojino br.

2kg kukuruzno br.

1kg psenicni griz

1kg buskvitna hrana

1kg pticija hrana mlevena

1kg kukuruzni griz

1kg mleveni keks

0,5kg surutka u prahu

0,5kg brasno konoplje ili tigrovog oraha

1kg mleko u prahu

Nije lose samo fali ti ovde malo proteina, posto imas 10% kukuruznog griza izbaci kukuruzno brasno i stavi 20% ribljeg brasna.

Ostalo je manje vise ok.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

15% Lt 94

10% Sardina i incun

5% Haringa

5% Pre -digest AKO JE ZA DUNAV IZBACITI OVO BRASNO

10% sojno brasno(ako je za divlju vodu punomasno)

10% Kukuruzni griz INSTANT

10%mleko u prahu za telice

5% surutka u prahu

5% robin reda(jeftinija varijanta paprika horgos 30g slatka 20g ljuta)

15% pticija hrana (niger,ovas,proso,lan,uljana repica,konoplja)

20g pivski kvasac IN AKTIVISAN

20g liver puder

20g soli

30 Ml Losoosovo ulje

2 Ml talin ili po zelji zasladjivac

1 kasika betain 

Inace ovo je za prolece i jesen za leto NE

 

Za leto kad je temp vode velika smanjiti riblje brasno na 15% celokupnog miksa,aoet ako je za reku pre-digest ne koristiti(bacanje para)

 

Za leto lajt varijanta koja glasi ovako

 

Izbaciti riblja brasna jer od MANICA BAR U MOM SLUCAJU NE MOZES OSTATI ZIV, napraviti boil bogatu UH zasladiti je dobro i peglaj..

Po mom misljenju naj ekonomicniji deo sezone iz razloga sto tada riba odbija da prihvati teske mamce i trazi nesto totalno suprotno hrani u vodi...

 

Ako sam nesto propustio ili nisam dobro sabrao ne zamerite pisem iz glave,ima tu mnogo toga da se doda al toliko za ovaj put i pocetnicim saranskog ribolova da pozelim BISTRU GLAVU I ZDRAV RAZUM sto u ovom saranskom svetu ponude nije lako.....

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

15% Lt 94

10% Sardina i incun

5% Haringa

5% Pre -digest AKO JE ZA DUNAV IZBACITI OVO BRASNO

10% sojno brasno(ako je za divlju vodu punomasno)

10% Kukuruzni griz INSTANT

10%mleko u prahu za telice

5% surutka u prahu

5% robin reda(jeftinija varijanta paprika horgos 30g slatka 20g ljuta)

15% pticija hrana (niger,ovas,proso,lan,uljana repica,konoplja)

20g pivski kvasac IN AKTIVISAN

20g liver puder

20g soli

30 Ml Losoosovo ulje

2 Ml talin ili po zelji zasladjivac

1 kasika betain 

Inace ovo je za prolece i jesen za leto NE

 

Za leto kad je temp vode velika smanjiti riblje brasno na 15% celokupnog miksa,aoet ako je za reku pre-digest ne koristiti(bacanje para)

 

Za leto lajt varijanta koja glasi ovako

 

Izbaciti riblja brasna jer od MANICA BAR U MOM SLUCAJU NE MOZES OSTATI ZIV, napraviti boil bogatu UH zasladiti je dobro i peglaj..

Po mom misljenju naj ekonomicniji deo sezone iz razloga sto tada riba odbija da prihvati teske mamce i trazi nesto totalno suprotno hrani u vodi...

 

Ako sam nesto propustio ili nisam dobro sabrao ne zamerite pisem iz glave,ima tu mnogo toga da se doda al toliko za ovaj put i pocetnicim saranskog ribolova da pozelim BISTRU GLAVU I ZDRAV RAZUM sto u ovom saranskom svetu ponude nije lako.....

 

Od koje firme ti koristis ovih 20gr

Livera

Link to comment
Share on other sites

Liver od :CC Moora,Meleg liver,nekad i DD bajtov al ga vise nema..

 

Moze se staviti koliko hoces Livera,licno moje iskustvo je da nema potrebe vise,isto je sa GLM-om navedenih proizvodjaca ali je uglavnom koliko para toliko muzike pa ko voli neka izvoli....Cesto citam da neko Atrakt natural sbs-ov stavlja od 30-40 ml,svakako nece nista pokvariti ali isto tako nece nista ni poboljsati vise samo ce samarati po dzepu..

Za kolege koji pocinju da se bave pravljenjem svojih mamaca(PODRZAVAM 100% I TVRDIM DA JE TO JEDINI PRAVI PUT NAPREDKA)imam dobronamerne savete kako nebi lutali kao nekada ja i trosili novce a i VREME sto je i najbitnije...

U mom slucaju je to ovako bilo:

1.Postavio sam neke uslove sam sebi i nisam odustajao od istih

2.Kad sam poceo da pravim mamce postavio sam prioritet u pravljenju istih,na prvom mestu mi je bio mesni mamac(mix)koji je mnogo lakse napraviti nego pak neki vocni ili krem ili kako vec...

3.Posle dugog niza godina pravljenja miksa uspeo sam da napravim jedan bird-krem i jedan mesni miks koji sam testirao u vise aroma,neke su radile bolje a neke losije ali sam se trudio da uticaj arome zanemarim i da iskljucivo povedem racuna na bazni deo koji je najvazniji i ni jedna stvar ne moze da popravi los miks i u to sam se uverio...

4.Kao i vecina i ja sam tragao za BAKOM ta famozna boila koja lovi i na suvom mi je samo oduzimala vreme i gurala me u pogresnom pravcu...

5.Probao sam sve moguce varijante (hemiska sranja koja nicemu ne sluze),imao sam srece da upoznam neke ljude mnogo pametnije od mene koji su pre mnogo godina i meni pomogli kao i sada ja nekom(nadam se) i onda je preovladao ZDRAV RAZUM....

Najbitnija stvar u jednom miksu je prirodni sklad stvari koje u njih stavljamo,i to je jedini put uspeha....

Dodatci koji nikada ne mogu nas mamac pokvariti(navescu neke) Live,Glm,Betain,Spirulina,Caseini,...ima ih jos puno su nam prijatelji u izradi mikseva raznoraznih.

Dodatci o kojima je najvise reci i koji mogu itekako pokvariti miks ako se nepravilno upotrebljavaju su(N-batrik,Arome,Amino kiseline sinteticke,raznorazni nabedjeni dodatci koji cuda prave i koji su neopravdano skupi a primenjuju se svugde,to su stvari koje prave problem)..

Razlog toga je ne trpeljivost raznih dodataka sa ostalim...

Kada sve godine ribolova saberem u jednu veliku celinu mogu izvuci samo jedan zakljucak..

Prva grupa dodataka ce vam na vodi doneti veliko uzivanje dok ova druga ako na pravi nacin ne bude ukomponovana moze samo da vas obeshrabri i napravi pometnju i sto je najgore PRODAVACE VAM STRANE FIRME STRANA SRANJA A TO SU KUPOVNI MIKSEVI I BOILE!!!!

Moje licno testiranje kaze da za 14Eura moze da se napravi odlicna boila koja ce na svakoj vodi praviti dobre rezultate i nece vas razocarati nikada..

Takva boila ce dobijati bitke sa mnogo skupljim mamcima renomiranih firmi koji prodaju muda za bubrege....

Miks koji je napisao Kristijan je upotrebljiviji od mog u smislu pecanja cele godine,razlog su riblja brasna...

Ovo sto sam pisao jeste za pocetak i kraj sezone a za leto ovako:ovo je za jezero

 

200g tiger nut brasno

200g kukuruzni griz

100 g sojno brasno (odmasceno)

200 g pticija hrana

50g supergold 60 cc moore

25 g robin red

50g surutka

20g pivski kvasac

25 g liver puder

25g glm

1 kasicica korijander mleveni

10g soli 

30 ml melasa od cc moore

30ml csl od cc moore

30ml konopljino ulje

10 ml atrakt natural

3-5 grama fruktoza koncentrat od cc moora

1 ml talina

4-5 grama betain HCL od nutre

3.5 mil tuti fruti nutrabaits

 

Pisem napamet ne zamerite mi na tome,ovako bi izgledao jedan odlican miks za tople letnje dane

UZ DOBRO MARKIRANJE I ZNANJE OVA BOILA NA DIVLJOJ VODI BRISE KUPOVNE...

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja sam se jednom debelo zajebao sa dodavanjem 20ml melase u tecni dio mixa. Ali bila je u pitanju melasa iz secerane. Vidim da ovdje po receptu ima 30ml melase. Ja to ne bi smio toliko stavit nema sanse, kad se sjetim koliko mi je mix kasnije lijepljiv bio. 

Moguce da ta melasa od CC moore i nije tako koncentrovana kao melasa iz secerane. 

 

Ovo pisem samo da bi se osrvnuo na usporedbu melase koja se dobije uz ime neke firme i one koja se dobije drito iz secerane! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam se jednom debelo zajebao sa dodavanjem 20ml melase u tecni dio mixa. Ali bila je u pitanju melasa iz secerane. Vidim da ovdje po receptu ima 30ml melase. Ja to ne bi smio toliko stavit nema sanse, kad se sjetim koliko mi je mix kasnije lijepljiv bio. 

Moguce da ta melasa od CC moore i nije tako koncentrovana kao melasa iz secerane. 

 

Ovo pisem samo da bi se osrvnuo na usporedbu melase koja se dobije uz ime neke firme i one koja se dobije drito iz secerane! 

Vidi ovako,ja nikada nisam ni video tu melasu iz secerane stvarno...Murova mi nikada nije pravila problema i msm da ni ta iz secerane nije mogla biti uzrocnik tolikog lepljenja a evo primera:

 

Prosecan miks uzmimo da prihvata 10 tak jaja neki manje neki vise x 60 grama odprilike ja ne verujem da je ona mogla toliko uticati,ne znam nisam probao...

Onda bi i Kelp likvid pravio strasne probleme no nije ni bitno,za Murovu znam,odlicna je a verujem da je i ta iz secerane super...

Inace murovu koristim i za spod i odlicna je..

 

CC Mor- proizvode duze vreme koristim,bilo ih je teze naci hvala bogu sad je sve ok i ima ih,svasta sam probao i sve mi se pokazalo odlicno se Tuti Fruti arome,to nemojte da kupujete ne valja,ima notu kiselosti u njoj i apsolutno nije dobra!

Link to comment
Share on other sites

Znas kako znam da je bas melasa uzrokovala lijepljiv mix na kraju? Uz sve dodato na vec probani recept ja sam dodao samo jos melasu. Pa na kraju ispalo kao da sam ubacio ruku u med nemal. 

A melasa iz secerane naspram tih kupovnih je kao kralj i sluga! Puno vise gusca i puno vise koncentriranija. Ne mozes je kako treba iz flase istrest kako treba. 

 

Ovo sam spomenuo samo iz razloga da se ne bi neko drugi zafrkao kao ja. Bez ikakvih zamjerki na mix ili tako nesto. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Znas kako znam da je bas melasa uzrokovala lijepljiv mix na kraju? Uz sve dodato na vec probani recept ja sam dodao samo jos melasu. Pa na kraju ispalo kao da sam ubacio ruku u med nemal. 

A melasa iz secerane naspram tih kupovnih je kao kralj i sluga! Puno vise gusca i puno vise koncentriranija. Ne mozes je kako treba iz flase istrest kako treba. 

 

Ovo sam spomenuo samo iz razloga da se ne bi neko drugi zafrkao kao ja. Bez ikakvih zamjerki na mix ili tako nesto. 

Tarik druze jel si probao da je stavljas u promeru od 5ml ili 10ml...ili mozda da je razredis sa vodom u nekoj kolicini pa da je posle dodas u tecni deo ?

Link to comment
Share on other sites

Tarik druze jel si probao da je stavljas u promeru od 5ml ili 10ml...ili mozda da je razredis sa vodom u nekoj kolicini pa da je posle dodas u tecni deo ?

 Nece ona u moj mix vise nikad ni u kakvom obliku.

Mogu i bez nje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

kolega bojan je dao recept pa je neko pitao ciji je to liver kojeg ide 20gr , ja pomislio da nje smanjen liver zbog divlje vode 

 

kolega bojan je dao recept pa je neko pitao ciji je to liver kojeg ide 20gr , ja pomislio da nje smanjen liver zbog divlje vode 

baš zato što je divlja voda 20 je puna kapa a ja stavljam 10 kad na savi lovim,isto mi se pokazalo 10 ,20 ili 50,isprobao,probao i bez,puno bolje s njim  ;)

Link to comment
Share on other sites

baš zato što je divlja voda 20 je puna kapa a ja stavljam 10 kad na savi lovim,isto mi se pokazalo 10 ,20 ili 50,isprobao,probao i bez,puno bolje s njim  ;)

tako sam i mislio sto se tice gramaze . Jeste bolje sa liverom da da :) 

Link to comment
Share on other sites

Prosecan miks uzmimo da prihvata 10 tak jaja neki manje neki vise...

Koliko jaja pije ovaj miks koji si napisao u svom prethodnom postu? ...rekao bih da ne moze da popije vise od 5 jaja S klase, sa tecnim delom koji si naveo...

 

Mozes li nam dati recept bake koja ti nije davala rezultate na divljoj vodi?

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni slican miks pije 6 jaja sa nekih 80-90ml likvida  ( nekad vise nekad manje u zavisnosti sta dodajem od tecnih sastojaka ). Jednom sam se zeznuo stavio 7 jaja i bio je karambol . 

 Tvoj miks je 1kg, gore u miksu ima 900g + 100ml tecnih komponenti

Link to comment
Share on other sites

Tvoj miks je 1kg, gore u miksu ima 900g + 100ml tecnih komponenti

i ja se slazem da je malo cudno i pitanje kako vezuje ovaj mix. 200 tiger ,200 pticija ,200kukuruzno bas se pitam sta ce vezati
Link to comment
Share on other sites

Ogranicen sam postovima zato tek sada odgovaram!

 

Naveo sam da miks pisem iz glave i da se izvinjavam ako nesto izostavim tako da oprostite mi to..

 

Sto se tice BAKE i divlje vode a i komercijale ovako:

 

U Autosportu kod mesarosa mislim da je miks oko 1700 dinara,da bi se uspesno lovilo na takvu bojilu potrebno je odredjenu kolicinu baciti u vodu(vecu),cena ne opravdava ni kvalitetom niti zadovoljstvom..

Dacu primer,bojile licne izrade na Markovackom jezeru ubijaju kako rade to svi tamosnji ribolovci odlicno znaju baka u bilo kojoj izvedbi nije mogla da prismrdi mom mamcu,Gruzansko jezero tako isto pa cak i na takmicenjima nisam izgubio od nje..NE KAZEM DA NE VALJA SAMO KAZEM DA ZA TE PARE MOZES DOBITI MNOGO VISE SAMO AKO SAM PRAVIS MIKS..

Moje misljenje,verovatno ce se mnogi protiviti je da Fruit mix VDE nema blage veze sa vezom i da je najgori sljam koji jedan ribolovac moze kupiti...

Citam i cujem da mnogi u mix stave Fruita 200-300 g i kao to je baka a u stvari osnovu pokvare i ne dobiju nista...

 

Ja napravim 10 kg miksa razmutim recimo 30-40 jaja i u ta jaja sipam hemiju i dodajem miks ostatak miksa koristim za drugi put..

Sto se tice 1kg nema ima 900g moja greska no nemora svaki miks da ima tacno 1kg apsolutno i ako malo preterate nista bitno necete pogresiti..

 

Sve sto pisem ja sam koristio i dugo pecao na  to tako da tvrdim za miks koji sam napisao sledece:

1.Vezuje se dobro

2.Rola se odlicno

3.Peca odlicno

4.Ne kosta puno

5.Probelm moguci(otvara se brzo i poroznija je)

Max ribolova 2 dana(2 noci) posle toga idi kuci il baci kvalitetniji mamac

Ovih 100 grama sto fale recimo za reku neka bude Psenicni griz a za stajacu vodu neka bude skuplja var (megablend red) jeftinije Plazma mlevena:)

 

Liver puder i glm po mom misljenju su obavezni u mamcima tipa(voce,krem voce,krem) u mesnim ne toliko jeru u ribljim brasnima ima sve pogotovo ako kombinujete 3 ili vise kvalitetnih ribljih brasna...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...