Jump to content

predvez


svaba

Recommended Posts

ne moraš kupovati kryston, može i ta poslužiti...osim toga imaš odličnih špaga za predveze i duplo jeftinijih od krystona, npr.sufix!

 

Kao sto rece Jure Sufix ti je odicna spaga..A duplo jeftinija od recimo Krystona..Moja preporuka Sufix Cameleon i Sufix Hevy skin..spule su po 25m a cijena u hr 8-10 eur za spulu!

Link to comment
Share on other sites

moze da posluzi, ali bolje uzmi strunu(konac) koji je vec napravljen i predvidjen za predveze(sufix, fox ,kryiston...)

po meni tu nema konpromisa sto se tice udica,predveza i osnovnog najlona.

uvek kupuj kvalitetno, pouzdano i proveteno!!!

Link to comment
Share on other sites

Znam ja da ti volis Barkley made in USA ;)

Ako taj "obicni Barkley konac",kako je Svaba naveo, nije predvidjen za saranski predvez, nego za osnovnu strunu,koja se namotava na masinicu, onda ne valja za predvez, al moze da posluzi. Kao sto je receno gore.

Ja sam probao da koristim obicnu(osnovnu) strunu kao predvez, aj sto se mrsila pri zabacaju, nego je pravila stomak izmedju olova i mamca.(provereno metodom u koritu :lol: )

Nego recite coveku karakteristike predveza i kad se koji koristi....

Link to comment
Share on other sites

Znam ja da ti volis Barkley made in USA ;)

Ako taj "obicni Barkley konac",kako je Svaba naveo, nije predvidjen za saranski predvez, nego za osnovnu strunu,koja se namotava na masinicu, onda ne valja za predvez, al moze da posluzi. Kao sto je receno gore.

Ja sam probao da koristim obicnu(osnovnu) strunu kao predvez, aj sto se mrsila pri zabacaju, nego je pravila stomak izmedju olova i mamca.(provereno metodom u koritu :lol: )

Nego recite coveku karakteristike predveza i kad se koji koristi....

Stomak će praviti bilo koji krući predvez, ako nije savršeno izravnan. Npr. bilo koja upredenica s omotačem pa se svejedno masovno koriste! Prednost specijaliziranih šaranskih upredenica za predveze je velik izbor materijala, boja, mekoće itd. Npr. sufix cameleon kojeg u zadnje vrijeme dosta koristim je i bez omotača prilično krut za upredenicu, tako da nema teorije da leži potpuno na dnu ako nije povučen dalje od olova! Ali i za to postoje riješenja koja se nude u velikom izboru materijala i kombinacija istih! Evo, sufix silky soft je ko paučina!

Link to comment
Share on other sites

Suvishe tanki predvezi poput berkly pletenice rascepe usta sharanu il ureze se u usta i lako izgubish ribu

Koliko tanki? Nitko nije spominjao debljinu upredenice? Osim toga, ako je udica zakačena za usnu upredenica ne može šaranu isparati usta, jedino izvana ili ako je duboko progutao, a opet pod uvjetom da se koristi tanka!

Mislim da je ipak razlika u otkvačivanju mizerna ili nikakva zbog razlike u materijalu. Po tome bi još veća razlika bila ako koristimo šaransku upredenicu sa omotačemu odnosu na onu bez omotača! Ne znam...možda griješim, ali meni se takvo što još nije dogodilo!

U svakom slučaju ja sam ipak za korištenje specijalnih materijala za predveze, ali ne zbog ovih razloga!

Link to comment
Share on other sites

Covek je u principu samo pitao da li moze/sme da koristi obicnu strunu za predveze. Odgovor je da moze, sad da li su ove druge bolje i zasto su bolje, to je vec druga tema, zar ne?!

Da, dobio je odgovor i još malo, a od viška glava ne boli!Nije tema baš tako daleko otišla...samo se malo proširila!

Link to comment
Share on other sites

Samo stvar navike,da postoi najbolji svi koristili samo taj.

Ja sam se navikao na kriston i koristim ga u vise verzija,meni se nesvidja mi se nista drugo probao svasta ali to neznaci da nevalja

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...