Jump to content

SAVA


andrija

Recommended Posts

Pravili dugu kampanju brodom kada su bili sruseni Ostruznicki mostovi-.pecali oko srusenih stubova -nista

Prosle godine opet prolazio sve sonarom,teren jako siromasan-kao da nema ribe.

Jedino gde sam video da se vata po neki sitan,je iza sajma-sa splava ispred restorana sest topola.

Kada se vozim leti brodom po Savi cesto vidim ekipu sa ozbiljnom opremom i shatorima preko puta sajma,izlaz iz brodogradilista.Da li nesto vataju ne znam,ali po opremi ne bih rekao da su slucajno tu.

poz

Link to comment
Share on other sites

Tamo ne mozes da pridjes vodi od splavova sve do posle Ostruznice. Saran na nekim mestima lepo radi ali jedino da pecas sa necijeg splava, ili da ides brodom/camcem.

Cale mi je svake godine tamo pa prenosim njegove impresije.

Link to comment
Share on other sites

Sa strane Savskog Nasipa je prilaz nemoguc,zato sto su do vode samo razne firme i preduzeca.Sa strane Zimovnika,to je poluostrvo gde se nalazi restoran Marinada,moras da prodjes kroz privatna dvorista sto je takodje nemoguce.Ako poznajes nekog da tamo zivi onda je vec izvodljivo.Na moju srecu imam dosta drugara koji zive i na Zimovniku, i na Nasipu,pa mogu da prodjem.Tu sam pecao kao klinac raznu belu ribu,a ove sezone planiram da odradim prvo sa sonarom,pa ozbiljno hranjenje pa i pecanje.U tom delu pecaju samo lokalci,na kukuruz i glistu pa sta im dodje, sa za nase poimanje neozbiljnim priborom,i svake godine imaju kidanja,pa i odvlacenja celog stapa u vodu.Sarana ozbiljno niko ne peca,a da ima mrcina-ima.Mreze se jako retko postavljaju,i samo koliko treba za corbu jedanput u dve nedelje,ali samo jun,jul i avg. kada je vreme god. odmora.Po tom pitanju su "korektni" (u odnosu na druge).Nadam se da cu uspeti da realizujem sve sto sam zamislio za ovu sezonu na tom delu reke,pa ce onda biti i neka slika.
Link to comment
Share on other sites

Super je to potez za pecanje. Meni najvise odgovara jer nam je camac u marini pa svako vece moze da se izadje na vodu. Neznam kako ljudi dolaze kolima ali sam ih par puta video. Doduse, svaki put je to bio neki dzip tako da neznam da li je to preduslov.

Ko ima priliku da iz camca sondira dno mocice svasta da vidi. Na levoj obali Save, 30-40 m od obale a pre prvog mosta je rupa dubine od 12-14 m u letjem periodu. Ribe ima dosta ali sam ja tu uspeno pecao samo soma.

Za sarana na Savi (po mom iskustvu) od Ostruznice pa uzvodnoooooooo....

Link to comment
Share on other sites

Napecao se Vlado momacki,tu je bila upravna zgrada Milspeda pa su momci menjali stolariju,**** ostavio kolege da rade i pecao tamo.

Dobio dozvolu od Janjusevica i iskoristio je maksimalno

To je strana Savskog Nasipa.Jel bilo i sarana?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 4 months later...
to su i meni rekli moji drugari sto su pecali najlosija sezona do sad.....a danas vidim iz kola u dubokom dva lika ciste mrezu u sred dana najnormalnije....a znam da nemaju dozvolu niti su je ikad imali....toliko o pecanju na savi :sorry:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Imam drugara koji tu drzi camac.Pa sam mislio ako ima svrhe da ga mao pecam.Ako ga u opste tamo ima

Imam dosta drugara na Nasipu.Hteo sam da odradim kampanju hranjenja i da pecam-poceli da prave most preko ade i nista.Naslusao sam se prica o kidanjima.Ribe sigurno ima,zbog policije niko ne stavlja mreze.Mi smo kao klinci pecali sa strane brodogradilista belu na plovak i dobro prolazili,pritom gledali "krave" kako se izbacuju,i uzdisali.Probaj,nemas sta da izgubis.Poz

Link to comment
Share on other sites

Probacu pa ce mo videti.Bas me zanima dali ga je neko u rukavcu dobijao.Dali u opste ulazi u rukavac

 

Bas ti zavidim na mogucnosti da tamo pecas. Nemoj da razmisljas da li da pecas, ako mozes pocni da hranis vec danas, slobodno zovi ako ti treba pomoc :prijatelji: ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...