Jump to content

partikli


Recommended Posts

Ko kako i koliko sprema partikle,evo radi primera tigrov orah 24-48 stajanja u vodi pa 30 min kuvanja i josh dok se kuva stavljam zasladjivac da upije.

kikiriki 12 sati u vodi pa 30 min kuvanja

kukuruz 24 sati pa 30 min kuvanaj dok ne raspukne isto i konoplja

Link to comment
Share on other sites

Od svega toga koristim samo kukuruz.

Ostavim ga petnaestak sati u vodi zatim kuvam dok se neraspukne.

Hladim ga toliko da mogu gurnuti ruku da je zadrzim par sekundi kad dodje do te temperature onda mec atraktor 20 ml po kilogramu suvog kukuruza u njega i eto primame.

Sem konoplje nisam siguran da su ostale zajebancije nesto posebno bitne za pecanje sarana,pre bih rekao da su to dobro odradjene marketinske radnje kako bi povadili jos novca iz dzepova pecarosa.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
Potopim kukuruz sa konopljom min 48h i kuvam 50 min,utrapim i ostavim da se ohladi.Nema experimentisanja,najbolje se pokazalo bas to vreme kuvanja!Probajte pa cete videti. 8)
Link to comment
Share on other sites

Ja kukuruz niti ga kuvam niti dodajem zasladjivace,flejvere,ili nesto drugo.Kukuruz u bure cistu vodu preko njega i ostavim najmanje nedelju dana dase fermentira.Dosad je na svakoj vodi funkcionisalo :a035:
Link to comment
Share on other sites

To je posebna prica, decenijama se na takav , Otov kukuruz pecao saran i amur i kako vidim nista mu nije falilo, cak je i napredovao sad odjenom hemija, sam ga tera da sere i jede sta ostaje da ga nahrani, sve postalo nauka, a on jede sundjer....
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pitaj ljude po ribmjacima koji tove sarane kako i sa cim ga tove,pa ceti onda sve biti jasno.

 

Jedno pitanje,zar je tako hranjen saran i pre i sad???Ako je tako,zasto onda sva ta mudrovanje oko CSP-a,dodataka aminokiselina,betaina itd ako je ovo jednostavno dobro i radi?

Bio sam na jezeru gde je covek bacio punu jupolku takvog nekuvanog kukuruza,koji se uzvizdio da ruke ne mozes oprati,i ista prica da samo tako hrani i peca.

Ovde ima dosta pocetnika pa me interesuje da li ce ova konstatacija malo zbuniti njih,a verujte i mene.Prosto mislim ako je tako odlicno,da i ja predjem na takav nacin hranjanja i jeftino pripremim partikli.

Tema nije losa za mudrovanje ili primenu!

Link to comment
Share on other sites

ja i 48h kad ga potopim ne moze da se skuva i raspukne za 30 minuta... nekad mu i par sati treba...

Zavisi od temperature i kolicine kukuruza koji se kuva. Ako kuvas 1kg na elektricnoj ringli za sad i moze da prokuva ali ako stavis 5kg nece za sat. Ali ako zalozis dobro smederevac mozes da stavis koliko hoces ima da ga brzo skuva

Link to comment
Share on other sites

Potopljeni kukuruz u buretu sa prisustvom vazduha dovodi do kvarenja i kao takav je stetan sigurno.A fermentacija kukuruza mora da se odvija u zatvorenoj posudi bez prisustva vazduha,sve ostalo je kvarenje i mislim da bi to trebalo da znas sa obzirom da praktikujes takva nacin pripreme kukuruza.
Link to comment
Share on other sites

imam problem sa citiranjem, pa cu ovako...

 

@ razotevs

 

naravno da od zasicenosti vode zavisi koliko ce kukuruzu trebati vremena da prokljuca i da se skuva... kada se spremamo za takmicenje kukuruz kuvamo na smederevcu, na jakoj vatri, ali nikada kukuruz nije uspeo da se raspukne nakon 30min kuvanja, apsolutno nikada... cak ni blizu tog vremena... naravno zavisi i od kukuruza jer se desavalo da nece da se raskuva ni posle nekoliko sati kuvanja ali u tom slucaju zavrsi u kanti... ne znam kako se vama tako brzo raspuca...

 

@ dukas

 

jedno je hranjenje, drugo je pecanje...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...