Jump to content

TVRDENJAVA-SURČIN


Dr Raša

Recommended Posts

Ako moze malo informacija o ceni dozvole(dan,nocno,vezano),rezervaciji mesta,samoj vodi.Da li ce moci do mesta da se prodje kolima,i ako se dobro secam vazilo je prosle godine da su neka mesta rezervisana(cele godine) pa ako se vlasnik ne pojavi onda moze sa njega da se peca.

Inace sam prosle godine bio par puta i stvarno je lepo,ali sam primetio da je malo teze zabaciti sa mnogih mesta(obisao sam pocetnih 200-300m).Da li postoji mogucnost da se neke grane potkresu iz ovog razloga?

Svaka cast za poribljavanje i samo napred.

Link to comment
Share on other sites

Danas počelo slobodno pecanje i šaran je rasdio kao lud. Do 12h preko 100 šarana uhvaćeno i vraćeno 87 kom. Od ove godine je pravilo da može da se nosi samo jedna riba do 4 KG. Godišnjih dozvola je samo 50 i ima još 2 , a za starije od 65 ima još par komada a izdato je 60.
Link to comment
Share on other sites

Dnevna dozvola je 500 din i noćna je 500 din ali se noć ne peca do daljnjeg. Ove cene dozvola ostaju u narednih mesec dana kad će biti novo poribljavanje i promena u ceni dnevnih dozvola. Dozvoljeno je odneti jednu ribu do 4 kg. Izvolte dođite i uživajte.
Link to comment
Share on other sites

Dnevna dozvola je 500 din i noćna je 500 din ali se noć ne peca do daljnjeg. Ove cene dozvola ostaju u narednih mesec dana kad će biti novo poribljavanje i promena u ceni dnevnih dozvola. Dozvoljeno je odneti jednu ribu do 4 kg. Izvolte dođite i uživajte.

A cena godišnje i neki broj za rezervaciju?

hvala

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Dnevna dozvola je 500 din i noćna je 500 din ali se noć ne peca do daljnjeg. Ove cene dozvola ostaju u narednih mesec dana kad će biti novo poribljavanje i promena u ceni dnevnih dozvola. Dozvoljeno je odneti jednu ribu do 4 kg. Izvolte dođite i uživajte.

Upravo sam se cuo sa Saletom dnevna 500, nocna 600 stim sto su 24h 1000 dinara.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 3 months later...
Ivane jedan dan kad poželiš si moj gost na Tvrdenjavi da samo posmatramo šta se kreće po vodi. što si napisao je tačno , užasno teška voda i treba pecati na njoj baš zbog mulja sa mnogo dužim predvezima i a adekvatnom pripremom mesta. Ima veliki broj naših kolega koji nikada nebi otišli sa tvrdenjava jer znaju kako tamo da uhvate ribu i znaju šta pliva u toj vodi. Pozzz
Link to comment
Share on other sites

PRIRODA ČISTA DESETKA, PRILAZ ISTO TAKO, VODA (mulj, krš) UŽAS BOŽIJI, užasno teška voda, možeš da sediš 15 dana i da ne pipne! Prošle godine, mislim da je jul, nas 10 sa po tri štapa-24 časa, NI BIP

 

Apsolutno se slažem sa tvojom konstatacijom i ne znam odakle ove priče "radi ko lud" i tako to. Kamioni, avioni..

Bio sam letos (kraj Jula) i naravno nisam pipanje imao ali još jače je što dođu ljudi koji su redovni tamo i kunu se da je neki lik uhvatio šarana od 4-5kg.

Priroda jeste ludački dobra ali realno je potrebna jedna detaljna rastauracija vode i dna i poribljavanje sa 25 tona šarana da bi imali razloga da idemo tamo. Na dobrim mestima na divljoj vodi mnooooogo bolje se prolazi nego na Tvrdenjavi.

Ovo je moje mišljenje, izmiksovano mojim iskustvom i iskustvom nekolicine drugara koji su posećivali ovu vodu.

Link to comment
Share on other sites

DA bi se voda "restaurirala " kako ti kažeš a verovatno misliša na odmuljavanje potrebna je ogromna količina novca, takođe 25 tona šarana nije ubacivana u tu vodu ni u vremena kada je moglo da se kupi mnogo riba za mnogo manje pare, jer nema kapaciteta. Još jedna stvar i tada kada bi se posle određenog vremena povadila velika količina ribe od novoubačene trebalo se pomučiti da upecaš ribu jer tamo šaran ima izobilje prirodne hrane a i nerealno je očekivati da dobije š bilo šta na kratku vremensku distancu. Voda će u martu biti poribljena sa nekoliko tona šarana i sa ugraničenjem ulova će se nastaviti i dalje sve do momenta dok se voda ne uklopi u princip uhvati i pusti!
Link to comment
Share on other sites

Kupio sam dozvolu za ovu vodu.. Cena sasvim prihvatljiva .. 6300 :D . Jebes pare,nisu u poredjenju sa onim sta ova voda i priroda prizaju... Treba ograniciti nosenje ribe,ali biti potpuno rigorozan,a ne kao prosle godine da se nosi od 5-10 komada .. Nadam se da ce zaziveti za koju godinu "Uhvati i pusti",jer vecina nas odlazi tamo da se odmori i uhvati sta kapitalnije iz onog krsa i loma,slika se i pusti.. Poz Dr.Rasi i nadam se da se vidimo ove godine na vodi...
Link to comment
Share on other sites

Teska voda za pecanje-da,veliki izazov -naravno da jeste.Ko voli izazove prava voda za njega ,sa 25 tona i odmuljivanjem bila bi upropascena i pretvorena u jos jednu vodu za lecenje kompleksa.Jedino mi se ne svidja to nosenje jedne ribe dnevno-NIJEDNA se ne nosi i kraj.U obilju prirodne hrane i divljem okruzenju da divljije ne moze biti treba se muski potruditi da se ulovi saran koga ima poprilicno a o onim ajkulama(amurima)koje plivaju po povrsini i da ne pricam.
Link to comment
Share on other sites

Ne znam zaista Srle ko je prošle godine odneo po 5 komada. Prijatelju kaži mi ime te osobe možeš i na PP i budi siguran da nikada više neće ni prošetati pored Tvrdenjave. Pravilo je napisano na dozvoli i ko ne poštuje zna se šta sledi. Pozz druže i vidimo se sigurno .

Nešo slažem se sa tobom i s tom idejom međutim da bi došli od tog stadijuma svesti u sredini u kojoj je jedinica mere količina uhvaćene ribe za cenu dozovle, onda mislim i da je ograničenje od jedne ribe odlično.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam nažalost bio na jezeru prošle godine samo 2 puta, nisam imao više vrmena. šarana nisam upecao, jer sam bio na vodi samo par sati, ali sam zato uživao u miru tišini i pecanju babuški. Ima ih dosta, ali su sitne. Nadam se da ćuove godine češće dolaziti.
Link to comment
Share on other sites

DA bi se voda "restaurirala " kako ti kažeš a verovatno misliša na odmuljavanje potrebna je ogromna količina novca, takođe 25 tona šarana nije ubacivana u tu vodu ni u vremena kada je moglo da se kupi mnogo riba za mnogo manje pare, jer nema kapaciteta. Još jedna stvar i tada kada bi se posle određenog vremena povadila velika količina ribe od novoubačene trebalo se pomučiti da upecaš ribu jer tamo šaran ima izobilje prirodne hrane a i nerealno je očekivati da dobije š bilo šta na kratku vremensku distancu. Voda će u martu biti poribljena sa nekoliko tona šarana i sa ugraničenjem ulova će se nastaviti i dalje sve do momenta dok se voda ne uklopi u princip uhvati i pusti!

raso lepo jese sto toliko hvalis tu vodu ali to nije ona voda i nikada nece biti ja i stakleni smo na toj vodi osedeli narocito on i nismo se napecali neracunam kada je pre cetri god. krenuo amur da jede tada smo ga svi razvalili.dok je bio ZELJKO za mene jedini pravi gazda imao si i sta da pecas onda se pravi katastrofalna greska dovodi se Zoran da rukovodi i te je godine odneseno ribe sacuvaj boze.Kada nesto ispraznis priznaces treba mnogo vremena da prodje da se voda povrati.Sada je dosao moj drug Sale lepo je poceo uredio obalu sredio mesta a riba gde je ona a zbog nje svi dolazimo koliko god on poribi za 10. dana se izvadi nesme se dozvoliti nosenje ribe pa da vidis za par godina a poribljavati redovnoi to ne sa par tona u proseku od 3kg. Meni je bolje ubacivati 20 kom po 10 kg i vise nego 40 kom. po 3kg sa takvim pristupom vraticemo ribolovce na tu prelepu destinaciju a imacemo sta i pecati.A dok toga ne bude ja ti ga necu tu pecati
Link to comment
Share on other sites

Teska voda za pecanje-da,veliki izazov -naravno da jeste.Ko voli izazove prava voda za njega ,sa 25 tona i odmuljivanjem bila bi upropascena i pretvorena u jos jednu vodu za lecenje kompleksa.Jedino mi se ne svidja to nosenje jedne ribe dnevno-NIJEDNA se ne nosi i kraj.U obilju prirodne hrane i divljem okruzenju da divljije ne moze biti treba se muski potruditi da se ulovi saran koga ima poprilicno a o onim ajkulama(amurima)koje plivaju po povrsini i da ne pricam.

Mislim da smo svi poludeli,zbog kada na kojima upecamo 10-20 riba za 12 sati, smo malo izgubili kompas.Ne pricam o ljudima kojima je prvi kontakt sa ribolovom-saranski na komercijali,oni za drugacije pecanje i ne znaju,nego, o nama koji smo pecali na trsku i pero i postepeno dosli do sadasnjeg stanja svesti i opreme.Za mnoge je ovaj divan hobi postao lecenje kompleksa.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Srele druže moj , mislim da je malo kontradiktornosti u tvojoj priči, naravno ovo je dobronamerna opaska, a obajsniću i zašto.( po stoti put) ŽELJKO je grobar Tvrdenjave, a Zoran samo neko ko nikako nije mogao da uradi ništa jer ne zna. Vidi Željku je druge godine kada smo imali prvo poribljavanje sa 12 tona rečeno i IZGLASANO na UO kluba ,da se ograniči ulov na 3 ribe za vreme pecanja bez obzira na dužinu pecanja,. Taj isti čovek je izjavio sutradan da ne može on u kontroli da gleda čuvarke ribolovaca!!!!!!! Njemu to i NIJE bio interes , a ZAšTO??. Pa gospodin je imao 30% od svake prodate dozovle dnevne plus proviziju od ljudi od kojih smo kupovali ribu---što smo kasnije saznali. Njegov jedini motiv bio je novac i Tvrdenjava ga je intereresovala samo kao izvor prihoda. U tom vremenskom periodu se šaran mogao kupovati po mnogo manjoj ceni nego sada tako da u momentu kada jecena otišla sa 160 na 260 din za KG nastao je i problem poribljavanja. Takođe veliki problem su bili ljudikoji su pecali na toj vodi jer ako ne odnese 15 kom on kao da nije nipecao. I sada Sale treba da krpi na sve strane da bio isplatio čuvare, poribio vodu i udovoljio ribolovcima. Kada je amur počeo da radi svašta je tu bilo . Tu je Zoran glavni i odgovorni krivac jer je omogučio da se sve nosi. Užas i tome se nije moglo stati na put. Sećaš li se koliko ste ribe upecali na Tvrdenjavi ti i Stakleni, a da li se sećaš koliko je ribe vraćeno. Ovo ne pišem da bih bilo kao prozivka već stanje stvari, malo je njih bilo koji su želeli da vrate ribu. Naši amuri plivaju u Debeljači, Adi safariju i ko zna gde još. Malo vas se seća Tvrdenjave kroz koju čamac nije mogao da ide zbog trave i na moje insistiranje je i kupljeno 2 tone amura od 3-5 kg. Za 2 godine amuri su sve očistili i postali torpeda ali i mamac za zaradu novca pojedinaca . Ostajem pri tvrdnji u Tvrdenjavi ima ribe i to krupne ribe, možda ne koliko bih voleo ali je ima. A ono što Tvrdenjava ima to niti jedna voda u blizini nema a to je priroda!!!
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Greota za takvu vodu,koja po meni i dan danas ima potencijal,ali kao i svuda nema se love.. da se malo sredi obala,naprave platforme,koliko toliko odmulji,bila bi top destinacija za pecanje voleo sam da pecam na toj vodi,tu smo se svi i upoznali,stakleni,mali vlada,sajmon,milos,goksi bradonja ti raso,da je samo malo bilo vise svesti za ovu lepu vodu.. Nego jbga 2005.06.07 se nece vise vratiti... a voleo bi kad bi sale smogao snage i sredstava i ponovo vratio stari sjaj koji je imala..
Link to comment
Share on other sites

ovo je vrlo teska voda i izazovna za pecanje,mnostvo krsa,mulja i brdo prirodne hrane za sarana ali to je draz pecanja sarana da ga ti privuces i upecas,a pogotovo je izazov pecati amura na ovoj vodi jer i danas u njoj plivaju torpeda od preko 20kg a verujem po mojoj proceni da plivaju sarani od preko 15kg i to trebamo da sacuvamo i nedozvolimo da se nose saran i amur sa ove vode ali nas je takvih malo koji vracamo ribu nazd u vodu,prosle godine sam upecao par sarana vretenara oko 1kg koji su bas izmresceni i odrasli na tvrdenjavi i bilo mi je mnogo drago i puno srce sto se riba na ovoj vodi mresti,na ovoj vodi pecam vec 10tak god,upoznao sam mnogo dobre ljude koji su mi i danas dobri prijatelji,sutra idem da kupim dozvolu za ovu vodu i nadam se da cemo se videti i druziti na ovoj vodi....bistro
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ovo je vrlo teska voda i izazovna za pecanje,mnostvo krsa,mulja i brdo prirodne hrane za sarana ali to je draz pecanja sarana da ga ti privuces i upecas,a pogotovo je izazov pecati amura na ovoj vodi jer i danas u njoj plivaju torpeda od preko 20kg a verujem po mojoj proceni da plivaju sarani od preko 15kg i to trebamo da sacuvamo i nedozvolimo da se nose saran i amur sa ove vode ali nas je takvih malo koji vracamo ribu nazd u vodu,prosle godine sam upecao par sarana vretenara oko 1kg koji su bas izmresceni i odrasli na tvrdenjavi i bilo mi je mnogo drago i puno srce sto se riba na ovoj vodi mresti,na ovoj vodi pecam vec 10tak god,upoznao sam mnogo dobre ljude koji su mi i danas dobri prijatelji,sutra idem da kupim dozvolu za ovu vodu i nadam se da cemo se videti i druziti na ovoj vodi....bistro

 

 

Reci im sine da znaju :good: . Jbg da se ne pravis pametan,ne bi morao da ides sutra po dozvolu kad treba da idemo na :pecanje: . Koji lludak,pravi se vazan i ne nosi licnu kartu sa sobom ... Ma treba te prebiti :crazy:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...