Jump to content

Jezero Čonoplja


Recommended Posts

El si ozbiljan ?

Vrlo ozbiljan evo i zasto. Pecao sam 6 dana prosle nedelje,dva dana pre mog dolaska je pao saran od 24 i nesto dve nedelje ranije su pala dva preko 20,treci dan mog boravka Ivan iz Conoplje (pecali smo zajedno) digo sarana 20,260(nisam bas siguran u gram). Dan kasnije ja sam imao kidanje( debil zaklipsao najlon sekund pre runa) i zadnju noc sam imao sarana 21,400kg.To je meni dovoljna potvrda da tamo pliva dosta sarana 20+

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest kristijansombor

lepo lepo...

Gorance treba da ti stave sliku pored one table od jezera :)

Goran nam je postao pravi Headhunter ;) Lepo, lepo nema sta!!!

Link to comment
Share on other sites

Kampanja u trajanju od 6 dana,mnogo markiranja,mnogo taktiziranja,Najveci problem je bio kako zadrzati hranu na hranilistu duze od 2 sata od milionske napasti zvane Cverglan,Prva moja riba lep divljak 7,5kg jak kao zver. Prva ozbiljnija riba dolazi kod Ivana negde oko ponoci golac 20,460kg

gallery_1283_11_1336992.jpg.

Vreme previse mirno za moj ukus(skoro bez daska vetra),menjao tri spota trazeci ribu i na kraju se isplatilo. Prva noc posle menjanja spota gubim veliku ribu na jos vecu MOJU glupost ( zbog klipsovanja najlona 5 sekundi pre runa,posle kratke i jake borbe nisam se snasao da otkacim najlon sa klipse i puca predvez,ja u ocaju cekam ga 4 dana i izgubim ga na totalnu glupost).Sledeci zabacaj isti stap sat kasnije run,posle lepe borbe na podmetacu lep ljuskas 15.500kg

gallery_1283_11_1289042.jpg

posle toga je Niko imao seriju od 5-6 lepih riba ( nema trenutno slike postavicu kasnije). Zadnja noc na vodi,ostajem sam i odlucujem da nahranim sa svim sto mi je ostalo.Kako su udarni termini su bili od 22 do ponoci i pred jutro posle ponoci prezabacujem i odlazim u sator. Navijam sat u 6 da pocnem sa pakovanjem i idem na spavanje,ali nelezi vraze pocinje jurnjava sa poljskim misevima do 3 ujutru,ponovo prezabcivanje i odustajem od borbe sa misevima (umor cini svoje)pravim spot za miseve 15m od satora i idem da spavam. Oko 5 u bunilu cujem signalizator koji vristi kao lud ( i ko zna koliko dugo) nekako dolazim k sebi i istrcavam napolje,riba jaka ali osecam da je izvukao jako puno najlona posle nekih dvadesetak min na povrsinu izlazi lep golac,zovem cuvara vaga kaze 21,400. Pakovanje moze da pocne :)

gallery_1283_11_245619.jpg

gallery_1283_11_2180504.jpg

gallery_1283_11_1651566.jpg

Pozdrav i vidimo se dogodine(nadam se)

gallery_1283_11_1054911.jpg

 

P.S Evo i Nikove serije ulova

gallery_1283_11_410485.jpg

gallery_1283_11_151320.jpg

gallery_1283_11_738212.jpg

 

Za kilaze nisam siguran to ce bolje Niko da napise.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Beretic

Mislim da su kilaze 9, 6, 13, ali to nije vazno, ono sto je vazno je da smo proveli nekoliko dana u druzenju, pecanju i dobrom raspolozenju, koje je na zalost pomutio jedan nemio dogadjaj kobnog cetvrtog dana Goranove kampanje. Negde u po noci kad smo prezabacili stapove,sve pripremili i spremali se na spavanje, na jednom od Goranovih signalizatora se cuo bip, pa za njim jos dva, tri bipa. Svi smo pomislili, evo ga opet terpan. Ja sam jos rekao Danijelu (Deni90 je pecao sa nama), pazi sad kad mu odvuce stap u vodu! Goran je onako ljut, odbrusio, obracajuci se direktno terpanu,Ma p... k.... ,i uzima stap u ruke. Meni i Danijelu se nesto oduzilo njegovo cackanje oko masinice ,jer nismo znali da stavlja najlon na lajn klip, sve u nameri da sledeci zabacaj u mrkloj noci bude sto precizniji na hraniliste. Tada primecuje da na drugom kraju nije terpan ,nego riba, i to velika. Goran drzi stap u kifli, ono par namotaja na spulni posle klipovanja nezadrzivo silazi sa masinice, najlon se isteze ,Goran tetura prema vodi, vrh stapa pravi poslednji naklon prema povrsini vode...i odjednom od kifle postade prav ko trska. Munje i gromovi...iz vedrog neba, Goran je neutesan, oce da lomi klipove na masinicama, stap nalazimo na zemlji, prokleti klip je pokvario dane, nedelje, a mozda i mesece planiranja, i priprema za ovaj ribolov. Bilo je posle ulova, ali sve u senci ovog velikog koji je otisao. Da neko to od gore vidi sve, i da ga nije savladala malodusnost vidimo na ovim fotograijama , posebno ovog velikog, koji je ulovljen na samom kraj pecanja. Sve u svemu, jedno lepo pecanje, i super druzenje, jedino mi je zao sto zbog skole nisam imao vise vremena. Gorane, ne sekiraj se, ceka nas on na prolece ,jos veci i lepsi.

p.s. Danijele, ako nadjes vremena postavi svoje slike.

Link to comment
Share on other sites

Jezero se nalazi u blizini Sombora ( mesto Conoplja),vazi jedinstvena dozvola (C&R)doplacuje se kamp 200 din po osobi za 24h. Imas 6oom lepo uredjene obale,posisana trava,uredjeni drvoredi,bez jednog papirica ili pvc flase. ma ljudi odrzavaju extra i zato mislim da je tih 200 din opravdano 100%. Ako nemas jedinstvenu dozvolu mozes i na dnevnu (400 din 12h). Voda koju sigurno treba posetiti i sa ozbiljnim pristupom neces zazaliti!
Link to comment
Share on other sites

Napokon sam se vratio iz Novog Sada, nisam imao internet :angry:

Slike su sa dva kampovanja. Prvo kampovanje je trajalo 4 noci, ulovljena su dva sarana od 5.8 i 10.78kg. Zbog malih udica sam izgubio nekoliko riba :( terpana je bilo u nenormalnim kolicinama.

Drugo kampovanje je trajalo 3 noci, pored toga sto sam se smrzao upecao sam i nekoliko lepih sarana. Najveci saran je bio 17.300kg, moj licni rekord. Terpana boile uopste nisu dirali kao da ih ni nije bilo u jezeru.

Pored pecanja bilo je i jako lepo druzenje, upoznao sam fantasticne ljude: Gorana, Ivana i Niku.

Evo i slike:

10.78kg

gallery_1451_27_14227.jpg

13.1kg

gallery_1451_27_10246.jpg

16.84kg

gallery_1451_27_11582.jpg

17.3kg

gallery_1451_27_68862.jpg

13.65kg

gallery_1451_27_41297.jpg

poz

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...