Jump to content

BOBAN SAPANJAC-PRIPREMA BOILI


Kiza-Bg

Recommended Posts

  • 4 months later...
  • 1 month later...

E kad bi mu neko rekao i za "kip tablu" bio bi brzi kod rolanja :D

koristim ju za boile manje od 16mm inace kosi roler za vece promjere.

 

 

http://www.imagesforme.com/upload/06db42ce.jpg

 

http://www.imagesforme.com/upload/e15a6ef6.jpg

 

http://www.imagesforme.com/upload/5d9381af.jpg

 

http://www.imagesforme.com/upload/12a00b21.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Ovo je masina za testeninu a ne za parenje boila.Mi smo joj nasli pametnu primenu,pa sa njom mesimo mikseve i teramo kobasice.Njena cena zavisi od modela tj. kolicine testa koju moze da mesi a krece se od 200-300 e.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo je masina za testeninu a ne za parenje boila.Mi smo joj nasli pametnu primenu,pa sa njom mesimo mikseve i teramo kobasice.Njena cena zavisi od modela tj. kolicine testa koju moze da mesi a krece se od 200-300 e.

 

 

Znao sam da će neki pomisliti da mislim za mašinu na slici,ne ta mašina za tjesto fino sam rekao za parenje ako si gledao filmiće do kraja na trećem filmu je ta sprava u kojoj se pare boile,pa me zanima jel ručni rad ili tvornički i gdje se može kupiti za cjenu nepitam. :hand:

Link to comment
Share on other sites

Pa kad si znao sto nisi napisao da je to na trecem snimku koga ovde inace nema,vec se pojavi na kraju kada istekne ceo film.Iskreno da nisi napisao ne bi ni znao da ga ima.

Ova masina za parenje je ustvari profesionalna ugostiteljska friteza.Mozes je kupiti u firmama i radnjama koje snabdevaju ugostiteljske objekte.

Link to comment
Share on other sites

Pa kad si znao sto nisi napisao da je to na trecem snimku koga ovde inace nema,vec se pojavi na kraju kada istekne ceo film.Iskreno da nisi napisao ne bi ni znao da ga ima.

Ova masina za parenje je ustvari profesionalna ugostiteljska friteza.Mozes je kupiti u firmama i radnjama koje snabdevaju ugostiteljske objekte.

 

E hvala ti puno,kad sam napiso post i poslao ga tek sam tad skužio da je na filmiću slika od mašine za tjesto,a ne za parenje boili. :hand:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 months later...

jeste da ovo nije sam svoj majstor forum

ali da li moze neko objasnjenje Sremac nacina pravljanja te SSM masine,

neka skica, fotografije izrade i sl i eventualno sta ste upotrebili od delova

hvala unapred

sve samo da ne rolam rucno :dance:

 

jel se menjaju valjci da se dobiju razni precnici boila?

Link to comment
Share on other sites

jeste da ovo nije sam svoj majstor forum

ali da li moze neko objasnjenje Sremac nacina pravljanja te SSM masine,

neka skica, fotografije izrade i sl i eventualno sta ste upotrebili od delova

hvala unapred

sve samo da ne rolam rucno :dance:

 

jel se menjaju valjci da se dobiju razni precnici boila?

e ne ljuti te se nov sam na forumu pa me zeke slike :)

A sto se tice masine valjci su od tvrde plastike kupljeni na najlonu u n.sadu ,ali smo mi dali majstoru da ga obradi na strugu i precnika 15 mm .motor je od ves masine i to smo nabudzili da bude jaci a sporiji...... u sustini sve smo pravili od situacije do situacije ... :mrgreen: naj bitnije je da ti je strugar picajzla i da uklopi valjke u nulu . valjci se pokrecu preko remenice . naravno nismo pravili da lepo izgleda vec da radi .imamo jedan problem voda sporo kuva tj.dusko ne stize da skuva :angry-screaming: A IDEJNO RESENJE SAM NASAO U HRVATSKIM NOVINAMA .....A UBI ME NE ZNAM KAKO SE ZOVU ...NIJE SVJET SARANA NIJE SPORTSKI RIBOLOV NEGO ....

Link to comment
Share on other sites

masinu za izradu boila ima momak iz kragujevca koji moze da vam pomogne da dobijete broj majstora koji ju je napravio .cena izrade oko 300 evra biras na istoj osovini dve velicine boile npr 14 i 18mm.ako imas pastamatic brza je i mozes za sat napraviti do 10 kg boila .dalibor 0646621150.napravili smo ove godine mnogo boila ali nismo snimili.prva izrada stize snimak.a boilu koju pravi boban je banana i nje bas sve tako kako izgleda na snimku.secena je srodnim vocem i dobro odlicno peca u prolece.ali majsor vise voli meso i tu je majstor c4 su 27 357 d4 njemu dobro poznate boile sa kojima je mnogo puta pobedjivao.postujem svakog ko se posveti svom poslu a on je svakako to.
Link to comment
Share on other sites

ma kapiram ja da moze svasta da se uradi za 300 evra ali kriza je...

bolje te pare da potrosimo na boile koje posle bacimo u vodu :lol: :doh:

 

ono sto je napravio sremac kosta cirka 50evra u vr' glave ako vec imas neki el.motor, ostalo je kutija i oni valjci i jos ponesto :think:

Link to comment
Share on other sites

ma kapiram ja da moze svasta da se uradi za 300 evra ali kriza je...

bolje te pare da potrosimo na boile koje posle bacimo u vodu :lol: :doh:

 

ono sto je napravio sremac kosta cirka 50evra u vr' glave ako vec imas neki el.motor, ostalo je kutija i oni valjci i jos ponesto :think:

pa jesu valjci toliko 50 e bez obrade

racunaj 4 lezaja par remenica dva kaisa jedna cev 30x40 motor ma ima toga ali nas troica kad je nagarimo ja ne stizem da kuvam :naughty:

ipak treba imati kefalo pa napraviti potrefiti odnos valjaka brzina i td ne bi da sad pricam ko se usudi da pravi svatice da tih 50e mu je otislo kad je reko dobar dan onom na najlonu sto prodaje plastiku :clap:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...