Jump to content

TVRDENJAVA-SURČIN


Dr Raša

Recommended Posts

Ajd da napišem i ja nešto o Tvrdenjavi. Nažalost jeste devastirana voda, amur skoro i da ne postoji. Možda i ima neki ali po količini trave koja je ponovo  izdžigljala, ne verujem.  Ipak , ove godine sam u augustu mesecu pecao na Tvrdenjavi posle 4-5 godina. Na moje ogromno zadovoljstvo za posle podne i noć pecanja , imao sam jednog šarana od 3 kg i jednog od kilogram kojeg sam vratio. Imao još 2 ribe na štapu ali obe se otkačile. prva neposredno po uzimanju a druga u travi na 20 tak metara od obale.  Iz informacija koje su pouzadane poprilično , određeni broj ribolovaca se napecao ove godine na jezeru. da nisam video svojim očima ne bih verovao. Znači ribe ima ali mesta je sve manje jer je obala na većem delu ne prepoznatljiva. samo oni koji su stalno tamo i održavaju mesto i redovno hrane oni su imali lepe rezultate.

Link to comment
Share on other sites

Pretpostavljam da misliš na onaj odredjeni broj bahatih besposličara koji su uzurpirali deo obale i samoinicijativno ga proglasili ''svojim mestom'' pa svoju odluku verifikovali podizanjem kojekakvih nakarada od paleta najlona, limova osb ploča i sl. kako bi mogli tu da borave veći deo godine?

  Nema tu  'leba druže moj, bar ne u dogledno vreme i bar ne za neke normalne ljude koji rade a onda 2 - 3 puta mesrčno odvoje dan za svoj hobi

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da, mogu da se složim sa tobom da većina njih ima baš takve lokacije i da ne rade ništa drugo sem toga. Ali ipak oni su rasčitili svoja mesta, redovno hrane svoje pozicije i imaju ulova. I ja sam pecao na takvoj poziciji jer nikog nije bilo tu. tako da , ko je nama kriv što smo zaposleni  i radimo kao ludaci i nemamo toliko slobodnog vremena.

Link to comment
Share on other sites

 A da je dosao ponosni '' vlasnik'' tog mesta ? 

Koliko je godisnja dozvola u ''Smudju'' u Surcinu da bi pecao samo na tom jezeru?

Kad je izvrseno poribljavanje poslednji put? I kojom kolicinom i cega?

 

 Tom jezeru treba mnogo rada da bi se dovelo u nekadasnje stanje, celom jezeru a ne samo nekoliko ''nasih'' mesta

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam bio pre 2 godine zabacio stapove , dosao cuvar uzeo 600 din za dozvolu , pecao sam ceo dan , upecao tonu cverglana i kad sam shvatio da od ribe nema nista ja nabrao kesu dunja ( bile lepe zrele ) da pravim slatko ,

Bar nesto dobro :)

Link to comment
Share on other sites

A da je dosao ponosni '' vlasnik'' tog mesta ?

Koliko je godisnja dozvola u ''Smudju'' u Surcinu da bi pecao samo na tom jezeru?

Kad je izvrseno poribljavanje poslednji put? I kojom kolicinom i cega?

 

Tom jezeru treba mnogo rada da bi se dovelo u nekadasnje stanje, celom jezeru a ne samo nekoliko ''nasih'' mesta

Nikad nije dosao vlasnik.

Godisnja 5000

Proletos poribljeno , oko 500kg sarana oko 1,5kg.

 

Da se ja pitam ja nikad ne bi ni poribljavao ovo jezero,nego bih uveo kontrole ostre protiv ovih sto nose i kapom i sakom.

Pre neki dan je pustano 1000glava mladji amura.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam bio pre 2 godine zabacio stapove , dosao cuvar uzeo 600 din za dozvolu , pecao sam ceo dan , upecao tonu cverglana i kad sam shvatio da od ribe nema nista ja nabrao kesu dunja ( bile lepe zrele ) da pravim slatko ,

Bar nesto dobro :)

Ima ribe burazeru,samo sto su danas svi navikli da pecaju,niko nece da ceka sarana.

Link to comment
Share on other sites

Dešavalo se da dodje ''vlasnik'' pa da dodje i do puškaranja

 

Znam jako dobro koliko košta godišnja, kupio sam je jednom kad sam bio mlad i lud

Za samo 1000 RSD više pecaš po celoj Srbiji, da li vredi za Tvrdenjavu dati te pare da bi pecao cverglane?

 

500 kg šarana od 1,5 kg je smešno za jezero one veličine. Osim toga ne verujem da i jedan od njih još uvek pliva tamo. Posle svakog poribljavanje, jedno dve do tri nedelje je gužva kao na vašaru dok se ne povadi ubačeno, a posle mesta kol'ko 'oćeš ali ribe ni za lek

 

Već sad mi je žao tih 1000 amura

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne razumem takvo blatenje tvrdenjave druze ,ti ocito ne volis pravo pecanje sarana ili si covek koji ima mnogo obaveza pa bi da dodjes na polu komercijalno jezero i da se nalomis sarana za pola dana.Imas takva jezera sigurno si upoznat sa tim.Jezero ili ti bara tvrdenjava je mnogo dobra voda za pecanje ,granja ,mulja trave i veruj mi na rec mnogo velikih sarana a za koju godinu i amura samo treba ti strpljene mesto i mnogo iskustva sto se tice pecanja samog ,istina je da ima puno cvrglana ali i tako ima dosta sarana koji su u pravom smisli lisice na ovoj vodi .Glupo je blatiti jezero na koje si dolazio samo kad je poribljeno i hvatao po 10 15 komada i vise .Jezero o kome pricamo me je i inficiralo da pecam sarana ,pecam na njemu jos kad je prvi cuvar Zeljko obilazio i sad poznati Steva Pavlovic ,mnogo je ekipa proslo kroz to jezero ali ono jos stoji i ne umire i niti ce .Saran se odlicno mresti ima puno generacija mladji koji su uspeli da opstanu pored toliko cvrglana stuka i smudja i kad njega uhvatis a on pravi krljustar i jos odatle pa ga vratis nazad a ne u cuvarku i znas da ce proci mnogo vremena da ga ponovo uhvatis al on ce porasti ,mnogo komada smo pustali kad ih uhvatimo i veruj mi ima ih .
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

To što ima Tvrdenjava to je bogatstvo i budućnost za našu decu ako ih to uopšte bude zanimalo ( naravno ako ga sačuvamo). Tih sitnih šarančića ( za nas šarandžije od 500 g pa do 1 200 kg koliko hoćeš ) a nažalost za neke su to babuške pa se naravno tovari u čuvarke. E zato se lično zalažem da se takvi proteraju zauvek sa ovog jezera.A što se tiče komentara kojekakvih ribolovaca koji nisu ni svesni šta je pecanje ( čekanje) šarana to uopšte nije vredno bilo kakvog komentara.
Link to comment
Share on other sites

To što ima Tvrdenjava to je bogatstvo i budućnost za našu decu ako ih to uopšte bude zanimalo ( naravno ako ga sačuvamo). Tih sitnih šarančića ( za nas šarandžije od 500 g pa do 1 200 kg koliko hoćeš ) a nažalost za neke su to babuške pa se naravno tovari u čuvarke. E zato se lično zalažem da se takvi proteraju zauvek sa ovog jezera.A što se tiče komentara kojekakvih ribolovaca koji nisu ni svesni šta je pecanje ( čekanje) šarana to uopšte nije vredno bilo kakvog komentara.

To su oni sa grickalicom.... :angry:

Link to comment
Share on other sites

Ima ribe burazeru,samo sto su danas svi navikli da pecaju,niko nece da ceka sarana.

Ja sam samo jednom bio tamo . I stvarno bih lagao kad bi rekao da nije lepa voda i okolina . Prelepo je uzivao sam iako nisam imao ribu . Sticajem okolnosti fokusirao sam se na neke druge vode sto neznaci da necu opet posetiti Tvrdenjavu . Za mene jedan lep i kvalitetno proveden dan uz maksimalno uzivanje u prirodi , a sad sto nije bilo ribe boze moj bice neki drugi put . Nepucaju me kompleksi kad se vratim sa pecanja bez ijedne upecane ribe . Nije ni prvi ni poslednji put . U svakom slucaju stojim iza toga da trebaju da povedu racuna o ribljem fondu i bolje da cuvaju jezero i da nikome nedaju da nosi ribu kuci barem jedno 5 god pa da vidis sta bi tek onda plivalo tu .   

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Tesko je cuvati vodu koju okruzuju sumarak i njive...odnosi se riba sa svih strana a o volji da se sacuva da ne govorim...inace veoma lepa voda...pecao sam tamo i pre 20tak godina kad se moglo uhvatiti ribe i ribe
Link to comment
Share on other sites

Ne mozes reci sedis i cekas sarana na komercijali,taj stil se praktikuje na otvorenim vodama....tu baru poznajem od neke 90e godine ali nikada mi se nije dopala,zasto ne znam,verovatno zbog tih ljudi koji su tu devastirali ribu,narocito amure,upamtio sam nik nejm Stakleni i neki baja stjuardesa,odlomili su tu baricu........danas opet se ta voda posecuje samo posle poribljavanja,udri dok se ne povadi sve i onda cemu prica o toj jadnoj vodi? Volis da kampujes u prirodi,idi na Frusku goru ili Avalu,prijatnije je.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

O kojoj jadnoj vodi ti govoriš .O fruškogorskim jezerima koje ste vi ojadili .Onakva jezera da poželi svaka država ali šta vredi Dušan Ćirić je bio lopov nije vam valjao zato što je bio stalno prisutan i kontrolisao ulov.
Link to comment
Share on other sites

Ko to VI? jadna voda je ta Tvrdenjava a jedno od NASIH prelepih Fruskogorskih jezera,Dobrodol, opet je plevio taj isti Stakleni posle operacije Tvrdenjava,nazalost ta nesrecna voda nikad nece biti prava destinacija za ribolov.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Verujem da su plate bile jako fine u to vreme u JATu,znaci da je bio jako alav......nema tu zivota ako svako od tih koji kupuju godisnje dozvole idu logikom da moraju da otplate te iste a onda kad otplate otplacuju pribor,ulozene mamce,punjenje zamrzivaca i tek onda racunaju zaradu......

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...