Jump to content

dilema


Safty bolt ili Inline sistem?  

64 members have voted

  1. 1. Safty bolt ili Inline sistem?

    • Inline
      38
    • Safty bolt
      26


Recommended Posts

Safty i olovo u obliku kugle naj idealnije po meni i daje najvise ubadanja medjutim za dalje distance nije definitivno pa in line sistem tu ima veliku prednost zbog daljine izbacaja kao i zbog mrsenja sistema do kojeg dolazi prilikom pokusaja dalekog izbacaja sa safety sistemom.Mozda se i ne zmrsi svaki put ali ja licno nemam poverenja da nece pa ga i ne koristim za vece distance.To je naravno moje misljenje sto ne znaci da je pravilo. :roll: :roll:
Link to comment
Share on other sites

Apsolutno se slazem sa Nesom. Godinama sam pecao najvise na safty, kad god sam pokusavao da dostignem malo vecu daljinu zabacaja dolazilo je, skoro, uvek mrsenja. Jos najgore sto se moze desiti da oslabi onaj plasticni deo gde se kaci olovo, pa da prilikom sledeceg zabacivanja ostanem bez olova. In-line forisiram u poslednje vreme svuda gde je to moguce i za postizanje daljih zabacaja je deifinitivno N_1. Mada, koliko mi se cini, svi cemo koristi samo in-line jer svi tezimo zabacivanju i pecanju preko "horizonta"! :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ako mogucnosti dozvole onda koristim Inline. Koj je najefikasni sistem za smo kacenja. Naj bolje je uvek kratak nabijeno olovo kao kugla. Medjutim ni kuglu nemozes koristiti svugde. Jedna odlicna alternativa je Square Pear Inline od korda. Udica za skoro sve uslove je Hayabusa H.BIL288.

 

Ako ocekujemo prepreke u vodi onda je obaveza safety clip. Ako mogu da razvucem camcem onda je Extra Heavy moja prva odluka...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam jos uvek početnik u odnosu na većinu vas, ali evo da i ja iznesem svoje mišljenje.

 

Po meni oblik, gramaža olova i sistem se koriste u zavisnosti od situacije. Ne vidim razlog zašto in-line sistemom ne bi moglo da se peca blizu i zašto uvek spominjete, kada je rec o kracim zabačajima, samo safety sisteme. I zašto ne bi moglo da se pecam na, da kažem većim, udaljenostima safety sistemom? Pa ne zabacujemo svi mi po 150-200m pa da se safety uvek umrsi. Ja lično više koristim in-line eto zbog neke navike i možda zato što mi treba manje vremena da namontiram isti, ali nikada nisam odustao od safety varijante.

 

Često zaboravljamo da šarana treba pecati tamo gde on boravi ili se kreće, a ne tamo gde najdalje možemo zabaciti.

Link to comment
Share on other sites

Sasvim drugačije iskustvo. In line montaža mi je bila omiljena do prije dvije godine kad sam se vratio na safety zbog daljine. Puno veči izbor olova koji su neophodni za veče daljine su definitivno za safety montažu. Na in line mi se višestruko više mrsio sistem. Na safety montaži sa predvezom Super Mantis gotovo pa nikad ako duljinu predveza prilagodimo daljini izbačaja.Od mekanih predveza najmanje se mrsi Super Nova. Još od kada su se pojavile kopče za brzo mijenjanje sistema petljanje sistema svedeno je sitne postotke. Kopče pucaju neke stalno neke zimi Ugove nikad :D

Naravno, najbolje za ubadanje je in line montaža.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Sasvim drugačije iskustvo. In line montaža mi je bila omiljena do prije dvije godine kad sam se vratio na safety zbog daljine. Puno veči izbor olova koji su neophodni za veče daljine su definitivno za safety montažu. Na in line mi se višestruko više mrsio sistem. Na safety montaži sa predvezom Super Mantis gotovo pa nikad ako duljinu predveza prilagodimo daljini izbačaja.Od mekanih predveza najmanje se mrsi Super Nova. Još od kada su se pojavile kopče za brzo mijenjanje sistema petljanje sistema svedeno je sitne postotke. Kopče pucaju neke stalno neke zimi Ugove nikad :D

Naravno, najbolje za ubadanje je in line montaža.

Potpisujem mišljenje osim u dijelu gdje se radi o ubadanju po mome od in line je bolja kakva ljepotica :D

Link to comment
Share on other sites

Sasvim drugačije iskustvo. In line montaža mi je bila omiljena do prije dvije godine kad sam se vratio na safety zbog daljine. Puno veči izbor olova koji su neophodni za veče daljine su definitivno za safety montažu. Na in line mi se višestruko više mrsio sistem. Na safety montaži sa predvezom Super Mantis gotovo pa nikad ako duljinu predveza prilagodimo daljini izbačaja.Od mekanih predveza najmanje se mrsi Super Nova. Još od kada su se pojavile kopče za brzo mijenjanje sistema petljanje sistema svedeno je sitne postotke. Kopče pucaju neke stalno neke zimi Ugove nikad :D

Naravno, najbolje za ubadanje je in line montaža.

Potpisujem mišljenje osim u dijelu gdje se radi o ubadanju po mome od in line je bolja kakva ljepotica :D

 

Jesi lopov :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Nekoliko puta mi se desavalo da prilikom postizanja vecih daljina dolazi do pucanja plasticnog dela koji drzi olovo kod safty sistema, pa samim tim hteo nehteo morao sam da promenim sistem, ali za blize zabacaje i pecanje na rekama koristim samo safty.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...