Jump to content

Prowess Starfall


Recommended Posts

Imao sam priliku da se upoznam savise modela Prowes stapova pa i sa Starfall. Izuzetan stap za relativno nisku cenu. Ostar i precizan ali ne i pretvrd. Blank i zavrsna obrada su kao kod dosta skupljih stapova. Estetski jako dobro izgleda. Uopste o Prowess stapovima ce se tek govoriti. Kod nas su jos nepoznanica ali u Hrvatskoj su veoma cenjeni i popularni. Meni se najvise dopao uz Starfall i Blue Argon. Zaista sam odusevljen ovim stapovima iako sam bio skeptik u pocetku
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Pre svega ovi stapovi nisu bas ni toliko jeftini. Oko 130 evra im je cena a izgledaju vrhunski. Ocigledno ih nisi ni uzeo u ruke kad ih poredis sa Interland stapovima. A zapitaj se da li oni poznatiji brendovi koji imaju u ponudi bukvalno sve sto jednom sarandziji treba imaju i tolike fabrike za proizvodnju svega toga ili rade malo sa pomenutim Kinezima
Link to comment
Share on other sites

Ne poredim ih sa Interlandom, nego komentarisem sta je tamo takodje bio ''vrh''.

Tamo takodje ''svi klipuju na 170m+'' ... jos jedna budalastina. A na klipu mu se vidi i kako mu se okrenuo gornji deo na zabacaju-nisu stavljani provodnici po ''kicmi'' blanka, pa se stap ''adaptira'' na zabacaju

Slucajno znam odnos fabrickih cena u odnosu na VP, kao i VP u odnosu na MP.

Taj stap kosta ispod 15 eur max da se napravi, a to mi je komentar za cheap chinese peace of shit, pa kako god tebi izgledao. Nemam problem sa kinom, koliko sa jeftinom kinom

Link to comment
Share on other sites

Sve cene su prenapumpane ako to gledas. Koliko kosta da se napravi nick? Mnogo puta manje nego sto kosta. Delkimi itd...sve je to debelo sisanje ovaca ali tako je...Upravo zbog toga proizvodi ne tako jakog brenda kao sto je Provess, Okuma itd pruzaju najbolji odnos placeno-dobijeno onima koji nisu optereceni brendom. Opet i oni sto hoce da imaju najskuplje za svoj novac neka kupuju sta hoce...njihova stvar...ukusi i zelje su razliciti ali cinjenice su cinjenice
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jedno je odnos plaćeno-dobijeno a sasvim drugo je kvalitet

Nikad nemoze štap od 500e da bude ko onaj od 200 ili onaj od 60e

Jeste da i jedan i drugi pecaju ribu,i jedan drugi zabacaju, i jedan i drugi će da izvade ribu....

I S klasa od 120+ k e isto ima volan i gume i migavce i sedišta ko i jugo

Slažem se da je najbolje naci najbolji odnos cena-kvalitet ali ne treba porediti babe i žabe ili sto bi stručnjak rekao don’t mixed frogs and grandmothers

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa sad kako se uzme

Nemoze ni štap od 50e da bude best but kakav god da je

Naj realnija bar po meni je best but”y kupovina štap 250-350e koji vredi ko da je 500

Štap ili masinica od 50-100e nemoze nikad da bude best buy

Nego sto smo mi ovbde beda i sirotinja kojoj je luksuz da ode na more na 12rata pa onda izmislimo i tesimo sami sebe da je štap od 50e je best buy i da je extra i kako su se kinezi zajebali pa stavili 50e a mogli su 380

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne mislim da danas ako je nesto sto je dva tri puta skuplje treba da znaci i da je kvalitetnije,trebalo bi da bude ali nije bas uvek tako.Isto tako i cena njihove proizvodnja pa i krajnja cena u prodaju se u dosta slucajeva formira prema brendu.Interesuje me sta bi vi birali u nekom cenom rangu od 300 350e za tri stapa,da li neki Velocity ili Tx2,CC30 (kojih ima i jeftinije) ili imate drugi predlog.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ja bih uvek trazio neki staru seriju(bilo cega),za te pare...Ono sto traje i sto je godinama dokazano.Tesko se nalazi,u vrhunskom stanju,ali sigurno znas da je odradjeno da traje,kao recimo BBLC ili stari NG sto svi hvale,koji se i danas ceni i mnogi sa njim pecaju.Uvek bih jurio kvalitet,a ne best buy...Priblizno “realnu” cenu,sto se maloprodaje tice,za neke jake cene,mozes da dobijes kroz snizenja(zimska)za par sezona od izlaska proizvoda na trziste.Sto je opet daleko iznad cene proizvodnje.Ako se maloprodaji isplati da da nesto 30% jeftinije i ima zaradu kad bi krenuo u nazad preko veleprodaje,uvoznika,transporta...do proizvodne trake,ono sto kosta 200€ u fabrici nije vise od 50€.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Skoro sam uzeo...razmišljao i o drugim brendovima, ali se odlučio za Prowess starfall 3,9m 3,5 lb. Za sada samo reči hvale, tanak blank, lagan, oštriji štap, odličan za zabačaj...nisam imao prilike još da pecam na nekim većim daljinama, ali do sada baca gde god, bez ikakvih problema...na ribi ne previše tvrd...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...