Jump to content

Finzula kod Zagreba


stanislav_pancevo

Recommended Posts

Najača voda po količini velike ribe na daleko. Posebnost joj je mala dubina, do 2 m prosjek. Voda drži aktualni svjetski rekord natjecanja, ribu ljuskaša 29, 150.

Izvrsno radi od 3 do 6 mjeseca. Veličina je oko 85 h. Od problema koji se mogu javiti u ribolovu je dosta bijele ribe naročito deverike, crvenperke i sl.

Procjena je veoma realna da u Finzuli pliva preko 200 riba iznad 20 kg i par primjeraka preko 30. Ima i dosta soma, amura. Na ljeto obraste sa dosta lopoča i onda ribolov nije toga inteziteta kao u proljeće i kasnu jesen. Na njoj se održavaju dva veča kupa Qvantum cup krajem 4 mjeseca i Černoš cup u 9 mjesecu.

Cijena karte je 120 kn za 24 sata ribolova s tri štapa. Karte se kupuju u ribičkom domu.

Link to comment
Share on other sites

Ja nikada nisam biotamo ,... ali,..

 

Imam nekoliko hrvatskis prijatelja koji pecaju ponekad samnom. I dobro pozanju Finzulu,Kec i ostale vode Rakitije. itd...

 

Kolko sam ja mogu da primetim, skoro svih od njih sklopili kontakt sa nekom osobom sa nadimkom " Grizli" i nekom " Gru '" . Prava imena su mi nepoznata.

Meni je prenoseno da su to stari lisci sa tih komercijalih voda i iskreno i otvoreno pomagaju novalja na Rakitije.

Ja ih licno nepoznajem, tako da bi vas zamolijo da me ne utepate ako nije tako kako mi je prenoseno !

 

Znaci pitaje za ta dva osoba. Skoro svi hrvaskih sarandzije ih poznaju tako da nebi bio problem dobiti njihov tel ili e-mail ili slicno.

 

Pozdrav !

Link to comment
Share on other sites

Više lovim slobodan ribolov u to doba. Kup je obično unaprijed popunjen. Lovi se jako dobro jer tad riba prima najbolje. Radi ono što riba i traži u to vrijeme,barem meni :D , boila ispunjena lako probavljivim i kvalitetnim animalnim brašnima. Naravno tu je i za to doba neizbježan kukuruz obični, šečerac i slično. Obavezne pelete i to je to. Inače riba posebno dobro radi po noći ali nije slučaj nekoliko grizeva po danu. Posebnost su velike ribe. Bilo je slučajeva da se u prvih par sati natjecanja ulovi par riba preko 20 kg.

Voda je poribljena sa par tona vreteneca koji su sada prosječno teški oko 3-4 kg i primaju ko ludi. Tako da se lovi jako dobro i na blizu.

Treba dobro izmarkirati područje jer su razlike u dubinama male ali značajne. Najzahtjevnija opcija je izači van na najmanje 140m i tamo odraditi 3 dana do daske. Takav izlet daje vrhunske rezultate. Plus toga jako dobro što i je odlika plitkih voda rade indijanci ili ti izviđači.

Riba nije preforsirana i klasični sistemi rade sasvim ok a udice od br.4 na gore.

Link to comment
Share on other sites

Ja nikada nisam biotamo ,... ali,..

 

Imam nekoliko hrvatskis prijatelja koji pecaju ponekad samnom. I dobro pozanju Finzulu,Kec i ostale vode Rakitije. itd...

 

Kolko sam ja mogu da primetim, skoro svih od njih sklopili kontakt sa nekom osobom sa nadimkom " Grizli" i nekom " Gru '" . Prava imena su ni nepoznata.

Meni je prenoseno da su to stari lisci sa tih komercijalih voda i iskreno i otvoreno pomagaju novalja na Rakitije.

Ja ih licno nepoznajem, tako da bi vas zamolijo da me ne utepate ako nije tako kako mi je prenoseno !

 

Znaci pitaje za te dve osobe. Skoro svi hrvaskih sarandzije ih poznaju tako da nebi bio problem dobiti njihov tel ili e-mail ili slicno.

 

Pozdrav !

 

Je u pravu si. Grizli i Gruu su pravi dečki. Možete ih kontaktirati na cro carp forumu pod tim imenima, ja ipak nebih davao brojeve.

Link to comment
Share on other sites

Kakva je situacija sto se tice licne bezbednosti u slobodnom ribolovu?Par godina unazad idem na Sumbar i ponekad se dese razna provociranja,kad vide BG table,mada je na Sumbaru dobro obezbedjenje.Mislim postoji rampa,svaki ulazak se evidentira itd.Mislim Rakitije je blize Zagrebu,velika frekventnost ljudi,prilazi jezeru sa nekoliko strana.
Link to comment
Share on other sites

Kakva je situacija sto se tice licne bezbednosti u slobodnom ribolovu?Par godina unazad idem na Sumbar i ponekad se dese razna provociranja,kad vide BG table,mada je na Sumbaru dobro obezbedjenje.Mislim postoji rampa,svaki ulazak se evidentira itd.Mislim Rakitije je blize Zagrebu,velika frekventnost ljudi,prilazi jezeru sa nekoliko strana.

 

Cijelu godinu gledam BG tablice a posebno na moru jer sam 5 mjeseci tamo. Budala uvijek ima i na taj način nemogu debatirati. Šumbar je blizu Karlovca i ima još svježih sječanja na neke događaje koji nisu bili da blago kažem lijepi pa je zato vjerojatno i bilo takvih reakcija.

Rakitje je u Zagrebu ustvari i koliko god je bilo ljudi na vodi nisam čuo niti za jedan primjer ometanja na bilo koji način. Osobno isto idem u Sombor drugu godinu ako bog da pa ču vidjeti kako ču se ja provesti :D

Šalim se naravno!

Prilaz jezeru nije baš takav kakav se čini i jako se dobro čuva pošto ima dosta ribočuvara.

Poznavajuči ljude koji posječuju tu vodu ne vidim nikakav problem, sigurno. To su ljudi od Austrije do Rusije.

Link to comment
Share on other sites

Zadnji put da sam nekog iz Srbije vidio na Finzuli bilo je prije dobrih 5 godina. Razgovaro sam s čovjekom i nije nikakvih problema bilo. Žac dobro veli; bilo gdje može bit problema. Heh, ako sam se igdje tuko to sam se mlatio u Zagrebu gdje sam rođen i odraso! :D

Ipak mislim da smo mi ribići posebni i kad smo na ribolovu pustimo brige.

 

Finzula mi je jako drago i posebno jezero. Obožavam lovit na Zapadnoj obali jer imam pogled na planine, a i na toj se obali nalaze dobra mjesta. Jedini problem Finzule je njena dubina, tj. plićina.

Ljeti riba zna slabije primat zbog zagrijanosti vode. Ja tada odlazim na obalu popularno nazvanu "Frizerka" jer je prepuna lopoča i tamo obavezno imam dobre ribolove. Ali gubi se dosta ribe i dosta sistema zbog lopoča.

 

Već u 11. mj. riba na Finzuli počinje slabije primat i tak je do proljeća. Po meni najidealnije vrijeme za ribolov na Finzuli je 5. i 6. mj.

Od mamaca do sad nema kaj riba nije primala. Ja obavezno jedan štap imam na 2 Tiger Nuta (čista bez ikakvog dipa,probrana iz partikla) i riba ga prima vrlo dobro. Od boila koristim fish sa lakoprobavljivim ribljim brašnima veličina 14 mm u 99% slučajeva.

Markiranje je možda i najvažnije ili izaći van kolko ide.

Žac je spomenuo dva takmičenja. Quantum Cup i memorijalni kup Marijan Černoš.

Na oba natjecanja obavezno padaju dvadesetke i to nije nikakvo čudo. Jedini je problem kaj Quantum Cup organiziraju Austrijanci i broj ekipa je ograničen koliko oni dozvole.

Rekordi su ljuskavi šaran 29,275 kg i golać 29,350 kg. Moj osobni rekord s Finzule je ljuskavi šaran 24,200kg.

Link to comment
Share on other sites

Postoji mogucnost ako nam prijatelj iz HR obezbedi mesto na Qvantum kupu u aprilu ,da Kiza ,Sale i ja pecamo....a nismo tamo nikad dili .Pa je svaka informacija dragocena, hvala na savetima...

 

Samo ču vam reći da se radi o terminu kad riba doslovce rastura. Mislim da je sve time rečeno. Radi i mala i velika riba.

Link to comment
Share on other sites

Kako na finzuli ima vishe jezera 1,2,3 i kec u kojem jezeru su najvece ribe i kako se moze rezervisati slobodno pecanje

 

Največe su ribe u Finzuli a slobodno se pecanje nemože naručiti. Radi se o sportsko ribolovnom društvu i ima pravo svatko loviti tko dođe a največe je pravilo da se pozicije nemogu prisvajati. Znači dođeš pa šta te zalomi. Druga je opcija da netko sjedne na poziciju i čuva ti je. No ja ti to nisam rekao. Voda ima puno pozicija i u određene dane pogotovo na početku tjedna ima sigurno slobodnih pozicija. Najudarniji je 4 mjesec kad je svaki vikend sve puno. Ostale mjesece nije takva gužva.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...