Jump to content

Basiana Donji Petrovci


prdaaa

Recommended Posts

ja sam ga nahranio na pola,mada sam sa jednim stapom uvek izlazio ka drugoj obali,pecao sam ga na kukuruz iz spoda...jer je boile cverglan unistavao za 15ak minuta,probaj naravno i boilu...i da ako ti nesto znaci,stavljao sam PVA vrecice ali ih nisam busio da bi izdigao sistem iznad mulja...dok sisteme koje sam zabacivao bez PVA sam obavezno nakon zabacaja cupao iz mulja...pazi to sto su takmicari oko tebe moze da bude samo vise iskustva...gledaj malo sta rade,kako oni pecaju na toj vodi...ne moze da skodi ;)
Link to comment
Share on other sites

stavljaj podizac i predvez nema potrebe da ti bude vise od 15 cm i kad zabacis izvuci samo malo sistem iz mulja...ove godine mi se najbolje pokazo kao mamac beli kukuruz osmak dipovan u big shot banana.....
Link to comment
Share on other sites

pao jedan za sada od 7 kg. na hobotnicu. nju mi cverglan nece. jagodu i tuti fruti razvaljuje. a one berkley buzbaits pojedu za minut

probaj da ostavis bar dva sata da ne menjas boilu , znas kako ispoliraju olovo manici . :crazy: :crazy: :crazy:

to ti je sremacki manic , njega naranis slaninom desno a levo pecas sarane

Link to comment
Share on other sites

na tome je i ostalo. posle upekla zvezda i mrzelo me da izlazim iz ladovine. pa je i ovu najtvrdju bojlu satrao cverglan kad ostane duze u vodi.

meni je bilo lepo tamo. ima pomalo ladovine, domacini ljubazni ali i kolege ribolovci. koliko vidim ima i reflektora pa je i nocu laksi ribolov a imaju i uticnice da se mogu napunii mpbilni telefoni odmah kraj mesta za pecanje. moze se naruciti nesto i pojesti i popiti. sve u svemu dolazicu opet.

meni je problem zabacivanje na vece daljine posto imam los pribor. a nemam ni raketu i pribor za istu. tako da sam tube+ konac + pracka. dok sam roko bilo je nesto. posle kad je upeklo mrzelo me da izlazim stalno na sunce i mozda bi bilo jos nesto. oko mene su vadili solidno. ovi na kecu 7-8 kom otprilike. a na 3 preko 10kom. on je malo malo vadio. tuko je raketom na drugu stranu. a na kecu su hranili sa obale.

Link to comment
Share on other sites

 

sisteme sam imao 2 heli i jedan inline. mada te sam heli nesto pokusao svoje nisu bili klasicni inije mi se pokazao kao dobar. cesto mi se mrsio predvez za olovo jer sam korisio upedenicu na predvezu. gde sam imao monoifil imao sam manje mrsenja. fali mi par nekih sitnica da bi taj predvez bio kvalitetniji i da se nebi mrsio. posle sam presao na sve stapove inline sistem.

sledeci put kad mognem idem na nocno. ova paklena vrucina ubija.

Link to comment
Share on other sites

na tome je i ostalo. posle upekla zvezda i mrzelo me da izlazim iz ladovine. pa je i ovu najtvrdju bojlu satrao cverglan kad ostane duze u vodi.

meni je bilo lepo tamo. ima pomalo ladovine, domacini ljubazni ali i kolege ribolovci. koliko vidim ima i reflektora pa je i nocu laksi ribolov a imaju i uticnice da se mogu napunii mpbilni telefoni odmah kraj mesta za pecanje. moze se naruciti nesto i pojesti i popiti. sve u svemu dolazicu opet.

meni je problem zabacivanje na vece daljine posto imam los pribor. a nemam ni raketu i pribor za istu. tako da sam tube+ konac + pracka. dok sam roko bilo je nesto. posle kad je upeklo mrzelo me da izlazim stalno na sunce i mozda bi bilo jos nesto. oko mene su vadili solidno. ovi na kecu 7-8 kom otprilike. a na 3 preko 10kom. on je malo malo vadio. tuko je raketom na drugu stranu. a na kecu su hranili sa obale.

Za razliku od nekih jezera i domacini su super posebno gospodin tomic :) imam i ja problem kao ti sto se tice pribora i zabacivanja :) ja kad odem tamo meni gospodin tomic pomogne oko toga :) uzme svoj stap i raketu nahrani mi malo i onda pecam :) ja prosla 2 puta nisam imao nista kad je bio mrest sad moram otici ali sto ti kazes samo nocno ovako nevredi ici po vrucini :)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja bio u nedelju na desetki kazu tamo je lose dzaba se mlatimo, od osam do podneva sest komada ,sta bi tek bilo da smo bili na losem mestu

Lako je tebi kad imas Masterbih mamaca:D

Link to comment
Share on other sites

Za razliku od nekih jezera i domacini su super posebno gospodin tomic :) imam i ja problem kao ti sto se tice pribora i zabacivanja :) ja kad odem tamo meni gospodin tomic pomogne oko toga :) uzme svoj stap i raketu nahrani mi malo i onda pecam :) ja prosla 2 puta nisam imao nista kad je bio mrest sad moram otici ali sto ti kazes samo nocno ovako nevredi ici po vrucini :)

Super su domacini jako ljubazni, mada meni nije toliko da ja upecam riba i riba neke komade silne, meni je vise do pecanja i po kojeg da uvatim, ne bas ni jednog to ne volim :D:D:D, ja sam sarandzija pocetnik i ucim kako i sta, nemam neku opremu vec polako kupim po nesto svake sezone po neki deo opreme koliko se ima para toliko se pruzim.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Bio sam juce u D.Petrovcima na pecanju nakon skoro 2 meseca. I to sam otisao u 17h posle takmicenja. Pozicija 6 tj negde izmedju 5 i 6, kod reflektora.

Pecao sam na jagodu, hobotnicu i kukuruz, s tim da sam prvo stavio jedno 5-6 zrna kukuruza i onda mi se otkaci jedan i 2 promasaja sam imao na taj stap. Posle sam skratio dlaku i uvatim dva komada od oko 5-6kg. Kad sam dosao vetar mi je otezavao bacanje i pravio veliki trbuh. Kasnije je bio toliko jak da nisam moga da zabacim i u 21h se pokupim i odem jer je bilo nemoguce da se peca.

Sve u svemu kratko ali slatko.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Do kraja dana sam imao jednog od 4,5kg i jednog od 8,5kg sto je do sada moj licni rekord. Imao sam i jedno spadanje, sto mi je strasno zao jer se borio ko lav. slike cu da postavim kad budem imao vremena. Pecao sam od oko 8h-14h. Do mene na mestu br 7 komsija 3 kom, na 9ci 3-4kom, na 5ci 4-5kom, i na mestu br 1 kom 1 dok sam ja tu bio.

Komsije do nas su pravu festu imali. Peklo se prase uzivancija maksimalna

Link to comment
Share on other sites

Evo nekih slika

 

Ovo mi je za sada licni rekord. 8,5kg

http://imageshack.us/a/img42/1300/20121007114445.jpg

 

 

Neko je i uzivao sa prasencetom. Dok je vetar duvao na moju stranu i nanosio miris prasetine ja sam dobro pecao, kad je stao vetar nista od riba.

 

http://imageshack.us/a/img819/6214/20121007094717.jpg

 

 

 

Malo slika sa samog jezera

 

http://imageshack.us/a/img211/8110/20121007094517.jpg

 

 

http://imageshack.us/a/img831/2913/20121007094455.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...