Jump to content

Basiana Donji Petrovci


prdaaa

Recommended Posts

Juce popodne jos jedno zanimljivo kratkotrajno pecanje, od pola cetiri do osam casova. Usled smene svih godisnjih doba u par sati, vetra, oblaka, grmljavine, sunca i kise veoma dobra aktivnost i borbenost ribe. Prihranjeno samo sa pola kg. boila i pri svakom zabacaju 5-6 na pva traku. Deset riba, sedam izvadjenih, tri izgubljene. Povecana i aktivnost babuske, imao sam oko desetak komada na boilu, na srecu samo jedan cverglan i na nesrecu cak i jedna patka, nije Djudja niti njena deca :) 

 

http://imageshack.us/a/img835/2116/j5j1.jpg

http://imageshack.us/a/img827/3728/n2ix.jpg

 

najmanji ulovljeni saran

http://imageshack.us/a/img5/9546/bpnk.jpg

 

riba dana

http://imageshack.us/a/img197/1456/xtov.jpg

http://imageshack.us/a/img856/7827/hho3.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bravo Limune doktore. Ne moze ostatati na ovome, ta boila se mora pokazati na takmicenju, zato apelujem za jos jedan pojedinacni kup u kome limun bira poziciju :-D

Hm...druze, nisam bas siguran da li razumem sustinu tvojih misli... U ovom tvom iskazu prozima se mnogo toga, pa me zanima na sta konkretno aludiras? Ako se radi o tvojoj zelji za ucestvovanjem u novom kupu, pothranjenom euforijom i lepim osecajem koji nosis posle trijumfa na prethodnom kupu, to u potpunosti mogu da razumem , jer to je svakako deo ljudske prirode. Nejastan mi ostaje tvoj predlog da narednog puta ja biram poziciju, to se vec moze svakako tumaciti :)  Da li gresim kada dok razmisljam o tome osetim prizvuk podsmeha sto sam imao za nesrecu da izvucem poziciju 11, koja kada sve sumiram, koliko god posle zreba ostavljala utisak katastrofe, na proslom kupu cak i nije bila neki hendikep,srazmerno radu ribe na drugim favorizovanijim pozicijama.Stavise dala je svega jednu ili dve ribe manje u odnosu na pozicije u plasmanu,ali moja nesposobnost u datom trenutku ili manjak srece ucinili su svoje :)

Ako je posredi konstatacija da moja boila lepo otpeca jedino kada je sama na jezeru, bez konkurentnosti drugih kvalitetnijih takmicarskih boila e to onda vec i moze da ima nekog smisla, posto posle svega dva ovogodisnja ucesce nisam bio ni jednom u plasmanu. :sorry:

Sto se tice narednog ili narednih kupova, da sam u vremenskoj mogucnosti za tako nesto ucestvovao bih svakog vikenda koliko zaista to volim,neovisno o velicini ili skromnosti postignutih uspeha, ali nikada ne bih prihvatio ucesce pod povlascenim polozajem u odnosu na ostale takmicare i samim tim uskratio draz lepog osecaja u slucaju eventualnog uspeha.

Mozda ti u svojoj konstataciji nisi mislio nista od ovoga sto se proizvelo u mojoj glavi kao misao dok sam citao, nadam se da nije na odmet sto sam napisao ono sto osecam ;)

I naravno sve cestitke na prethodnom trijumfu i puno uspeha na svim narednim kupovima :a034:

Link to comment
Share on other sites

Bio sam danas po prvi put na ovom reviru.Moram da priznam da su utisci pozitivni.Pecao sam na petici.Namerno nisam nosio spod vec samo boile.Sigurno da bi jos bolje prosao da sam poneo bar pet kg spoda.Ali dobro,i pored toga bilo je dobro.Imao sam 11 komada.MORAM DA POHVALIM LJUBAZNE DOMACINE KAO I CITAVU ATMOSFERU NA I OKO JEZERA.Vlasnik je dosta korektan covek,zna kako sa ljudima treba raditi i postupati.Nadam se da cu jos koji put posetiti ove godine ovaj revir,mozda i na nekom takmicenju.Jos jednom ponavljam SVE POHVALE ZA VLASNIKA.             P.S. Znam da ce posle ovog mog izlaganja mnogi reci da preterujem.jer na jezeru ima dosta mulja i najvece napasti za ribolovce cvrglana.Ali mislim da to sve nije nista toliko strasno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Limune,nista lose,samo sala i zal sto toliko uspeha na slobodnom,a dodjes na takmicenje i izvices tuga mesto, i to ko zna koji put u zadnjih godinu dana. A da zelim novi kup,zelim,ali ne.pod.utiskom od proslog,nego zeljom za novim. Pozz
Link to comment
Share on other sites

Limune,nista lose,samo sala i zal sto toliko uspeha na slobodnom,a dodjes na takmicenje i izvices tuga mesto, i to ko zna koji put u zadnjih godinu dana. A da zelim novi kup,zelim,ali ne.pod.utiskom od proslog,nego zeljom za novim. Pozz

Zao mi je sto nisam dobro objasnio sebi sta si zeleo reci,moje izvinjenje :blush: Konstatacija ti je na mestu a isto tako i razumem tvoju zelju za novim kupom, ni moja nije nista manja :)  Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

 Sve ljubitelje pecanja na plovak da podsetim da babuska radi odlicno ,naj cesca je od 130-200 gr ali moze dosta da se upeca ,a dozvoljeno je na jednu dozvolu da se iznese 3kg.Svi ovi koji imaju potrebu za vecom kolicinom mogu da doplate po kg.

Link to comment
Share on other sites

Limune,nista lose,samo sala i zal sto toliko uspeha na slobodnom,a dodjes na takmicenje i izvices tuga mesto, i to ko zna koji put u zadnjih godinu dana. A da zelim novi kup,zelim,ali ne.pod.utiskom od proslog,nego zeljom za novim. Pozz

Brat Limun je najposteniji ribolovac koga sam dosad upoznao a sto se nikako ne moze reci za tebe mali,moze biti da si i tu varao kao na Miki samo te nisu navatali :-D ....Dobrice,svaka cast na ulovima...
Link to comment
Share on other sites

Brat Limun je najposteniji ribolovac koga sam dosad upoznao a sto se nikako ne moze reci za tebe mali,moze biti da si i tu varao kao na Miki samo te nisu navatali :-D ....Dobrice,svaka cast na ulovima...

Draga gospodo ja bih vas zamolio da ove vase prepirke obavljate na drugom mestu,a ovde ako imate neke slike ulova ja bih vas zamolio da stavite.I ajde lepo se vi prijavite za kup 26-29 septembra pa da se ceramo ;)  :prijatelji:

Link to comment
Share on other sites

Ajde organizujte jos jedan pojedinacni kup. :good:  :good:  :good:

Bice Maki ,ali nemam za sada plobodnih termina osim 14-15 a to je kratak rok da bih se spremili.Krajem meseca je kup 72 h a dosta njih koji su se prijavili za taj kup ne bih sigurno pecalo 14-15 pojedinacno

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nesto novo u planu za sledecu godinu na Basiani.Planira se da se urade mesta sa druge strane jezera i stavi sajla po sredini jezera.Planira se 7 pozicija levo i 6-7 desno tj preko ,a sve u cilju poboljsanja i lakseg pecanja ribe.Sva mesta ce biti znatno sira.Bice jos novina,ali da ne obecavam u napred,pa bih zamolio sve koji su posecivali ovo jezero neka stave svoje misljenje o ovoj novini.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nesto novo u planu za sledecu godinu na Basiani.Planira se da se urade mesta sa druge strane jezera i stavi sajla po sredini jezera.Planira se 7 pozicija levo i 6-7 desno tj preko ,a sve u cilju poboljsanja i lakseg pecanja ribe.Sva mesta ce biti znatno sira.Bice jos novina,ali da ne obecavam u napred,pa bih zamolio sve koji su posecivali ovo jezero neka stave svoje misljenje o ovoj novini.

Ahahaha grile super ideja sto se tice podele jezera zato sto necu vise morati da se patim da zabacujem daleko posto i ovako ne znam da zabacim :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...