Jump to content

Jovino Jezero


rott

Recommended Posts

Ili Jezerce pored Kupusinackog dunavca ili jezero u lovishtu, a u stvari ja mu i ne znam pravo ime.

Nazivali smo ga "Jovino jezero" jer je poslednji gazda i nosio ime Jova.

Pokushavam da mu nadjem pravo mesto ovde na foumu tj, da li da ga smestim u komercijane vode

ili jezera. Ne znam. Jezero na kome mogu da pecaju dvojca, gde bi treci vec mogao da se smatra

prekobrojnim. Aaaah, imam osecaj kao da pishem "in memoriam" o tom biseru od vode. Naime, lovio sam

tamo u vishe navrata i znam da bi svako od vas se rado secao tih trenutaka provedenih na tom i takvom

jezeru. Zovnesh gazda Jovu, dogovorish termin od sedam dana koji su slobodni i dobijesh mogucnost

da tih sedam dana jezero bude samo tvoje! Cenovnik po danu - smejurija za zadovoljstvo koje dobijesh.

N a z a l o s t jezero vishe nema gazdu i prepushteno je samo sebi. Riba je povadjena, barem ona koja

je mogla biti uhvacena, jer na sredini jezero je dubine i do 12 metara sa zestokim granjem na dnu.

Mozda je josh po neki namazanko ostao.

Eeeehh kolika shteta shto niko ne gazduje tim biserom!!!

 

Od Apatina asfaltiranim nasipom do lovishta pre Kupusinackog dunavca skrece se desno na tesan krivudavi

kolski put kroz shumu i zbunje i bez upozorenja odjednom se vidi ovo -

 

 

http://s3.postimage.org/wrZq9.jpg

 

http://s2.postimage.org/18SCmi.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dva puta sam bio na tom jezeru, ali nisam pecao. Zadnji put sam bio jesenas i voda je i dalje isto tako lepa ambijent prelep (totalna divljina) ali mislim da je ribe nazalost ostalo jako malo. Mislim da Kristijan moze najbolje da kaze kakva je situacija sa ribom( covek je proveo tamo mnogo sati pecajuci). Ja sam planirao da odpecam tamo neki dan ove god pa Rotto mozemo da se dogovorimo ako zelis :dance: :auto-camptrailer:
Link to comment
Share on other sites

U jesen 2008 sam pecao par puta i imao sam jednu ribu od 16kg i jedna ogromna mi je utekla(pricam sve o kratkim ribolovima), posle toga sam povredio nogu i nisam mogao da idem, proslog proleca sam bio dva puta i oba puta nisam imao griz ali sam video par lepih riba da iskacu!!! Cinjenica je da je ogromna vecina riba iz jezera izvadnjena, na sve moguce nacine i da su ostale samo par najlukavijih i najvecih!!! Kako me za ovo jezero vezu skoro sve najlepse uspomene koje se ticu saranskog ribolova nikako ne mogu da se oduprem zelji da opet odem tamo i zabacim po ko znam koji put, ali sam sve vise svestan da su sanse veoma male, i da se sve svodi na ribolov po prinicipu "ili pukovnik ili pokojnik" i da se isplati ici samo onaj ko je spreman da sedi nedelju dana za eventualno jedan ili dva griza, ali zato orgomnih riba!!! Cim otpusti led oticu na jezero sa sonarom da vidim sta se desava i jel ima nesto pa cu da vam javim ;) ;) ;)
Link to comment
Share on other sites

Prelepe slike,podsecaju me na vreme kada je jezero bilo puno ribe....kako smo samo majstori da upropastimo sve sto je lepo (kada kazem mi mislim na populaciju u nasoj zemlji,u kojoj nazalost preovladjuju ludaci)....par dana, dosta akcije, krupna riba .....dosao bih opet ...bas na ovo mesto pored panja,stapovi upereni na spic zaliva sa druge strane.... :mrgreen: Zao mi je sto posle toga nikada vise nisam otisao.....
Link to comment
Share on other sites

Dva puta sam bio na tom jezeru, ali nisam pecao. Zadnji put sam bio jesenas i voda je i dalje isto tako lepa ambijent prelep (totalna divljina) ali mislim da je ribe nazalost ostalo jako malo. Mislim da Kristijan moze najbolje da kaze kakva je situacija sa ribom( covek je proveo tamo mnogo sati pecajuci). Ja sam planirao da odpecam tamo neki dan ove god pa Rotto mozemo da se dogovorimo ako zelis :dance: :auto-camptrailer:

 

 

Bez ramishljanja IDEMOOO !!! Znaci ovako - drzim te za rec ! A i Kristijan bi mogao da nam pravi drushtvo.

Link to comment
Share on other sites

Moze, nije frka!!! Samo moramo to da obavimo na prolece, jer je jezero uzeo neki nas mafijas koji zivi u Austriji i pravice tamo kavezne ribnjake, ali to tek od jeseni mislim, tako sam cuo!!! Ako nista ne upecamo, prebacicemo se na Rit ;) ;) ;) ;) a ako ipak upecamo, ubedjen sam da ce to biti ulov za naslovnice jer manjih skoro da i nema vise :violin: :violin:
Link to comment
Share on other sites

Dva puta sam bio na tom jezeru, ali nisam pecao. Zadnji put sam bio jesenas i voda je i dalje isto tako lepa ambijent prelep (totalna divljina) ali mislim da je ribe nazalost ostalo jako malo. Mislim da Kristijan moze najbolje da kaze kakva je situacija sa ribom( covek je proveo tamo mnogo sati pecajuci). Ja sam planirao da odpecam tamo neki dan ove god pa Rotto mozemo da se dogovorimo ako zelis :dance: :auto-camptrailer:

 

 

Bez ramishljanja IDEMOOO !!! Znaci ovako - drzim te za rec ! A i Kristijan bi mogao da nam pravi drushtvo.

 

Apsolutno je dogovoreno!!!Samo da se dogovorimo oko termina i :dance: ali mislim da bi rano prolece bilo :clap:

Link to comment
Share on other sites

Primate li jos jednog :?:

ma moze brate, al onda od pecanja teshko da ce biti neshto. Jezero podnosi do tri pecarosha i sve preko toga guuuuzvaaa, pa ce mo da roshtiljamo ako nishta drugo il da pecamo na po jedan shtap

Link to comment
Share on other sites

nije bas toliko malo nego je vrlo specificnog oblika i ima samo tri zanimljiva spota, moze pecati i dvadeset ljudi ali slaba vajda, riba se moze upecati samo na tri mesta ne jezeru i to je to!!!Pogotovo sad od kad je ostalo samo par komada unutra, i oni su toliko preplaseni da imam osecaj da se uopste ne krecu jezerom, nego samo leze i moguce ih je uloviti samo ako ima se mamac servira direktno pod nos!!!
Link to comment
Share on other sites

koliko ja vidim pripreme su vec pocele :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Znaci ovako -

obavezan JEDAN shtap za poneti , i po potrebi raspakovati

Od mamaca obavezno poneti po gajbu piva uz upozorenje - ne dirati do pristizanja na destinaciju

kratez tj zestina - obavezna u sledecim oblicima

1 kajsijevaca

2 kajsijevaca

3 kajsijevaca

pod cetiri moze i neki pelinkovac

pod pet radza svih boja i porekla - moze

hrana nam ne treba - skuvace pauc pasuljicu mmmmm

roshtilj - navatacemo neku divlju gudu ili nekog bambija

 

jel se slazete ???

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...