Jump to content

Jezero "Mika Alas"-Krnjaca


nesa

Recommended Posts

Stvarno ko da su istovarali na pijaci negde a ne na jezero gde ta riba bar u proseku treba da se vrati u tu istu vidu bar jos trista puta , olaksavajuca okolnost vreme i verovatno navika radnika da sto pre obave posao . Riba je super koliko se vidi sa snimka a kako grize videcemo . Malo ljubavi i strpljenja nedostaje .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Mi smo prihranjivanjem kukuruzom i zrnevljem privukli amura. Bacali smo na 3 različite tačke. Nisam jedan od onih što tripuju da se šaran peca isključivo ispod nekakve sajle. Dobijali smo ga na 30-50-60 metara. Bacali smo na 12 sati, 13, 14... Znači, ukoso desno! ;)  Pazari kilo dve sitnih ribnjačkih peleta koji koštaju 120 din po kilogramu, puni pva kese po dve supene kašike, izmrvi 1 boili unutra i to "rokaj" u vodu. Imali smo 3 vrste mamaca: Star Baits-ov "Hot Demon" 10mm, SBS Frankfurtsku kobasicu i ne znam neki smrdljak na bazi ribljeg brašna i začina...  :crazy: Pecali 24h.... Povedi kuče ako ćeš da spavaš pored štapova, odma' nanjuši pacove i tera ih... Bez psa ne idem više...  8)  Bistro! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

koliko optimalno spremiti spod mixa za 48 h pecanja na miki ? pitam zbog kolicine krupne ribe i pecanja ....

Burazeru ako hoces da se opustis i da peckaras mozes i sa 10 kig,ali ako hcoes da se odvalis kao na takmcienju,ponesi 30 kg opusteno :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ponesi 10kg spoda i pazari od Kuleta PVA crevo, najjeftiniji je, pakuj "mandarine" riblji peleti, suvi kukuruz i seckane boile ako pecas na njih. Topla preporuka za super pecanje... :good:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

evo u sredu  brka i ja bili na miki na 13.lepo vreme bez vetra,ali je sarko slabo jeo.preko su ga dobijali na 2 na gumenjak,a i cvorak ga je dobro pecao na 10.

brka je dobio preko p***e,jer je mnogo brz bio na pumpanju,a ovaj moj je bio miran i raspolozen za slikanje. :yahoo:

http://imageshack.us/a/img16/6410/05gm.th.jpg

 

 

 

http://imageshack.us/a/img819/9457/pg73.th.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...