Jump to content

pecanje u travi


JaneMk

Recommended Posts

Fino,fino...i jako dobro doslo posto se ove godine spremam loviti na jednoj jako zatravljenoj vodi..pa su sve inormacije dobro dosle..

 

Ako je netko vec imao nekih iskustava vezanih uz ribolov u travi...ali ovdje mislim stvarno jako gustoj travi..recimo da je 85 % povrsine vode zatravljeno,..a ostalo je pod trskom :D..i nije dozvoljena upotreba camaca,,, :shock:

 

Evo pa ako imate kakve trikove slobodno ih iznesite..ja se ne budem ljutio..

Link to comment
Share on other sites

Cuo sam pricu o lid koru i olovu ispricao mi kiza i mogu ti reci da je ekstra sistem jes malo skup ali sta da se radi nista nije savrseno.

 

 

Ma nista od toga...mozda za neku vodu koja je "ligth" sto se tice trave..ali ovdje gdje ja mislim..0 bodova... Mislim da ce mi jedino rjesnje biti..ulazak u vodu i deri grabljama :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Olovo zakaci sa pva koncem tako da kad ga plasira ono otpada a lid kor drzi sistem na mestu.

To cu da probam u panjevima samo bez olova lid kor je dovoljno tezak da spustim sistem posto pecam pod nogama.

Link to comment
Share on other sites

Ova taktika bas odgovara Sirku i Bojanu :D

 

Probaj sa mojim sistemom.....

Na mestu gde treba da bude olovo ,pricvrstis obicnu gunicu za zatvaranje tegle od pekmeza.

Ja je obicno provucem kroz virblu i kao omcu pricvrstim.

Odgovarajuci kamen obmotas sa gumicom i on ti sluzi umesto olova.

Ukoliko kamen zapne u travu ili neki krs ispasce i oslobodice sistem.

Link to comment
Share on other sites

Pa iskreno mene vise muci prezentacija mamca u toj travi..nego samo olovo...posto cu za olovo naci neko rjesnje..vec imam neke ideje..

 

Ali me pati koji sistem je najbolje koristiti za travu?mislim u tom smislu da mamac bude pravilno plasiran.... ja si nekako mozgam da bi najbolje bile neke pop-up prezentacija... samo me muci sto se trava proteze iz dna pa sve do povrsine vode...a dubine gdje bih htio loviti su do 2M!

Link to comment
Share on other sites

.....prezentaciju je Jane dosta dobro opisao i to je ono sto bi ti i ja preporucio.

Ja bi ti jos jedan trik predlozio da probas. Prdvez od metar pa cak i metar ipo moras da ispitaskoji daje ribu,naravno popaps i smoki obavezno.Predvez isavijas na 10cm i vezes pva koncem ,da bi mogao da zabacis i da nakon otapanja konca popaps lagano podje gore putem, kojim je olovo napravilo prolaz kroz treavu.

Imas praskaste hrane koja se krece gore dole (SOLAR up and down) pa spakujes u pva.Ova prezentacija radi u travi provereno samo moras da pronadjes duzinu predveza ,jar se saran u travi hrani najcesce skoljkicana i racicima koji su u samoj travi a ne na dnu.

Link to comment
Share on other sites

Sve je to lepo samo me brine ugao ubadnja udice. Ono sto se meni pokazalo kao veoma dobro u ovakvim situacijama

jeste veoma dobro izbalansiran bojla u odnosu da ce mo na udicu kod sam kontre vezati koncem za zube malo

olovce tako da u svkaom polozaju udica bude okrenuta na dole u odnosu na bojlu koju mozemo vizati i sistemom 360.

Link to comment
Share on other sites

pa zato sam ti i pisao zig rig mozesh na pola metra na metar na metar ipo

 

Ovaj sistem super izgleda u teoriji, ali u praksi je nešto sasvim drugo. Lovio sam nekoliko godina na jako zatravljenom jezeru (80% jezera je trava) te na još nekolioko sličnih vida i mislim da mogu na prste jedne ruke nabrojat koliko sam riba na njega ulovio, a mislim da sam ga relativno često koristio. To je sistem koji po meni samo u izvarednim situacijama može donjeti koju ribu više.

Link to comment
Share on other sites

pa zato sam ti i pisao zig rig mozesh na pola metra na metar na metar ipo

 

Ovaj sistem super izgleda u teoriji, ali u praksi je nešto sasvim drugo. Lovio sam nekoliko godina na jako zatravljenom jezeru (80% jezera je trava) te na još nekolioko sličnih vida i mislim da mogu na prste jedne ruke nabrojat koliko sam riba na njega ulovio, a mislim da sam ga relativno često koristio. To je sistem koji po meni samo u izvarednim situacijama može donjeti koju ribu više.

 

 

hmm... Pa imas li mozda onda kakav drugi savjet ? Kako si ti izlazio na kraju sa tolikom travom ??

Link to comment
Share on other sites

pa zato sam ti i pisao zig rig mozesh na pola metra na metar na metar ipo

 

Ovaj sistem super izgleda u teoriji, ali u praksi je nešto sasvim drugo. Lovio sam nekoliko godina na jako zatravljenom jezeru (80% jezera je trava) te na još nekolioko sličnih vida i mislim da mogu na prste jedne ruke nabrojat koliko sam riba na njega ulovio, a mislim da sam ga relativno često koristio. To je sistem koji po meni samo u izvarednim situacijama može donjeti koju ribu više.

 

 

hmm... Pa imas li mozda onda kakav drugi savjet ? Kako si ti izlazio na kraju sa tolikom travom ??

 

Ovisi prvo o kojoj je travi riječ. U mom slučaju se radilo o "vodenoj kugi", trava koja je visoka, tanka,ima listove kao perca, a riba se kreće i hrani u njoj. Prvo sam nekoliko dana obilato hranio pa je riba sama očistila veliki dio trave, a nakon toga sam cijeli sistem stavljao u PVA vrećicu i zabacivao.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...