Jump to content

TAKTIKA PRE TAKMICENJA


Recommended Posts

Da sam trgovac hranom i mamcima savetovao bih vam da se sto vise zgusnete na nekom malom ribnjaku prepunom sarana i da hranite po sistemu "sto vise, to bolje". Uopste me ne bi zanimalo koliko ste ribe upecali i vratili, to je potpuno nebitna stvar, bitno je koliko ste para utukli u zadovoljavanju vasih takmicarskih ambicija.

 

Al, posto nisam trgovac, moj drugarski savet je da ponekad, onako izmedju takmicenja, odete na neku reku, negde u divljinu, gde nema nigde nikog, pa da tamo pocnete ozbiljno da razmisljate o temi kao sto je taktika u saranskom ribolovu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije isto taktika u saranskom ribolovu i taktika pre takmicenja u saranskom ribolovu....a i ne pise se isto! a i tema je jasna....

 

Nije bas jednostavno na takmicenju ostvariti neki uspeh...to je ribnjak sa izbodenom ribom, cak mnogo puta vise nego na divljoj vodi, ribnjak gde ce svako uloviti po nesto, cak i bez prihrane,a pobedice onaj koji ume da napravi boilu (moze i neko drugi da mu napravi ili da kupi), ko ume da odrzi ribu na mestu, ko ume da namontira sistem i da izbalansira pribor da od 10 riba ulovi bar 7 (da mu ne spadne, da je prihvati meredovom sam), ko hoce i zeli i moze da radi kao konj 48h.....a za sve to je potrebna neka taktika...sve u svemu ko ume i ima uslove (novac i jos ponesto) pobedi...ne vrede svi novci ovoga sveta ako ne zna sta treba da kupi za dobre boile ( i nisu sve dobre svuda) i ne vrede najbolje boile ako neko ne zna sta treba da radi sa njima i koliko mu treba...za sve je potrebno iskustvo pa i za to...ja ne bih potcenjivao dobre takmicare,a ni dobre sarandzije sa divljih voda...

 

Ovi prvi ne moraju da budu dobri na divljim vodama, a ovi drugi lako mogu da budu jaka konkurencija ovim prvim....hvala na strpljenju ko je ovo procitao!

Link to comment
Share on other sites

Naravno da ne treba podcenjivati dobre takmicare, ali ne treba podcenjivati ni lose...Kad je lov sarana u pitanju, bez obzira u divljini ili na komercijali, nista tu nije prosto i jednostavno, za bolje rezultate treba truda i znanja, definitivno...

Mozda bi svi sarandzije prvo morali da prodju "osnovnu skolu", da odu malo na divlje reke il jezera i tamo nauce neke elementarne stvari o prirodi, vodi, ihtilogiji, da osete tu "nepodnosljivu lakocu" pecanja sarana, njegove navike, njegovu nepredvidljivu prirodu, ishranu u prirodnim uslovima, mrest, uticaje raznih hidrometeorloskih faktora...pa da tek onda pocnu da razmisljaju o finesama kao sto je "taktika".

Cenim one koji su prosli tu skolu, pa tek onda se ponekad zapute na takmicenje iz neke radoznalosti ili zelje za takmicenjem, kao nekim novim izazovima. Oni tacno znaju sta rade i tacno znaju razliku izmedju pecanja sarana na divljim vodama i pecanja na komercijalama.

Nazalost, ima i onih koji misle da je lov sarana izmisljen na komercijalniom vodama i da tu pocinju i zavrsavaju sve price o saranskim priborima, mamcima, taktikama...

O kakvoj taktici pre takmicenja moze da se prica, kad tvoji susedi na nekoliko metara, sa leve i desne strane, tovare neke svoje tajnovite mamce i prihrane i na taj nacin sludjuju sarane i sve njihove receptore i ukusa i mirisa? I sad ce saran kao redom omirisati i probati sve te kvalitetne boile, pa ce uzeti one koje mu se svidjaju, a ignorisati one koje mu se ne svidjaju. To mi zvuci malo neverovatno. Pre ce biti da ce pobednika odluciti sticaj raznoraznih okolnosti, a najcesce sreca ili nesreca da l ces izvuci dobro ili lose mesto.

Link to comment
Share on other sites

Koliko god se slagao sa tobom, ipak mislim da "osnovna skola" ribolova ne pocinje sa pecanjem sarana na divljim vodama! Ona pocinje sa pecanjem kedera, pa potom babuski, crvenperki pa tako redom... Tako i samo tako se uce osnove, pre svega ponasanja i razmisljanja, a potom i delovanja!!!A pecanje sarana na divljim vodama mu vise dodje kao fakultet!!! Isto kao i u stvarnom zivotu i obrazovanju, neki zavrse samo osnovnu, neki srednju skolu, odredjeni procenat ode na fakultet! Ali ne zavrse svi fakultet koji ga upisu, pa tako ni u ribolovu!!! Nije svako ko peca sarana na divljim vodama majstor i pravi znalac, neki do diplome nece stici nikada!!!

A opet, sa druge strane imas ljude koji idu linijom manjeg otpora i upisuju privatne fakultete ( koje nije zavrsio samo onaj ko nije upisao!!!)!

Eto zanimljivog zakljucka, a poredjenja izvuci sam! :think:

p.s. naravno ne mislim na ljude koji se takmice nego na one koji slobodna pecanja pecaju iskljucivo na komercijalnim vodama!!!

p.s.2 mislim da bi ovi postovi trebali biti prebaceni u neku drugu temu

Link to comment
Share on other sites

Samo da napravim jednu paralelu, bilo da je komercijalna ili divlja voda u pitanju ( u nastavku teksta-voda ), sto se tice takmicenja i rekreativnog ili "obicnog" ribolova, kako ga mnogi zovu . Nije isto kada sedite sami na vodi ili ima nekoga oko vas koji takodje zeli da uhvati ribu. Kada se pobacaju raznorazne hrane i arome, tj. spodovi, prirodni nagon ribe je da pobegne od tih mirisa i pljeskanja po vodi ( znamo da se na komercijalama riba skuplja bas na to ) ali na otvorenoj vodi joj smeta. Ko uspe da sto pre vrati ili zadrzi ribu na hranjenom mestu bice dobar i u plasmanu. Kod slobodnog pecanja ipak ima vise komotiteta ( da me ne shvate pogresno slobodni pecarosi ciji sam i sam pobornik ). Takmicenja kostaju ko sam djavo i nije dovoljno uloziti samo pare da bi se pobedilo. U slobodnom ribolovu se sa MNOGO manje para prave dobri rezultati. Zato takmicarima skidam kapu na ulozenom trudu i novcu.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 4 weeks later...

posto ste zapostavili temu hajde da je pokrenemo.gotovo je sigurno da nijedan takmicar (koje znam)neide na takmicenje bez spremljene taktike.moje iskustvo u ovih par godina kaze da je to jedna od najbitnijih stvari.Taktika za Debeljacu, Krnjacu, Ub,Backi Jarak itd zasigurno nije ista.Probao sam i rezultati se vide (katastrofalni).U zadnjih par takmicenja ozbiljnije sam obratio paznju na pripremu taktike sto podrazumeva porucavanje pozicija na jezeru, skupljanje podataka o iskustvima drugih,pracenju svega sto se desavalo u predhodnim takmicenjima cak i godinu i dve unazad.Zakljucak je sledeci; Ako nisi siguran 95% posto u ono sto si spremio za takmicenje (spod,boile .....)ne mozes imati ni neku taktiku.

Na jednom proslom takmicenju spremio sam taktiku, kad je takmicenje pocelo promenio sam je jer nisam verovao u nju.nisam napravio neki rezultat i kad sam video da nemogu uci u plasman vratio sam se na prvobitnu zamisao.

 

promenio sam nacin hranjenja

doradio spod na licu mesta

promenio mesto hranjenja

 

na kraju se ispostavilo da sam sa tom taktikom za dva sata upecao vise riba nego za 40h 18-22

u sledecim takmicenjima rezultat je bio sve bolji

u svemu tome naravno pomogao mi je prijatelj da dobijem samopouzdanje i da ispostujem ono sto sam zamislio.

 

za naredno takmicenje taktika je sledeca.dobar spod, dve vrste boila,jedno hraniliste.prvi dan raketa i kobra do samog zvizduka bez prestanka, nocu pva samo sa boilama,ujutru od pocetka hranjenja konstantno hranjenje u malim kolicinama.stapovi 4kom u hrani i oko nje sa istom boilom,dva stapa lutalice sa drugom boilom i kukuruzom.od razvoja situacije zavisi koji mamac ce se koristiti a spod i mesto hranjenja se ne menja.eto od mene toliko

Link to comment
Share on other sites

ja mislim mada me niko ne pita 8-) ali da kazem

samim dolaskom na parking jezera i gledanjem ka svom mestu vec si poceo da taktiziras ...

sad da li je taktika opsirna ili samo se bazira na hranjenje tvoga mesta o pecanjem oko hrane i u hrani i ne mareci na komsije u pogledu toga da imas vise ribe nego jednostavno da uzivas do ekstremni strategija beleski i ostalo

ZNACI REZIME SVE JE TAKTIKA :animals-fishblue:

Link to comment
Share on other sites

tako je sve je taktika, i mislim da je svako mora imati kako u takmicarskom tako i u slobodnom pecanju.nego uzgred moram da te pitam(debeli sremac) imas neki nadimak po kom mozemo da te oslovljavamo s obzirom da nisi pustio brkove :D :D :D
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Za pocetak pre po malo.al kvalitetno,pa ga bockas dok ne uleti saran.gif,sve zavisi od mesta,ko peca pored i naravno i vreme se uzima u obzir od spoda secerac i malo peleta uglavnom na bazi csl-a,bez jakih boili ili neko meso seceno vocem i cisto voce druga boila,bez preterivanja sa uljima i mixevima sa zivotinjskim primesama i ribljih,manje boile,sitnija udica mixevi rastresitiji ma bazi pticije hrane i alkoholnih aroma,radi boljeg pustanja,ili meso moze za noc boila,sve u svemu na vodu pa eksperimentisanje :D
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...