Jump to content

Dužina Šok Predveza


Recommended Posts

Kolege šarandžije, i svi ostali koji se tako osećate :yahoo:  Zanima me koju dužinu šok predveza koristite...nebitno da li su u pitanju lovni ili spod štapovi. Meni je šok predvez dužina štapa i još odprilike pola metra...Vidim da neki koriste i duže, pa bil voleo da čujem šta kažu forumaši na ovu temu! :pivopija1:

Link to comment
Share on other sites

Ako je u pitanju daleko bacanje onda shock sto kraci. Kad olovo dodje do pola stapa onda da bude dva namotaja na spulni. Za stap od 3.9m to je oko 5.5m. Cilj je da cvor sto pre napusti spulnu. A ako je snag lider i divlje pecanje onda zavisi od konfiguracije terena. Prosecno oko 10m. Tako je kod mene
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kordin konusni shok fabricki je 12m

 

trabukov je 15 metara

 

ne koristi se šok predvez samo zbog zabacivanja, mnogi ga koriste zbog sigurnosti prilikom izvlačenja ribe koja najviše problema pravi kod obale. zato i stavljaju duži šok predvez

Link to comment
Share on other sites

Ja stavljam na stap od 12ft 5.5m a na 13ft 6.5m.

Otprilike nekih 3-4 namotaja na spulni kad olovo dodje u polozaj za zabacivanje.

Na Savi stavljam 15m shocka i na zadnjem pecanju ni to nije pomoglo jer sam naletio na neki greben-prelaz dubine prepun skoljki.

Od 4 uzimanja ribe samo jedna izvucena.

Reze cak i shock od upredenice 0.30mm, malo duze vremena treba ali reze.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

duzina soka mi je 8/9 m. U sustini trebalo bi krace ali imam problem sa skoljkama i pre svakog zabacivanja proverim  da li je i koliko ostecen. Tako mi se desi nekada da nekoliko puta prevezem ili skratim deo soka kod olova pa iz tog razloga ostavim malo duzi sok.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...