Jump to content

Jezero Čonoplja


Recommended Posts

  • 6 months later...
Konačan bilans 21 udarac 18 riba izvađenih od toga jedan amur ostalo šarani. Najveći 22,400 zatim 18,200 16,500 15,400 ostale ribe su do 10 kg. Slike i snimci su kod Gorana , kad bude imao vremena dopuniċe temu.
Link to comment
Share on other sites

Da kazem koju i o ovoj kampanji,dopunicu kolegu Dcarp do kraja smo imali 24 udarca ,21 realizovan. Do kraja pecanja ja sam imao jos dva manja sarana do 5 kg i jednog lepog Amura 12-13kg ( nisam ga merio). Za Conoplju kratka kampanja 74h,dosao u Petak oko 16-17 do tri ujutru ni bip,u tri na srednjem se okacio gosn cvergan ustajem prezabacujem taman krecem u krevet kad desni stap kratak bip i nista,dolazim do stapa opet bip ( otpusta par cm) i tako dva puta pri sledecem podizanju udaram kontru misleci da se i tu okacio cverko ali pocinje zurka. Riba je brzo usla u neku prepreku sedam u camac i idem za najlonom posto sam vezao shock od 1mm lako sam ocupao mali busen trske prepun skoljki i uspeo da oslobodim ribu,e onda je pocela prava zurka. Ribu sam prihvatio u meredov nekih 150m dalje od mesta gde je udarila,odmah se videlo da je 20+. Da neduzim riba je kada je svanulo izvagana uz prisustvo dva cuvara i dva ribolovca na 22,460kg. Oko 10h mi se pridruzuje i kolega Dejan ( Dcarp) sa sinom Borisom mojim starim drugom,ribe su se redjale ali kako je vreme odmicalo sve su bili sitniji i sitniji 18,200 16,500  15,400... i zadnji je bio pomenuti Amur. Divno pecanje uz dobro drustvo,ovim putem se i zahvaljujem Borisu i Dejanu na druzenju i pomoci. Dadu najboljem coveku u Conoplji za dopunu spod mixa koji nam je bio u deficitu. evo i par slika 

22,460

31060848_2133263550047477_1652808331_o_1

 

18,200

30917656_1956452401096758_1714975104_o.j

 

 

16,500

 

30944306_1957836540958344_136639656_o.jp

 

 

15,400

 

31466713_2017644021786307_39809034904267

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Boris i ja smo takođe uživali i naučili mnogo toga. Spavanja nije bilo duže od sat vremena,ribe su skoro na 45-50 minuta uzimale mamac. Boris je oduševljen ulovima i svojim drugarom Goranom,meredirao je većinu riba uključujući i one velike. Uveče kad zaspi uglavnom prespava i ne čuje noću signalizatore a na ovoj kampanji je jednako ustajao sa nama za svaki ran. Još da dodamo i to da su sve ribe vraćene žive i bez oštećenja.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Billy, opisi nam malo i taktiku..

Svaka cast za ulove!

Hvala.

Taktika je sledeca,jako je bitno da ujutru krenes sa Plumom,to je mozda najbitnije,onda prelazis na neko meso i uz dosta spoda hocu reci Jecma! :rofl:  :rofl:  :rofl:

Salu na stranu nema neke taktike,klasicno pecanje nagazio ribu i cao,dosta hrane koje ja nisam ni imao ali Boze moj i ovako je bilo van mojih ocekivanja! A da obavezno kontaktirajte Srkijana za crvenu boilu,jede tu njegovu boJlu opasno.

Link to comment
Share on other sites

Svaka cast. Da je vise ovakvih izvestaja bilo bi mnogo bolje.. sta mislis,posto vidim da kazes da si bio u deficitu sa spodom,da nije Taj isti spod uticao na to da ti se smanji prosek u kilazi ribe? Dobro svi znamo da cverglan je tamo glavni,mozda si samo trebao izbaciti malo tog spoda,sitnog,a ostaviti samo tiger i stari?
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Svaka cast. Da je vise ovakvih izvestaja bilo bi mnogo bolje.. sta mislis,posto vidim da kazes da si bio u deficitu sa spodom,da nije Taj isti spod uticao na to da ti se smanji prosek u kilazi ribe? Dobro svi znamo da cverglan je tamo glavni,mozda si samo trebao izbaciti malo tog spoda,sitnog,a ostaviti samo tiger i stari?

Sitnog spoda i secerca ja nisam imao mnogo 4-5kg i to je prozdrala bela i cverglo tako da od tog sitnijeg spoda nije mnogo docekalo sarana. Pod spodom sam mislio sve ukupno i sitan i stari qqruz i tajger.Moje misljenje je da nisam zadrzao tu krupnu ribu na hranilistu,malo sam rasplinio hranu na vise hranilista i to je bilo ne moguce odrzati. Amur je bio aktivan sto se vidi po mladoj trsci koju prelomim uvece u vodu i ujutru je pojedena,i to na par metara od hranilista.imali smo i dva upecana. Sve velike ribe sem amura su upecane u prvih 30h pecanja.Da sam imao vise hrane verujem da bi jos bolje prosao ali i ovako sam prezadovoljan Sve je to neko moje misljenje...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sitan spod + šećerac su pomogli da se nahrani terpan tako da je boila radila posao bez prezabacivanja između uhvaćenih riba. Amuru se ne može nadavati kad se digne i krene da jede. Nedostajalo je spoda a bilo ga je dosta,riba se aktivno hranila i pojela je sve ili razvukla okolo.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Evo i ja da podnesem izvestaj ????, bio na jezeru pre desetak dana od 21.-25. maja, na mestu gde je nekad bila lovacka čeka. Prva dva dana mi je pravio drustvo Dragan(Redzo), i nazalost nismo imali nista, odnosno imao je on jedan potez ali je riba usla u neko tesko granje i znate vec ishod... saran nije bio preterano aktivan, pritisak visok, cas kisa, cas sunce, ali zato terpan(cverglan) je masakrirao boile! Tek trecu noc posle oluje u pola 2 uspevam da izvadim lepog sarana divljaka 13kg, dobijam ga 40-50m van hranilista, u plicaku na 70-80cm dubine i na Djurinu boilu (hvala Djuka legendo ????)! Inace mislim da sam zeznuo sa svojim boilama, nisu bile dovoljno tvrde, bukvalno za pola sata je nije bilo na dlaci! Cetvrta i poslednja noc, oko 3h imam kidanje, mislim da je bila veca riba ali tu je krs i lom na dnu tako da... Odma zatim jedan saran 6kg, opet u plicaku van hranilista, u 6 ujutru amur 13kg i odma posle njega na istom mestu jos jedan amur 11+kg, sve na tajger! Zahvaljujem se i Goranu(Billy-u) sto je uskocio upomoc i dopunio mi tigrov orah ????, Sve u svemu zadovoljan na kraju, 3 ribe preko 10 kg, nije lose ????...
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...