Jump to content

cvorovi za snag i shock leader


Recommended Posts

Dupli griner mi se u dosadashnjem testiranju pokazao kao najpouzdaniji.

Po nekim podacima trpi cak 95% nosivosti glavnog najlona. Cvor je malih dimenzija,

pogotovu ako se spaja najlon sa strunom kao shok liderom, tako da ne smeta pri radu.

Link to comment
Share on other sites

I taj specijal da probam ,nijedan ali nijedan cvor mi nije bio siguran da vezem konac za strunu.Uvek posle zatezanja se desava da konac (u ovom slucaju hypron) presece strunu,a nisam ni uspeo mnogo deblji i da kazem hrapaviji pelzer rope da uspesno vezem za strunu nekim cvorom koji mi ne bi smetao pri zabacivanju ili pri primotavanju ribe...isto je i sa velvet,jedino nisam probao neki kryston...
Link to comment
Share on other sites

Moj predlog ti je da specijal koristis kada spajas dva najlona jer u tom slucaju pouzdaniji od duplog grinera. Dupli griner koristi za spajanje strune sa najlonom. Mozda neko ima drugacija iskustva, ali meni se ovo pokazalo kao dobra kombinacija
Link to comment
Share on other sites

I taj specijal da probam ,nijedan ali nijedan cvor mi nije bio siguran da vezem konac za strunu.Uvek posle zatezanja se desava da konac (u ovom slucaju hypron) presece strunu,a nisam ni uspeo mnogo deblji i da kazem hrapaviji pelzer rope da uspesno vezem za strunu nekim cvorom koji mi ne bi smetao pri zabacivanju ili pri primotavanju ribe...isto je i sa velvet,jedino nisam probao neki kryston...

 

http://www.postimage.org/Pq760nr.jpg

Probaj Mahin cvor.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 4 months later...
  • 1 year later...
  • 2 weeks later...
Ja glasam za chvor 10-5 ili ti chvor sa Ikine slike.Njega koristim ked vezujem osnovni najlon za Kristonite.Tvrdim argumentovano da je pouzdan,a extra stvar je u detalju tj.-chvorovi se nalaze sa zadnje strane,tako da kad prolazi kroz karike prilikom izbachaja,ne zapinje.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...