Jump to content

Bankstick


Recommended Posts

Imam foxove bankstikove sa svrdlom vec 4 godine i odlicne su nema zemlje il shljunka u kome nemogu da se nameste.Daiwine imam vec dve godine isto super nijednom se nisu ikrivili al zato koshtaju.Imam solarove inoks vec 7 godina i ne bi menjao foxove nizashta
Link to comment
Share on other sites

Koristim rucno radjene od prohroma. Uradio kod strugara kako meni odgovara ...

Jedna cijev spoljnji precnik 16mm, a druga takodje spoljnji precnik 10mm ... Duzina od 60-120cm manje vise koji cm.

Ako se upustis u samogradnju obavezno na tanjoj(unutrasnjoj) cijevi na kraju ugradi cauru (idealno od tvrde plastike ), to zbog stabilnosti u svim polozajima razvlacenja bankstikova .Ta caura (na tanjoj cijevi) je malo manjeg spoljnog precnika u odnosu na unutrasnji precnik vece cijevi, normalno da bi lakse klizala jedna cijev kroz drugu ...

==========================================

Dabiste izbegli komplikovanje sa plasticnim caurima i sl. savetujem da koristite cijevi Ф16X1mm i za unutrasnju Ф12X1mm. Ostaje unutrasnja razlika od 1mm sa strane ali posto su to cijevi nekalibrovane nemate nikakvu luftu. Navoj je 3/8"X20 ali posto cete tesko naci takvu ureznicu mozete koristiti rucnu ureznicu M10X1,25 ali samo prvu.Ja obicno koristim 50 i 70sm. dugacke ( sakuplena duzina.

Evo i jedan snimak

 

http://img186.imageshack.us/img186/9697/img3991v.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 month later...
Ja sam si napravio od armaturne žice 12mm, dužine 110 cm. Na vrh zavario po dvije matice, dole zašiljio 10 cm, nekih 20 cm od dole na svaki zavario flah 3x5cm da imam nešto za lakše zabijanje u zemlju, na kraju sam ih odnjeo na pocinčavanje. Koristim ih oko godinu dana i prezadovoljan sam kao i moj kum jer smo napravili 12 kom. U početku su se svi na jezeru čudili kako nam stoje visoko štapovi a sad dolaze i ispituju od čega i kako su napravljeni. Najveća prednost visokih držača je ta što ne moram čučati pored štapova dok čekam pravi potez.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...