Jump to content

Shimanno BBLC ili Daiwa Emblem Pro 5000 ?


Recommended Posts

BBLC I Emblem pro su masinice koje daju mnogo za nekih 130-140e,i neces se sigurno zeznuti koju god da izaberes.E sad bait ili bez njega-ko sta voli...Ako se odlucis za Emblem pro obavezno da uradish QD sraf,nije neka investicija a dobija se puno :!: I jos nesto BBLC nema rezervnu spulnu :!:
Link to comment
Share on other sites

Maxa jedno nemogu da shvatim shto uopshte pitash kad si vec kupio daiwe shtapove :D :D :D :D

ocesh tenk T82 uzmesh shimana ocesh ferarija uzmesh emblema-i to ferari sa plus zimske gume :D :D

 

Ovako

Gramaza emblem 670

BBLC 790

jednim okretom rucice

emblem 122 sm

BBLC 112 sm

obim spulne

emblem 78mm najveca

BBLC 76,2 mm

osovina

emblem deblja

kocnica

emblem bolja-jedna od najpreciznijih

rezervna spulna

emblem jedna

BBLC nema

prenos

embelm 5,1 :1

BBLC 4,6:1

 

+ za BBLC jedan od najboljih bajtranera ostalo sve minus

 

 

Ocigledno maxa samo u hrvatskoj stoji bolje shimano bar za ova dva modela :twisted:

Link to comment
Share on other sites

Taj prenosni odnos koji je stavljen za daiwu i za bblc moze da ide samo u prilog shimanu (jaca masinica). U mom su vlasnistvu 3 bblc-a i mogu ti reci da su stvarno ok. Da su lose ne bi ih ljudi sirom sveta jos uvek koristili. U principu odluka je na tebi. Ako zelis jake i izdrzljive masine i treba ti baitrunner onda je to shimano a ako hoces da bacas "koji" metar dalje onda definitivno daiwa.

Pozz...

Link to comment
Share on other sites

greska je sto neki misle da je Emblem pro samo sminka! Pored njih imam jos i Ultegre koje su sinonim snage medju Shimanovim Big Pit masinama i mogu reci da Emblemka uopste snagom ne zaostaje za njima, jos sad kad za par dana ugradim QD sraf (hvala Kizo :D :D ) onda ce biti prava stvar. I ne menjam ih ni jedne ni druge sve dok jednog dana ne budem skupio za Tournament ISO, e tu ce moja potraga za savrsenim masinama da zavrsi!!! :D :D
Link to comment
Share on other sites

Taj prenosni odnos koji je stavljen za daiwu i za bblc moze da ide samo u prilog shimanu (jaca masinica). U mom su vlasnistvu 3 bblc-a i mogu ti reci da su stvarno ok. Da su lose ne bi ih ljudi sirom sveta jos uvek koristili. U principu odluka je na tebi. Ako zelis jake i izdrzljive masine i treba ti baitrunner onda je to shimano a ako hoces da bacas "koji" metar dalje onda definitivno daiwa.

Pozz...

 

 

A shto si onda uzo infinity ako je shimano bblc takav.Pa infinity je emblem sa bajtom :D :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

greska je sto neki misle da je Emblem pro samo sminka! Pored njih imam jos i Ultegre koje su sinonim snage medju Shimanovim Big Pit masinama i mogu reci da Emblemka uopste snagom ne zaostaje za njima, jos sad kad za par dana ugradim QD sraf (hvala Kizo :D :D ) onda ce biti prava stvar. I ne menjam ih ni jedne ni druge sve dok jednog dana ne budem skupio za Tournament ISO, e tu ce moja potraga za savrsenim masinama da zavrsi!!! :D :D

 

 

Isti slucaj je i kod mene...trenutno koristim Emblem Pro 5000 , a ako sve bude kako treba ovih dana cu ih pocastiti i sa QD kocnicom...a zamjeniti ih mogu jedino sa Basiom :D :D aha...koji Daiwa fan :o

Link to comment
Share on other sites

Taj prenosni odnos koji je stavljen za daiwu i za bblc moze da ide samo u prilog shimanu (jaca masinica). U mom su vlasnistvu 3 bblc-a i mogu ti reci da su stvarno ok. Da su lose ne bi ih ljudi sirom sveta jos uvek koristili. U principu odluka je na tebi. Ako zelis jake i izdrzljive masine i treba ti baitrunner onda je to shimano a ako hoces da bacas "koji" metar dalje onda definitivno daiwa.

Pozz...

 

 

A shto si onda uzo infinity ako je shimano bblc takav.Pa infinity je emblem sa bajtom :D :D :D :D

Neznam sta si hteo sa ovim da kazes. Ja sam napisao da su u mom vlasnistvu 3 shimano bblc-a, a sto se daiwe infinity tice ja bih ipak pre uzeo emblemke.

Pozz...

Link to comment
Share on other sites

Neko spomenuo ukltegre,imam tri komada neupoterebljena XSB 5500 ako nekom treba mozemo menjati za BBLC.

Da osvojimo jos koju tvrdjavu

 

Zemo da imas Ultegre Xtb 14000 nebi ih menjao verujmi!

Link to comment
Share on other sites

e tu ce moja potraga za savrsenim masinama da zavrsi!!! :D :D

 

 

:lol: :lol: :lol: Bash mi se svidela ova recenica...koliko sam puta ovako sam sebe slagao :lol: :lol:

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: al sam se slatko nasmejao!!! Znam ja Kizo da je to gnusna laz izrecena samom sebi, ali bar lepo zvuci!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
BBLC I Emblem pro su masinice koje daju mnogo za nekih 130-140e,i neces se sigurno zeznuti koju god da izaberes.E sad bait ili bez njega-ko sta voli...Ako se odlucis za Emblem pro obavezno da uradish QD sraf,nije neka investicija a dobija se puno :!: I jos nesto BBLC nema rezervnu spulnu :!:

 

Jel taj sraf zajedno sa QD spulnom ili moze samo da se kupi sraf?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...