Jump to content

Basiana Donji Petrovci


prdaaa

Recommended Posts

Evo danas sam bio na Basijani nisam nista 'uvatio(za  razliku od nekih koji kad ne upecaju nista kazu da su imali 20.kom ) ali sve u svemu bilo je lepo izaci na vodu posle 3,5 meseca :D voda jako hladna pa i nisam razmisljao o ulovu :p poz svima...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Salim se majstore,posto sam ih ja doneo dosta iz naseg kanala,jer tamo se mnozi previse pa ga treba malo razrediti,bilo mi zanimljivo da probam ubaciti da vidimo hoce li se primiti ili ce ga saran svog pojesti jos dok je Mica bio tamo.

Neznam jesi li primetio kod pojedinih sarana kako mu se crveni zadnji deo kod dupeta sto bi rekli.

Na dunavu kazu da je to zato sto jede rakove izgleda da je i na basijani to u pitanju

Link to comment
Share on other sites

Salim se majstore,posto sam ih ja doneo dosta iz naseg kanala,jer tamo se mnozi previse pa ga treba malo razrediti,bilo mi zanimljivo da probam ubaciti da vidimo hoce li se primiti ili ce ga saran svog pojesti jos dok je Mica bio tamo.

Neznam jesi li primetio kod pojedinih sarana kako mu se crveni zadnji deo kod dupeta sto bi rekli.

Na dunavu kazu da je to zato sto jede rakove izgleda da je i na basijani to u pitanju

Ti si Car! :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Danas bio na Basijani,Maksa mi malo pravio drustvo.

Prvi udarac je bio posle dva minuta kad je zabacen stap dok sam spremao drugi i naravno nisam izvadio jer meredov nije bio tu pao je pred obalom,posle nije bilo nista dok Maksa nije frljakno jedan skroz levo na kraj kanala ,otisli smo u kucu da se grejemo ,i dok smo se patili sa spremanjem gilica,videli smo da jedan stap nije u drzacu,nahvatali smo ga na obali ali nije bilo ribe na njemu.

Sa sledecim nisam imao srece posto je otisao u vodu.

 

pecali smo sa strane kucice ,sa boka jezera pa u kanalu,znajuci da je tu najdublje i da bi trebalo gro ribe biti tamo,moglo bi se reci da je tako s obzirom da je kako tako ipak pecala.

Medjutim kad sam trazio stap koji je izigravao gnjurca,ribe su mi bile bukvalno pod nogama u plitkom delu na nekih pola metra dubine,i to mnogo riba,tako da mi je taktika bila apsolutno promasena.

Da sam pecao u tom delu pretostavljam da bi bilo vise

 

Prvi je dosao na bananu solarovu dvadeset cetvorku,drugi na neki Maksin M1 dipovan dve godine :) a treci na zrno kukuruza udipovan u mentu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nista darko,moram ici u osnovnu skolu na predavanja iz ribolova,a stap sam nasao Maksa me izbaksuzirao,lepo mu kazem da ga kresnem posle pecanja a on navalio odmah pa odmah,a znao sam da to netreba tim redosledom
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Link to comment
Share on other sites

Zaista lep dan za pecanje. Riba je lepo radila cak i na sedmici, kada se uzme u obzir nivo vode i ako se ja tome iskreno nisam nadao. Za par sati 3 ribe, ja sam prezadovoljan. Najbitnije je da prvo pecanje ove godine nije proslo bez ulova.  Pozdrav i vidimo se cim budem slobodan.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...