Jump to content

TAKTIKA PRE TAKMICENJA


Recommended Posts

Posto nakon zavrsetka takmicenja, svi sve znaju ,da vidimo kakva su razmislanja pred takmicenje.

 

Svaki takmicar priprema u glavi taktiku pre odlaska ,ajde da ljudi koji su raspolezeni iznesu neku svoju planiranu taktiku za predstojeca takmicenja.Kako bi smo pomogli manje iskusnim kolegama.

 

Ima u ,,Najavi Takmicenja,, nekoliko koja ca se odrzati narednog vikenda pa bi zamolio ucesnike da nam otkriju barem deo planirane taktike.

Naravno moze i za neka koja jos nisu objavljena u ,,Najavi Takmicenja,,pa cemo ih najaviti.

Link to comment
Share on other sites

Evo moje taktike za Peskaru 27.03.2009

Pravim Tuti Fruti ,Jagodu i Bananu i to po kilo dva uglavnom za PVA i udicu.

Ponecu desetak kila spod mikisa i par kg peleta CSL.

Posto je verovatno dobar deo ribe jos uvek u dubini planiram da hranim dve tacke.

Jednu u dubini a jednu plice pa gde se javi tu isforsirati.

Verovatno je riba jos uvek neaktivna i slabije reaguje na hranu,pa bi zato pravio neutralna hranilista ,sa tek po kojom boilom .

Sa par secenih u PVA cackati sta ce da uzima pa onda tu boilu malo pojacati na hranilistu.

Eto to je za sada moja taktika...i naravno na vod ce se korigovati u zavisnosti od situacije.

 

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Peskara je takva voda ,pogotovo u rano prolece a vrlo cesto uzima kukuruz tako da ti kolicina boila nista nevredi vec na protiv.Recimo prosle godine je uglavnom jeo kukuruz,i tek po neki put proradi na boilu.Naravno ima voda koje iziskuju i po 30kg boili za 48h ali ne Peskara.A neverujem da na bilo kojoj vodi u ovo doba godine riba tako ulazi u boilu da treba bacati vecu kolicinu.Mada bi voleo da cujem i drugacija razmisljanja.

Meni nije nikakav problem da objasnim svoje rezone i iskustva. Ali ova tema je otvorena da ljudi napisu svoja razmisljanj pre odlaska na neko takmicenje.A naravno da bi razmisljanja mogla veoma da se razlikuju.

 

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

tesko je o tome govoriti,svaka voda je prica za sebe kao i vreme kad se peca.

ja je uglavnom pravim u trnutku kad vidim ko mi je sa strane i prekoputa.

Nemam bas neka iskustva ali eto barem nesto od mene

Link to comment
Share on other sites

Najbolja taktika pre takmicenja je dobro se odmoriti...pravljene boila,kuvanje kukuruza, konoplje, partikli, vezivanje sistema, pakovanje ne ostavljajte za poslednji dan nego rasporedite u nekoliko dana. Napravite plan na papiru sta koji dan treba da se uradi da vam ne padne sve u noc pred pocetak takmicenja.
Link to comment
Share on other sites

Najbolja taktika pre takmicenja je dobro se odmoriti...pravljene boila,kuvanje kukuruza, konoplje, partikli, vezivanje sistema, pakovanje ne ostavljajte za poslednji dan nego rasporedite u nekoliko dana. Napravite plan na papiru sta koji dan treba da se uradi da vam ne padne sve u noc pred pocetak takmicenja.

 

Zaboravio si da kažeš :

I, povedi Stevu :lol:

Link to comment
Share on other sites

Vidim da je taktika tabu tema gotovo koliko i recepti najlovnijih boili-a!!!

Kako je riba vec pocela da jede vise nema mesta za price o hladnoj vodi i sl. kod mene je taktika gotovo uvek ista, pocinje se sa obilnijim hranjenjem jakim partikl-mixom sa dosta seckanih boili, mix uvek prelivenim sa nekim od atraktora, najcesce Melegovim match atraktorom u vecoj kolicini 1/2 l na par kg mixa. Naravno, pre svega opredelim se za minimum dva spota i hranim ih sire. Kako se situacija zahuktava tako i taktiku prilagodjavam uslovima, narocito u zavisnosti od neposredne konkurencije, pa se desi kao zadnji put na Pelagicevu da hranimo i to zestoko, mesto gde ribu nismo ni imali, ali smo zato komsije ustopali sasvim korektno, a da situacija bude smesnija posle 30-tak sati i to mesto je proradilo sa par riba. Zastupnik sam teorije, MNOGO i KVALITETNO!!!! :ugeek:

Link to comment
Share on other sites

Kod nas je taktika ovakva,ČIM ČIM VIŠE,TIM TIM BOLJE :D

Što znači kad krene hranjenje ako je to npr. od 12 h do 19 h. ne staje se doj ne zasviraju.Naravno saznala sam da natjecanja u Srbiji i ona u Hrvatskoj nisu ista pa zato ovo govorim za ona takmičenja na kojima se upotrebljava raketa.

Znači puno partikla,kugli i boili.

Mi u prosjeku imamo po jednom natjecanju tri faktorice partikla,dve faktorice kukuruza,30 kg brašnaste hrane,

30 kg peleta i oko 40 kg boili.

Opet napominjem da svako takmičenje nije isto.

Tako se pokazalo najučinkovitije.

Ne moram napominjati da se prati voda i gdje je riba.

Link to comment
Share on other sites

Dosta hrane bacate ..... mozda je to, ok za leto kad je riba aktivna i verovatno je na tim vodama tako davalo dobar rezultat kod nas se ne hrani bas toliko a pogotovo ne sed u prolece,Ali ko sme moze da proba mozda i upali negde.... :idea: pa bude :D :D :D :D
Link to comment
Share on other sites

Moja taktika za ovo doba godine je kvalitet na prvom mestu ,ne mnogo partikla vec precizno i sa PVA svaki zabacaj vockaste arome i sve malo pojacano uz obavezno dipovanje mamaca.

Uglavnom ne na ciste arome vic kombinacije....vise njih.

 

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Kod nas nije uopće bilo bitno jel to ljeto, proljeće ili neko drugo godišnje doba.Kod nas svi puno hrane jel ako ti nećeš hraniti ovi sa strane će te zatvoriti i onda se možeš je...

Znam da je kod vas drugačije ali vjeruj mi da je ovo provjerena metoda i daje odlične rezultate :D

Link to comment
Share on other sites

Tamara nebih se slozio sa tobom,u Borci su komsije bacile jedno pet puta vise hrane od nas neka malo dalaj mesta i deset puta vise i nisu bolje prosli.

uzeo sam konkretan primer,ali sam takodje siguran da sto vise to bolje nije ni malo dobra taktika posebno kad je boks do boksa.

Link to comment
Share on other sites

Kod nas nije uopće bilo bitno jel to ljeto, proljeće ili neko drugo godišnje doba.Kod nas svi puno hrane jel ako ti nećeš hraniti ovi sa strane će te zatvoriti i onda se možeš je...

Znam da je kod vas drugačije ali vjeruj mi da je ovo provjerena metoda i daje odlične rezultate :D

 

S ovim se nikako ne bi slozio, ne postoji taktika koja uvijek daje odlicne rezultate. Pri niskim temperaturama s ovim pristupom mozes zatvoriti jedino samog sebe :lol: .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...