Jump to content

VRUTCI


VLADA M

Recommended Posts

Jezero od 1985. tada i poribljeno saranima amurima i tostolobicima.Od ribe jos bilo u Djetinji pastrmke (sada su velike) klena,krkuse...Sada ima dosta vise bele ribe skobalja,deverike,babuske i bandara.Jezero jeste duboko ima mesta sa vise od 20m dubine na nekim mestima i oko 30....Sarana ima slabo cak sta vise dosta malo ali su velike ribe.U godini se lovi svega desetak komada i to na mestima na kojim ljudi pecaju po mesec i vise dana.Ja sam pecao ali su to bile ribe recimo oko 2-3 kg dok je bilo nekih poribljavanja ali je i to izlovljeno.Boile nisu bas davale rezultate vecinom se lovi na kukuruz.Jezero je dosta napadnuto od strane plovkarosa...Mesta ima lepih kao sto slike pokazuju....Prosle godine sam bio deset dana i nisam ulovio nista tako da se pitam da li uopste treba da idem vise gore da hranim danima za jedno potezanje koje je ionako bilo fals....Ako te Vlado bas interesuje ovo jezero (ne znam odakle si) preispitaj se dobro da li mozda ima neka zanimljivija voda koja daje vise akcije....tj da li za isti trud mozes vise biti nagradjen i uzivati na nekoj drugoj vodi.Kod mene je drugacije meni je ovo jezero na 20km od kuce...a i ja razmisljam o drugim vodama...
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Sa malim zakašnjenjem da napišem par rečenica o jezeru i utiscima nakon ove kampanje.

Ono što mogu da kažem je da je jezero prelepo, priroda je neverovatna. U ovoj kampanji nismo imali značajniji ulov, bilo je 10-ak riba od 1,5 - 6 kg. Inače jezero je jako teško za pecanje. Ribe ima jako malo a pogotovu one kapitalne. Kada kažem značajniji ulov mislim na ribu od 10+, jednu za ovakvu vodu. Verujte da je to uspeh! Riba je jako borbena bez obzira što su manji komadi i sva je iz prirodnog mresta. Velike ribe ima ali mnogo faktora treba da se poklopi da bi se došlo do značajnijeg rezultata. Sva pisanja na početku teme su se potvrdila i u ribolovu. Mnoštvo bele ribe, pogotovo klena. Nismo mogli da živimo od njega. Sve ostalo je bilo odlično, dobri ljudi, lepo druženje, ulov i sigurno je da će nas ova voda vratiti. Mišljenja sam da su za ovakvu vodu potrebne duže kampanje. Ovaj put smo pecali 9 dana i verujte da je to malo. Jezero, kao što sam već rekao, je jako teško za pecanje. Ima mnogo zanimljivih mesta ali mali broj je pristupačan za ribolov. Bez čamca na ovakvim vodama nemojte ni razmišljati da pecate. Preporučio bih svim ljubiteljima divljih voda i prirode da posete jezero Vrutci i uživaju u prirodi, izazovnom ribolovu i naravno dobroj jagnjetini.

 

Bistro!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Sandro ja sam bio ove godine i voda je neverovatno opala,inace svke godine sam tamo po par dana...sve gore navedeno za ljude ambijent je tacno..kolicina ribe je minimalna da bi se napravilo takvo takmicenje cak sta vise smesno....

 

Obzirom da sam se takodje readovao ovom kupu sad od njega nista kad sam cuo da se na ovoj vodi peca takvo takmicenje ,a kotizacija za jednu ovakvu vodu je ogromna ...pozdrav..

 

Ove godine je tamo za sezonu dobijeno par satana do 5 kg....pa ti sam proceni

Veliki pozdrav!!

Link to comment
Share on other sites

Hvala puno dejane! Valjda ce se cup onda odrzati na nekoj vodi na kojoj ce svi moci da upecaju nesto! A vlado sto se tice srecka njemu nije problem ni dva meseca da peca i da uhvati dve ribe! Voli covek da kuva kafu i pece paprike,za to je profesor i to nemoze niko da ospori!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pecao sam prosle god na ovom jezeru kampovali 5 dana pali kao sa marsa jedan me do tada dobar prijatelj ispalio da me odvede na mesto pa smo stali po preporuci jednog coveka koji je imao svoju bovu gde hrani.

Bolje da napisem kao hrani mi dosli nas dvojica i stali bacili kantu jupolku kukuruza i 5 kg boile odmah.

Gledajuci vodu pocela su desavanja u roku od par sati ali sve ispostavice se babuske i deverike to smo dobijali na boilu na kukuruz redje ali i na kukuruz.Hranili ujutro i uvece i ribocuvar kad je prolazio ukljuci sonar i kaze rodjo ti ovde imas tonu ribe kad se vracao krsti se covek ne veruje sonar pisti kao lud,ja u camac sa njim kad ono stvarno na sonaru puno ali ni dit nece nesto.

Ima ogromnih tostolobika u jezeru da nije normalno ljudi koje smo upoznali tvrde da ima velikih sarana i verujem im jezero je dugacko 8,5km i siroko zavisi od vodostaja od prilike na nekim mestima 100m i manje a na nekima ima sigurno i oko 200m max 300m. na najdubljem delu je kazu 60m mi smo ga kanuom i camcem obisli skroz u krug priroda neverovatna.

Mi smo upecali 3 sarana 2 blizanca oko 1,5kg i jednog 3kg s tim da smo pecali u avgustu mesecu kad je spoljasnja temp bila 40stepeni na zlatiboru voda u gornjem sloju 27stepeni na dnu 16c sva riba bila na pola vode uslovi katastrofalni za ribolov al za druge stvari extra.Da moj kum je na hranilicu i stiropor umlatio meleze i deverike mestani nam se smejali pa dosli da vide kako to moj kum mlati hehehehe,ali je i nemu svu ribu vidra omlatila sve sto je upecao ona je pojela.

Voda za pecanje je ljudi teska najstrasnije,obala nepristupacna svaki dobar plato malte ne ima bovu gde ljudi pecaju tako da ukoliko ne poznajete nekog da vas uputi,a ne volite avanturu nemojte ni pokusavati.

ja cu se sigurno vratiti opet ove god nisam bio i zao mi je tako da dogodine ne propustam Vrutke sigurno volim izazov,a Vrutci su moja mera kakva voda neverovatno.

Sad imam i poznanstva i biracu spot kakav mislim da treba pa da se otpeca hard core pun gas makar i ne upecao.

Da i bez camca nemojte uopste ni da pokusavate uglavnom nema smisla bar onog od kineza na naduvavanje jer se u 90posto slucajeva razvlaci toliko precizni na 130m 150m verujte tesko.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Prvo jezero na kome sam pecao - prva ljubav...super voda, teska jeste ali sarana ima! Od skora se mogu uspesno hvatati kapitalni grgeci na ribicu dubinkom a deverike i babuske za plovak milina...sto se tice sarana pricam iz iskustva od 2011 - krenuo sam na kampovanje medjutim zbog jako loseg vremena (koje je tamo cesta pojava) vratio sam se posle jedne noci - rezultat je jedan run pravog lisca i ciao...oprema je popustila, cvor me izdao (tad sam bio u fazi proba)...ne mogu prezaliti, takvi primerci, sa takvih voda su neponovljivi..jedva cekam septembar ;) da vidimo koliko sam naucio.

 

Camac nije obavezan ali treba se dobro raspitati gde ici...kukuruz br 1 za ovu vodu i min 2 dana prihrane.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...