Jump to content

Izbor Stapova I Masina


Recommended Posts

Video sam i drzao u ruci ali nisam pecao. Nadam se da cu do kraja godine loviti sa prijateljem koji ih ima pa da cu moci tacno da ti opisem sve jer i ja ih za sebe gledam. On je odusevljen, zaljubljen, fanatizovan... a imao je covek sve moguce i nemoguce stapove, kaze da se nista ne moze porediti sa njima
Link to comment
Share on other sites

Imam Harrison aviator plus 13ft 3,5lbs i mnogo sam zadovoljan sa njima npr.

 

Postizu mnogu dobre distance a nisu motcuge

Blank se lijepo ponasa na vadjenju ribe (ima dobru akciju)

Jako dobra kontrola ribe na vecim distance

Jednostavno jako lijep osjecaj stapa u rukama

 

Masinice koristim uz njih Shimano Aero technium 12000 xtc (nemaju nikakve razlike od xtb osim da su teze oko 50-60g , a razlika u cjeni je bila kada sam ih ja kupio oko 100€ po kommt.)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Harrison slim wizard 13'' 3,5 vrh u ponudi kod njega,a prave i neprevazidjene jos uvek si video na Pavlovcima kod jednog decka iz Batajnice...masinice ...pa neka Daiwa svakako.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Recimo kombinacija štapa Daiwa infinty DF x45 13' 3,25lb sa Aerotehnium 12000 MGS.

Daiwa + Šimano, možda nije loše ,

 

Tesko ces Zoki bas daleko zabaciti sa 3.25lb (nekih 120-130m max), za taj stap za daleki izbacaj koriste mahom 3.75lb, ali je iz tog razloga brutalno krut na drilu. Izvlacio sa 3.75lb, bas nikakav osecaj pod ribom

Najbolje sto sam ja mogao da probam sa tim karakteristikama, ekstremnog zabacaja (170m+) i korektnog osecaja pod ribom je Free Spirit Hi-Sive. 

Opet, za takve daljine je nemoguce imati i ''savrsen'' osecaj na ribi

Ja bih moj glas svakako dao Free Spirit Hi-S 13ft 3.5lb za korektnu daljinu (do 150m) i ekstremnu savitljivost i preciznost

Masinice, meni Basia bilo koja, QDX ili SLD QD

Aviator nisam video uzivo, po fotkama je jos jedna kopija FS blanka kao i Century svi noviji stapovi

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...