Jump to content

KOJI ROD POD


Recommended Posts

Koji rod pod?

 

Po meni cetiri su najbolja solar world wide pod,daiwa infinity i cygnet,fox sky-sve ostalo izashlo od ovh tri rod poda.Sad pricamo o rod podu za sve situacije.Jer se na listi moze staviti i solar krock pod kao veoma kvalitetan i jedan od najbrzih za postavljanje plus inoks al nije za sve situacije.Pogotovo ovi novi modeli su bar po meni suvishe laki.Ja josh cuvam moj solar mini bos pod i iako je star i nema nikakvog lika ipak je 7 kg i moze se nositi sa svim novim koji su izashli.A od klackalice to su amiaud koje je ranije super kopiro anaconda medjutim jednom manom ko ima zna.

Link to comment
Share on other sites

Ne volim mnogo da diskutujem pogotovo o necemu sto nisam video i sam isprobao ali evo da kazem moje misljenje.

Imam fox sky pod i sasvim sam sa njim zadovoljan,pokriva mi sve situacije i ako se dobro postavi izuzetno je stabilan.

Pre nego sto sam ga uzeo naslusao sam se svakakvih komentara pretezno od ljudi koji ga mozda nisu ni videli a kamoli imali,ipak sam ga uzeo i nisam se ni jednom pokajao.

Dokupio sam stope kojima se moze dodatno fiksirati za podlogu i to je to.

Verujem da su i ovi drugi nabrojani isto toliko dobri ili mozda i bolji.

U svakom slucaju pre kupovine bi bilo dobro videti na vodi to sto vas zanima a ne samo citati komentare.

Link to comment
Share on other sites

Mišljenja sam da su i jedan i drugi rod pod jako dobre kvalitete.Problem u cijeni kod Uga je njegova proizvodnja.Dok ovi u Fox-u i drugim velikim firmama proizvode na veliko i imaju velike popuste na materijale i ostale stvari kao što su torbe za njih,Ugoplast to nema jer nije velika firma i to mu maksimalno povećava troškove i zato je on u startu skuplji.A ovo što se tiče da je 2006 proglašen jednim od najboljih rod podova u Engleskoj je istina.

Osim toga zašto ljudima u Srbiji ne pružiti da mogu kupovati i jedan i drugi pa nek sami odluče :D

Link to comment
Share on other sites

pa mozda bi situacija bila drugacija kad bi Ugo bio malo dostupniji ljudima u Srbiji!!! Kad bi vise ljudi imalo Ugo pa da onda pisu o njemu, da drugi vide Ugo u akciji...

Cudi me da jos uvek ni jedan trgovac priborom u Srbiji nije poceo da ga prodaje, mislim da je to velika greska! I da ga ljudi kude samo zbog toga sto nemaju dovoljno informacija i iskustva sa njim, sky pod je vec kultni rod pod i svako ziv ga je ili video ili imao ili pecao sa njim tako da nije problem reci bilo sta o njemu! Verujem da vecina ljudi koji kude Ugo to rade iz ciste nepoznanice :!: :!: :!: :!:

Ja npr upravo sada skupljam pare da kupim sebi Ugo!!! ;) ;) ;)

pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Koristim sky i moje misljenje je da je neprevazidjen,Usvim situacijama ima svoj polozaj za namestanje sto za vecinu drugih ne bih mogao da tvrdim.Jedina mana je zaista ta futrola ,da je bar 5cm duza i da su taj ziper stavili kako valja ali to je nebitno .
Link to comment
Share on other sites

Kris dok skupljas kes za rod pod,mozda bi promoterka mogla da ti da ugo da isprobas,cisto da se ne kajes posle a sky probaj sl.mesec u ritu :) :) :)

Jel i tebe Fox postavio za svog promotora :?:

Nešto mi ga previše promoviraš ;)

Link to comment
Share on other sites

Koristim sky i moje misljenje je da je neprevazidjen,Usvim situacijama ima svoj polozaj za namestanje sto za vecinu drugih ne bih mogao da tvrdim.Jedina mana je zaista ta futrola ,da je bar 5cm duza i da su taj ziper stavili kako valja ali to je nebitno .

Ja imam staru fotrolu i nemam nikakovih problema ,a inače stvarno su novu fotrolu sfušarili

Link to comment
Share on other sites

Kris dok skupljas kes za rod pod,mozda bi promoterka mogla da ti da ugo da isprobas,cisto da se ne kajes posle a sky probaj sl.mesec u ritu :) :) :)

Jel i tebe Fox postavio za svog promotora :?:

Nešto mi ga previše promoviraš ;)

 

nazalost nije.I bas mi je krivo zbog toga.Zamisli tek da sam njihoh promoter i da daju neki kes pa hvalio bi ga toliko da ne bi moglo da se zivi od mene... :) :) :)

salim se ja malo naravno ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

pa kad vec imate te probleme sa futrolama javite se nesi da vam sasije bolju. nesa munze :D

 

pa koliko mi se cini i on rece da ima problem sa futrolom,ili sam ja nesto propustio :) a mozda i nece covek da sije sam sebi da ga ne bije maler :p :p

Link to comment
Share on other sites

Ljudi dosta se nadmecemo.Svako od nas kao i za sve ostalo ima svog ljubimca :) :) ,Dajte da napishemo mane i vrline svakog od rod podova koji smo koristili kako bi drugi mogli da sagledaju.Znaci Ako je najbolji po cemu je najbolji.Evo obako prvo mesto solar world wide pod

 

inoks ne prohrom i to i navrtke,koliko treba nek stoji na sve vremenske uslove nikad nece uhvatiti rdju.dovoljno tezak znaci i stabilan,idealno rastojanje izmedju shtapova.Sa kitom idealan za sve terene.Mana morash ga kupiti sa sve kitom jer nema buzbarove.

Daiwa infinity rod pod.Isto shto i solar mana po meni suvishe razdvojeni shtapovi,i nije za sve terene.

CYgnet po meni najbolji ali mana shto nije inoks onda bi bio stvarno najbolji

 

itd,itd

Link to comment
Share on other sites

imao sam sve UGo podove... iskreno, cijena prevelika, nema opravdanja nikako za tu cijenu, serije sa okruglom centralnom sipkom, blago receno katastrofa, sad imam inoxa sa kockastom sipkom i ne okrece mi se ali tezak za nosit par sto metara da poludis tako da vise stoji u kuci nego na vodi, po meni precjenjen rod pod jedno 3 puta, pox sky pod i da ne spominjem world wide...definitivno bolji...
Link to comment
Share on other sites

imao sam sve UGo podove... iskreno, cijena prevelika, nema opravdanja nikako za tu cijenu, serije sa okruglom centralnom sipkom, blago receno katastrofa, sad imam inoxa sa kockastom sipkom i ne okrece mi se ali tezak za nosit par sto metara da poludis tako da vise stoji u kuci nego na vodi, po meni precjenjen rod pod jedno 3 puta, pox sky pod i da ne spominjem world wide...definitivno bolji...

 

Bravo Supra, jedan od retko objektivnih ljudi.

Ja sam negde vec pomenuo da je UGO sasvim ok (ok, ne naucna fantastika), ali da je nejasno preskup.

 

Kao sto englezi imaju ugradjeno u s(a)vest 'buy british', tako i hrvati slede 'kupujmo hrvatsko'. I dok zaista mislim da je to za svaku pohvalu (kamo srece da je kod nas u mnogim sferama slicno), treba biti realan. 380 eura za pod domace proizvodnje je mnogo i pored cinjenice da sarandzijama mozes prodati ama bas svakojake gluposti kad se napravi fama oko neceg.

 

Ne moze radni sat u hrvatskoj ili srbiji biti skuplji od radnog sata u engleskoj ili francuskoj ili bilo gde u zapadnoj evropi,pa da ga jebes...a i materijali se sigurno ne nabavljaju iz tih zemalja. Pa ne pravi Solar milion podova godisnje, (a rade sve do jednog u sopstvenoj radionici u engleskoj), pa da opravdanje bude cena materijala. Po meni-cisto proseravanje.

Sad, problem je i taj sto u nasim krajevima su nerealno naduvane cene uvozne robe, tako da npr, solarov worldwide sa buzz barovima se prodaje po 500 eura umesto 350, pa mu onda razni UGO i sl ispadnu 'ultra povoljni'.

 

To je neko moje misljenje :geek:

Link to comment
Share on other sites

Jedna informacija neznam kako-sta-zasto ali znam da su momci iz Carp system ZR donosili po porudzbi ugo 2 za 250-280 eura kako kome,naravno od prohroma.
Link to comment
Share on other sites

Nikolas nije rijec koliko ko plati za uga... rjec je o tome koliko kosta u redovnoj prodaji a sto nudi za to... po meni nebi smio bit skuplji od 130-140 eura, ja sam svog kupio za 1200 kn sto je nekih 150 eura, novog, ne polovnog sam uzeo... a uzeo sam ga bas sto sam ga mogao dobit po toj cijeni... a jel ga svi mogu dobit po toj cijeni, naravno da ne mogu, ja govorim o tome da ne da je preskup nego je bezobrazna cijena po kojoj se prodaje u trgovinama... a niko me ne moze uvjerit nicim da je UGO bolji od Solara.. uostalom ko ima sto bolje od solara i Foxa sto se tice sitnog pribora i podova.... mozda poneka firma po 1-2 proizvoda ali kad sve skupa sagledamo nema UGO sto tu radit...nemojte se uvrijedit UGO-ljupci... imam UGA, imat cu ga i dalje ali ni blizo da je najbolji...tezak, ruzan.. ma nemam pojma izgleda mi ko onaj konjic za pilat drva :lol: :lol: :lol: :lol:
Link to comment
Share on other sites

Nemojte se mučiti sa problemima pomenutih rod podova , naručite kod mene rod pod i rešite sve probleme , odvedem vas kod čoveka kažete šta i kako treba i tako se uradi . znači otklonite sve mane pomenutih rod podova i uradite pravu stvar .
Link to comment
Share on other sites

Ugo 1 inox 250 euriča

Ugo 1 aluminij plastificiran 200 euriča

Ugo 2 inox 350 euriča

Ugo 2 alu. plastificiran 300 euriča

Na sve cijene ide 10 posto minimum za keš s tim da kod uge 2 dobijete buzz barove za 5 štapova (ali zaista stane 5 štapova s rolama)

Inače neradim u trgovini ,ali stalno visim u jednoj kao i večina pa slučajno znam:D

Link to comment
Share on other sites

Nemojte se mučiti sa problemima pomenutih rod podova , naručite kod mene rod pod i rešite sve probleme , odvedem vas kod čoveka kažete šta i kako treba i tako se uradi . znači otklonite sve mane pomenutih rod podova i uradite pravu stvar .

 

Handmade rod pod! Od chega ? Daj neku sliku!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...