Jump to content

Pelagicevo


JaneMk

Recommended Posts

Jesi li siguran da moze ova dole? Koja duzina treba da bude. Ove su oko 86-88 cm dugacke a i nemaju 25 cm visinu. one sto sam ja gledao su 20-21cm uglavnom

 

Shoga druze onaj ko ne pazi na ribu nece je sacuvat ni sa kakvom kadom niti dusekom i ne znam ti ja sta. Primjera radi, mozes da imas kadu duboku i 50cm i sa najfinijim dusekom unutra i onda kad se slikas sa ribom i gurnes joj prste u skrge, onda si svu brigu oko ribe u vezi kade, bacio u vodu. 

Onom ko pazi na ribu i ovo je dovoljno! 

Eto ja sam napisao i gore. 

 

Bistroooo

 

 

Ljudi koliko bi po vama bila optimalna kolicini boila za 4 dana pecanja na jezeru. Isao bi ove godine prvi put pa mi trebaju neke smernice. Podrazumeva se da budu kvalitetne boile

 

Послато са SM-J100H уз помоћ Тапатока

 

Jel mislis pecat samo sa boilama? 

Ako da, onda 20 kg ti je dovoljno da te ne moze nista iznenadit u toku pecanja, npr da podje riba jest ko luda a ti polako ostajes bez boila. 

 

Bistroooo

Link to comment
Share on other sites

Shoga druze onaj ko ne pazi na ribu nece je sacuvat ni sa kakvom kadom niti dusekom i ne znam ti ja sta. Primjera radi, mozes da imas kadu duboku i 50cm i sa najfinijim dusekom unutra i onda kad se slikas sa ribom i gurnes joj prste u skrge, onda si svu brigu oko ribe u vezi kade, bacio u vodu. 

Onom ko pazi na ribu i ovo je dovoljno! 

Eto ja sam napisao i gore. 

 

Bistroooo

 

 

 

Jel mislis pecat samo sa boilama? 

Ako da, onda 20 kg ti je dovoljno da te ne moze nista iznenadit u toku pecanja, npr da podje riba jest ko luda a ti polako ostajes bez boila. 

 

Bistroooo

Šečerac je još uvijek dozvoljen?

Link to comment
Share on other sites

Hvala carp yo yo . Ja sam kontao da ponesem oko 30-35 kg , plus 10-15 kg peleta...sa tim bi mogao momacki izgurati 4 dana

 

Послато са SM-J100H уз помоћ Тапатока

Jel ti spavaš druže na ribolovu ili i po noći hraniš?  :pivopija1:  Ma treba to pobacat,nemaš potrebe više od onoga što ti je kolega napisao,5 kg po danu je hrpa,treba to izbacat i još plus pelete,čudo hrane je to, pola češ vratiti ako toliko poneseš.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Hvala carp yo yo . Ja sam kontao da ponesem oko 30-35 kg , plus 10-15 kg peleta...sa tim bi mogao momacki izgurati 4 dana

 

Послато са SM-J100H уз помоћ Тапатока

Eno napisao ti je i kolega Javor, to je bas previse. Za 4 dana to treba izbacat, a po meni nije pametno uci u ribolov sa puno hrane. Kad odredjenu kolicinu hrane bacis u vodu, ti je vise ne mozes izvadit, a dodat uvijek mozes ako bude trebalo.

 

Ne treba ti toliko hrane iako su ribe tamo velike!

Link to comment
Share on other sites

Jel ti spavaš druže na ribolovu ili i po noći hraniš?  :pivopija1:  Ma treba to pobacat,nemaš potrebe više od onoga što ti je kolega napisao,5 kg po danu je hrpa,treba to izbacat i još plus pelete,čudo hrane je to, pola češ vratiti ako toliko poneseš.

eve je receno,ja cak ni toliko nebacim.imam oko 8 kg boila ,3-4 kg peleta i oko 10 kg spod mixa za 4 dana i uvjek super prolazim

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jel vi to hranite svinje ili ribe?

Aman 5 kila boila dnevno na Pelagicevu+spod+pelete.Pa to je suludo.

Bolje rezervisi mesto i javi se ljudima da ti objasne gde da pecas jer tamo lojacija i tacka hvataju ribu a ne gomila hrane.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Shoga druze onaj ko ne pazi na ribu nece je sacuvat ni sa kakvom kadom niti dusekom i ne znam ti ja sta. Primjera radi, mozes da imas kadu duboku i 50cm i sa najfinijim dusekom unutra i onda kad se slikas sa ribom i gurnes joj prste u skrge, onda si svu brigu oko ribe u vezi kade, bacio u vodu. 

Onom ko pazi na ribu i ovo je dovoljno! 

Eto ja sam napisao i gore. 

 

Bistroooo

 

 

 

 

Mislio sam striktno na pravila....ako je trazena visina stranice 25cm a ova ima 20-21cm da li moze da prodje? Naravno da se pazljivo postupanje sa ribom podrazumeva

Link to comment
Share on other sites

Hvala ljudi na informacijama. Procitao sam negde da covek nije imao 60kg boila dovoljno za 4 dana. Pa sam zato pomislio da mi treba mnogo vise nego sto stvarno treba.

 

Послато са SM-J100H уз помоћ Тапатока

Taj je izgleda pravio nasip od boila pa mu zafalilo :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Za ljetni period treba znatno vise hrane nego za proljece.

Ja recimo za kraj jula trosim 4-5kg boila dnevno.

Najcesce ne nosim nikakvu drugu hranu, 14ku u spomb a 20ku kobrom.

S pocetka manje hranim a kad udje riba pojacavam.

Pogotovo ako ti udje amur, ni 10kg boila nije previse.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

u zadnje vreme najvece ribe su upecane na singl mamce bez prihrane.pa sad vidite vi gde treba da se tovara :)

 

Nasa megalomanstina nema kraja.NECU da upecam 50 sarana od 17 kg,ocu par velikih

Link to comment
Share on other sites

u zadnje vreme najvece ribe su upecane na singl mamce bez prihrane.pa sad vidite vi gde treba da se tovara :)

 

Nasa megalomanstina nema kraja.NECU da upecam 50 sarana od 17 kg,ocu par velikih 

 

Nije ti ovo tacno za velike primjerke i singl mamce.

 

Obicno najveci primjerci dolaze nakon sto "manji" obrste podosta hraniliste i u pravilu je to nakon nekoliko dana malo jaceg prihranjivanja, a i nakon sto se "trkaci" prvi iznabadaju. 

 

Nije se jednom desilo da 30+ ribe dodju nakon ato neko stane na poziciju iza nekog ko je dobro hranio i pecao, pa i on nastavi hranit i dodje riba. 

Link to comment
Share on other sites

Mislio sam striktno na pravila....ako je trazena visina stranice 25cm a ova ima 20-21cm da li moze da prodje? Naravno da se pazljivo postupanje sa ribom podrazumeva

 

Ma nece ti niko ici i mjeriti centimetre stranica od kade i siguran sam da te nece vratit sa vode radi 4 cm manje stranice. Nece tih 4 cm stranice spasit ribu od loseg odnosa i bezobzirnosti prema ribi. Vazno je da ti ribu cuvas i da imas obzira prema tome i da ispostujes minimalne zahtijeve od drustva koje upravlja vodom. 

Link to comment
Share on other sites

Imam pitanje da li je ovakva kada bila na Pelagićevu koja se mogla iznajmiti i da li je bila po vašem mišljenju dovoljne veličine za te ribe od 98x62x38 cm.

Prologic New Green Hammok

 

http://i.imgur.com/XUZvfPf.jpg?1

 

thanks

Kupio danas u Carpologiji. 3 hiljade vise nego dusek ali vredi dati

Link to comment
Share on other sites

Ma nece ti niko ici i mjeriti centimetre stranica od kade i siguran sam da te nece vratit sa vode radi 4 cm manje stranice. Nece tih 4 cm stranice spasit ribu od loseg odnosa i bezobzirnosti prema ribi. Vazno je da ti ribu cuvas i da imas obzira prema tome i da ispostujes minimalne zahtijeve od drustva koje upravlja vodom. 

Ok, nisam jos bio na Pelagi pa pitam...Ima ljudi koji se drze pravila ko pijan plota. Vise puta sam za razne stvari dobio odgovor: - Ja tebe ko covek razumem ali pravila su pravila!

Link to comment
Share on other sites

Moj utisak je bio da ce me streljati ako nemam kadicu...

 

I ja sam gundjao zasto je mora kadica a ne moze dobar dusek sa stranicama... sada imam drugacije misljenje... realno mnogo je bitno da se covek ophodi sa ribom kako treba ali krupna i jaka riba lako klizne sa duseka ma koliko se trudili i kolike stranice bile... Kadica lepo "ukroti" ribu, lakse i nama i ribi.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dobro veče!Imam jedno pitanje idem na jezeo 25.4.na poziciju 3.Molim ako mi neko kaže na kojim daljinima se lovi na poziciji 3 i kolika je globina!Hvala i ljep pozdrav iz Slovenije.Svaka informacije je dobra!!!Hvala svima

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...