Jump to content

sa čim ste počeli?


Recommended Posts

Šta je bio vaš prvi komplet, pre nego što ste se razboleli i kupili po nekoliko kompleta čisto da se nađu.

 

Moj prvi 'komplet' su bile Shimano Catane i Shimano mašininice ne sećam se koje kupljeni na preporuku prodavca u čuvenoj Velikoj ribi u Baba Višnjinoj ulici u BG. Nakon toga sam prešao na Yad Ashford i Sheakspire mašinnice koje ćale i dan danas koristi uspešno.

Link to comment
Share on other sites

Uf odakle da pocnem :D ,prvi teleskop daiwa ona crvena 1982 god i shimano twin power,prvo za dubinke sam imo germine i dam qick.Prvi sarasnki komplet shekspir interspid sa plutom shtapovi i neke spro mashinice nesecam se i ja koji model.Germine i daiwu josh cuvam u letnjikovcu okacene o zid da me podsecaju na stara dobra vremena i pecanje na valjak.
Link to comment
Share on other sites

Germina za pocetak naravno. Posle je doshao na red Sekspir teleskop Turist narandzasti od tri metra

(evo i sad mi je zao shto ne uzeh od 3.5m) uparen sa Ambideksom. I danas ga imam u renoviranom stanju sa Fuji provodnicima a kupljen je u "Lovcu", pa onda opet Germine svih duzina sa kvikovima 330. E onda je doshao na red komplet teleskopa Daiwa Kosmo od 3 metra 150 gramci sa banaxima.

Pord daiwe sam jedno kratko vreme imao i 3.60 carp teleskope no name sa emblemima xt (uh kako laka mashina a traktor).... i onda sam poludeo. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Prve sarane sam lovio sa nekim varalicarskim stapovima "DAM".

Nakon toga nekakve kopije "DAM"-a, duzine 12ft.

Prvi namjenski komplet je bio: stapovi "Daiwa regal" 12ft, 2,5lbs i masine "Okuma" nisam siguran za tacnu oznaku.

Link to comment
Share on other sites

Uh prvi komplet...pa skoro da sam pecao par godina da nisam imao komplet....germina i neki no name sa masinicama vir i sporteks sil star (naravno male)...pa onda germine tri kom i masine razlicite,pa sil star traverse x i sil star masine 050...e to je bilo nesto.....ali sam tada lovio i isao mnogo vise nego danas...rado bih se vratio u to vreme...iako nisam bas mator... ;) Da i prvi ozbiljno ozbiljan komplet je bio DAM NEW DIMENSION AL carp i shimano baitrunner 4500A na koje i danas lovim sa sve tripodom i signalizatorima....prasinu najvise :lol: jbg "zivot do 11-te a posle idu deca,zena,stalan posao...."rece cigo...
Link to comment
Share on other sites

Za pocetak najloljiviji stapovi,trska direktno sa vode sistem u skolskoj torbi i cepaj klena kad dodje mrcina od dvesta grama ode trska ali odmah se nabavi druga u radnji na samoj vodi.

To je bilo vreme stvarno se uzivalo u svakoj ribi.

Inace tada sam primenjivao sto posto uhvati i pusti inace bi bilo ka dodjem kuci uhvati i prebi. :cry:

 

Saranskog pribora se secam dobro dobio sma ga na poklon u petom osnovne skole od direktore pokojnog Nikole Pejakovica koji me je i zabacio saranima.

 

To je bila germina teska kao da je pravljena od rebraste armature pa prelivena plavom plastikom,to je bila situacija koja uspela da me stvarno obraduje,neznam sta bi mi sad pricinjavalo takvo zadovoljstvo od pribora da imam.

 

Masinica neka Damova nesecam se koja.

Nazalost ceo komplet je posle nesto vise od godinu dana zavrsio u dobrodolu nedovoljno pricvrsen u drzac.

I sad ka se secam svega toga osetim neku zal za proslim vremenima.

 

Hvala Bacidu na ovoj temi.

Link to comment
Share on other sites

Moj prvi kompelt je bio naravno GERMINA teska ko crna zemlja i naravno neprevazidjeni DAM QUICK 330 mnogo stare ali vecna masina i dan danas mi stoje u virinu kao uspumena na moj pocetak.To sam sve nasledio od mog dede taj komplet ima sigurno 30 mozda i vise god ali je jos i top stanju. :D :D :D
Link to comment
Share on other sites

Prvi komlet je bio telescop shimano (tacne oznake se i ne secam) a masinica grebenstein. Posle su bili upareni sahkespeare 3lb i masinice anaconda sanger runner II. Dosta sam ih koristio, posto su mi to bili prvi skuplju stapovi koje sam mogao sebi priustiti. Prodao sam ih skoro u fabrickom stanju. E sad sam duboko zagrizo mamac, pa su tu daiwe i stapovi i masine.
Link to comment
Share on other sites

Sam pocetak! Ljekov stap od metar i po' 2 metra najlona, ko zna koje debljine (ne manje od 0,35) kupovan na metar u gvozdjari, plovak od plute i udica za krokodile!!! Posle toga cudo od moderne tehnologije, zuta germina 1,8m i delfin masinica teska 2kg, pa dalje... Prvi saranski set, teleskopi Cormoran Corsar C 3,50m 80gr, (karbonci jbt) i Silstar masinice ne secam se oznake, stapovi su i dan danas zivi i zdravi.

E, a posle toga je sve poslo u ..... vise para sam dao za pribor nego za kola....

Link to comment
Share on other sites

Aj da kažem i ja neku reč , evo ovako je to bilo . Moji prvi štapovi su bili Robinsonovi trodelni mislim da su bili ELIT carp tako nesto nisam siguran mašinice su bile okumine , posle toga sam uzeo JRC skyliner i opet okume ali sa baitrunnerom . Peo sam se stepenik po stepenik dok se nisam sapleo i pao TJ. poludeo kao i većina nas koji volimo da pecamo ovu vodenu lisicu i nakupovao sve i svašta . Rekao bih vam šta sad imam ali NESMEM žena mi stoji iza mene i čita šta pišem tako da cemo o tome neki drugi put . ;) ;) ;)
Link to comment
Share on other sites

Germine i shekspir(valda se tako pise) :p .Naravno sve raspar . To mi je bio prvi "ozbiljniji" pribor. Zatim neki" no name " stapovi i evox masinice ali bar 3 kompleta uparena. Slede DAM CROS GRIN PAUER sa jexon masinicama, pa nagli skok FOCALi i DAIWA INFINITY i rezerve GREYS X-FLITE. Duga zima :lol:
Link to comment
Share on other sites

Evo i mog prvog posta, pa da predstavim moj prvi i moj sadasnji pribor. E ovako poceo sam sa vrbinim prutom i najlonom, cini mi se 0.30. Naravno pecanje je bilo na plovak na (u mom kraju tada popularnom takozvanom) smrdljaku. Tu sam se primio na pecanje pa sam onda poceo da kupujem pribor. Stigao sam do stapova chub outkast 12` 3.5lb i shimano hyperloop bx 12` 3lb, a masine su legendarni shimano bblc.

Pozz...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...